Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui oaana

Fianna,dintre toate locatiile,chiar Dunaiul l-ai ales?Vreau si eu acolo,nu-mi place frigul.


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"


Raiul constructiilor ce sa fac?

Eu astept cu drag vizitatorii acolo, poate o sa vina mai multa lume decat vine in Bucuresti sa ma vada( sunt trista rau, nu?)

fianna cu printisorul Matei


Despre Minunea mea mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Neatza!
musso eu i-am luat Denisei bile de care spui tu, impreuna cu o piscina din aia gonflabila pentru bebei si le puneam acolo. Ocupa cam mult loc. Chestia e ca pe Deni nu a impresionat-o absolut deloc. Plangea si iesea de acolo asa ca am renuntat la piscina si mingile le foloseste ca sa arunce cu ele prin casa.

Super pozele Karli. Voi v-ati intalnit cu toata strumfaria! Domnisoara Adeluta arata din ce in ce mai mult a domnisoara cu personalitate.

Eu am tot cautat carticele. Am ajuns prin Carrefour la sectiunea cu carti pentru copii. Am gasit si cam ce vreau eu, o carte cu animale si cu butoane care emit sunetele respectivelor animale. O sa mai caut ca sa fac comparatie si vad eu la ce ma hotarasc.



mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletz





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

brazuca,mie imi pare ca lui mihnea ii face placere,cel putin la locul de joaca,voiam sa te intreb de unde le-ai luat si,daca se poate,cat te-au costat.eu am cautat la carff,dar nu au.

fianna,oauuu...dubai,tare exotic imi suna...sa va mearga bine...si eu as emigra dar ce sa ma fac cu una bucata sot dupa fusta mamei?!..dar cred ca aberez,zic eu asa acum dar probabil ca daca ma vad intr-o tara straina o sa mi se faca dor de tot,inclusiv de lucrurile mai putin placute de pe plaiurile noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Ooo Fiana, si cu clima cum o sa va descurcati? din cate stiu vara ti se lipesc hainele pe tine de umezeala provocata de transpiratie.
Sper sa va fie bine si sa va adaptati climei cat mai repede.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

musso am luat setul din Auchan in vara. Era oferta si am dat 25 ron pe cutie.

fiana suna foarte...fierbinte Dubai.

Hai ca am comandat niste carti pentru Deni de pe net. Am gasit pe site-ul editurii Crisan. Le stiu cum arata si sunt super frumoase. Abia astept sa vina.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletz





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

neatza

fianna ..wow dubaii....super tare!Cam nasol cu clima dar poate reushiti sa va acomodati.oricum va urez succes!
monicabo eu stau in blocu roshu dar hoinaream prin tot cartieru ..

Nici eu nu shtiu ce cadouri sa facem de craciun.Om vedea...

Vroiam sa scriu mai multe dar trage plozu de mine si niu mai reushesc




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

corina nu chiar cu toata strumfaria... nu uita ca am lipsit de la cea mai numeroasa intalnire, atunci cand a fost cristina cu ingrid in Bucuresti.... dar voi ce paziti? de ce nu prea onorati intalnirile? lipsa de mijloace de transport? sau asa s-a intamplat? cu sotul cum mai esti? si-a mai schimbat programul lui de weekend? sau tot asa? (na, scuze, da' pe mine asta ma durea, asta am intrebat.... nu de alta, dar daca nu-i cuminte vin si eu sa te ajut cu muschii mei )... pupici la scumpa de Denisuca mica (si cu putini dintisori)


anto n-am primit inca PM; mai astept; multumesc de complimente, pot sa ti le intorc cu drag, insa am un calificativ special pentru ochisorii lui Victoras! o sa cucereasca fetele mai ceva decat Brad Pitt! intre timp sunteti mai sanatosi? ca am vazut ca si la voi s-au tinut bolile ca scaiul!


