Gravidute&Mamici de IASI (74)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Miha eu ,dupa cum ti-am spus sunt de acord cu propunerea ta,dar cred ca nu e de ajuns,Bia mea acum nu e prea incintata de jucarii ,ea vrea telecomanda de la tv,tel mobil...asa ca sa supuneti voi la vot ce sa alegeti ,am incredere in alegerile voastre...sa faceti un calcul citi bani trebuie adunati si sa ne mobilizam sa organizam totul si sa fie bine,nu?

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

poze

http://b1.lilypie.com/Xdg1p3.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Buna mamici si bebici,
Multumim pentru urarile de sanatate. Speram ca va fi mai bine.



La multi ani, Stefania!
Sa fii sanatoasa , fericita si sa ti se implineasca toate dorintele alaturi de cei dragi.
Lacramioara , sa va traiasca minunea si sa va bucurati de ea.


N-am mai reusit sa ajung aseara pe la calc , asadar nu am vazut de intalnire ...de dimineata merge netul aiurea.... cum ramane pentru astazi? ne mai vedem?



mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Miha, te rog trimite-mi si mie oferta de la Adi.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Miha nu trebuie sa te simti asamacar ai venit cu propuneri. Asta ar trebui sa facem toate, sa spunem fiecare cam ce-i place copilului sau, sa venim cu propuneri....
M-am uitat la oferta pe care mi-ai trimis-o, sunt f. faine jucariile si la un pret super, dar parerea mea e ca sunt pt copii mai mari de 1 an cat are Amalia de exemplu.
Eu de asta am spus ca ar fi bine ca fiecare sa cumpere cadoul care stie ca e potrivit pt copilul sau. Problema e ca avem copii de varste diferite, si un cadou pt un copil de 1 an nu se potriveste si unui copil de 4 ani dupa parerea mea.

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

dar de plusurile din oferta ce ziceti?

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

poze

http://b1.lilypie.com/Xdg1p3.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:


am intrat sa urez La multi ani! celor ce sarbatoresc de Sf. Nicolae si sa fiti vizitati de un mos bogat, cu multe jucarii pt. copii

multa sanatate bolnaviorilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelle005
M-am uitat la oferta pe care mi-ai trimis-o, sunt f. faine jucariile si la un pret super, dar parerea mea e ca sunt pt copii mai mari de 1 an cat are Amalia de exemplu.
Eu de asta am spus ca ar fi bine ca fiecare sa cumpere cadoul care stie ca e potrivit pt copilul sau. Problema e ca avem copii de varste diferite, si un cadou pt un copil de 1 an nu se potriveste si unui copil de 4 ani dupa parerea mea.

Parerea mea e ca un joc creativ se potriveste la orice varsta...Cu unul de ala ma joc si eu...
Cadoul pe gustul copilului il aduce Mosul de acasa. Iti dai seama ca pentru Robert nimic nu e mai pe gustul lui decat un Thomas. Ce-ar fi sa vin acolo cu un Thomas,pe care fara indoiala ar trebui sa-l imparta cu alti 2-3 copilasi? Cu Matei al Simonei,ca si lui ii plac. Iti dai seama ce-ar iesi? Eu am trecut prin asta si stiu.
Mie jocul creativ Pipers, singer, guitar.( creeaza formatia ta din sireturi plusate modelabile) mi se pare ok pentru fetite. Iar pentru baieti jocul creativ plastic Lorry.
Petrecerea asta e inca un motiv in plus sa ne intalnim,sa mai barfim de una de alta (cine poate ),cine vine cu ajutoare poate sta la o prajiturica si un rachiu ,sa ne relaxam cateva ore dupa febra pregatirilor...Cadoul tre sa fie ceva simbolic...Si cat mai ieftin cu putinta,sa putem sa impacam toti Mosii,de la gradinita,de acasa...
Am sa vorbesc cu Adriana sa vad daca mai are jucariile. Ar fi culmea sa nu...
Si parca am zis ca tac?




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca0234 spune:

buna.
la multi ani stefaniei, multa sanatate si mult noroc in viata.
la multi ani pt toti nicusorii si toate nicoletele pt maine.
intru cam rar dar incerc sa ma pun la curent cu ce se discuta pe forum.din pacate dupa servici, trebi prin casa si stat cu printul meu nu prea imi mai ramane timp pt nimic.
alynta, am citi ca a inceput sa miste gazica mica si imi aduc aminte cu nostalgie de vremea cand il simteam si eu pe dragosel cum misca. era tare agitat in burtica la mine. acu tot asa de activ e. toata ziua da din maini si din picioare si rade. nu cred sa fie un copil mai vesel decat baiatul meu. plange doar cand ii e somn sau foame, sau daca nu isi face somnicul de 11-12 ore noaptea.a trebuit sa ii diversific mancarea cand m-am intors la servici si acu papam branza calcica cu mar si supici(am un mancacios si jumatate). din pacate in ultima vreme mi-a scazut laptele si tare rau imi pare.
nu stiu ce sa va mai povestesc asa ca inchei aici. un week-end placut tuturor si petrecere frumoasade sf nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Am facut un Sondaj pt. mamicile care vin la Stanley.
Va rog sa raspundeti urgent ca sa poata Mihaela sa stie ce si cum va proceda pt. petrecere.Va multumesc!
SONDAJ PETRECERE MOS CRACIUN



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea

Cristina si Alessia Stefana

Aniversare 1 anisor
Dupa varsta de 1 an





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

daca mai e ceva ce treb in sondaj/modificat etc astept sugestii..



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea

Cristina si Alessia Stefana

Aniversare 1 anisor
Dupa varsta de 1 an





Mergi la inceput