ddanagh ceva asemanator am patit si noi cu ghetele de iarna ale Adelutei, doar ca eu i-am luat unele de la Zara cu 170 lei, imblanite, dar totusi SUBTIRI si o scoteam pe Adeluta cu picioarele reci de fiecare data cand o descaltam... acum la recentul Baby Expo i-am cumparat cu doar 80 lei (piele 100%) insa de la o firma din Oradea, HOKIDE, o alta pereche de ghetute SUPER-IMBLANITE (blana naturala) din care o scot tot timpul cu picioarele fierbinti! este adevarat ca nu mai are nevoie de sosete, asa incat strampii sunt arhi-suficienti. Cred ca ma voi fideliza cu incaltamintea la aceasta firma. Sunt de fapt convinsa! [fk]


monicabo vad ca te descurci bine si cu 2 copilasi si cu forumul.... felicitari; asta inseamna ca acum esti mamica cu experienta si merg lucrurile altfel cu Anamaria... cand ne mai pui niste poze cu ea? ca ne e dor de copilasi dragalasi de 4 kilograme si-un pic!


nu mai stiu ce aveam de gand sa mai scriu caci mi s-a propus o iesire in oras, asa incat nu pot refuza iesirea si inchei aici si mai vin pe seara.... multumesc tuturor care au vizionat pozele si au avut si-un gand bun/de lauda la adresa adelutei!



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

karli s-a schimbat programul de weekend. Sper sa nu il laud degeaba dar deocamdata nu mai merita bataita. Mai vedem cum evolueaza lucrurile in timp. Momentan suntem foarte bine.
Intalnirile nu le-am onorat din motive de lipsa de transport. Masina avem dar eu sunt terorizata de condus si nimeni nu ma poate convinge sa ma urc la volan.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletz





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

'Neatza!

Asa, o scurta pauza de shmotru si bucatareala. Trebuia sa va salut, nu? Promit insa sa nu mai ocup o pagina.

fianna eu te felicit pentru deciderea de a pleca. Nu ca as avea eu musai ceva cu tzara (nici nu-mi place nici da), dar eu zic ca acasa e acolo unde esti cu cei dragi. Si daca amandoi ati decis asta...apai sa va fie de bine.

Corina am retinut editura. Am sa intru si eu cand am timp sa ma uit.

Danna, multumesc de ideea cu cana personalizata. Cred ca bombardez si eu bunicii cu asa ceva. Oricum, e mai bine decat papucii d ecasa la care ma gandisem. Si pentru sot, un pad...super!!!

A! Ma laudam ieri ca Victor spune arsh cand se apropie de cuptorul aragazului. Aseara am facut niste melci cu telemea si cand i-am dat sa manace unul a spus "arsh" (era intr-adevar fierbinte) si am zis: mama! ce destept e!!! stie sa zica nu doar la cuptor, ci face conexiuni" Bucuria mi-a disparut cand la tv era o reclama de apareau niste prajituri iar el a spus "arsh". Da! Victor spune arsh la prajituri. Adica ce vedea el de obicei ca iese din cuptor. (pana la urma tot ma maguleste (scuzati mamafonia ) ca o sa stie mereu ca mama lui face bunatati in cuptor acolo)

Na, am zis ca o sa fiu scurta dar...

Fug ca astept musafiri mai pe dupa-amiaza. Si nu e gata decat friptura. Mi-am propus o rulada cu gem. daca iese va dau reteta. e super usoara.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Alina.a, multumesc, multa sanatate Elisei!

Fetelor, aveti idee cat de bine arata Fianna? De fiecare data cand am vazut-o din martie si pana acum am fost surprinsa de cat de mult a slabit, dar acum a depasit toate recordurile, arata fantastic! O sa faca furori printre arabi .
In alta ordine de idei, Matei este deja un Don Juan, primul lucru pe care l-a facut la noi a fost sa urce in patul Sabinutei .

Saby a mea zice mai nou: an-ca, ecran, ardea (la ardei si andrei), pompa, dentist, BANI .

Carla, s.11 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput