Mamici si gravidute de Italia (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

micio mercic la fel...Te-ai gandit ce faci cu costumul de ingerash?e bine la cresa ...pretu ala..Tu lucri ceva ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Mamii, am gasit pe e-bay in Anglia costumasul asta . E simplut, cred ca merge si la baietei, ce ziceti?
De muncit, nu muncesc ca nu am gasit, in fabrici te iau doar de te recomanda cineva...

www.flickr.com/photos/13596266@N06/3035156436/" target="_blank">Eduard-19.01.'06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Raluca tu ma distrugi ( in sens bun) cu pozele fetitei tale.E scumpa foc printre . Nu pot sa nu ma gandesc ca peste un an si a mea bebelina o sa fie la fel de mare ca Anais!!!!!

24+ Daria sau Giulia

georgiana

http://s359.photobucket.com/albums/oo40/gogoasha27_2008/georgiana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Am revenit de la zapada ... se incarca si pozele si va arat imediat ... Reactia Silviei: se uita in jur uimita de atata alb si radea. Mai ales cand ii atingeau fulgii fata ... era bucuroasa!!!

mami - sa stii ca nu vreau sa isc discutii sau sa vorbesc la misto, sunt ff serioasa, dar atunci de ce sunteti in Italia? Sotul tau ce zice de disconfortul asta al tau? Situatia pe care o prezinti tu din Ro, ca ti-ar fi mai bine pt. munca, copil, prieteni etc. pare frumoasa ce-i drept ... atunci, de ce sunteti in Italia? Da, cheltuielile aici sunt mai mari ... chirie, masina etc., dar si salariile sunt la fel ...

Asta-vara am stat vreo 4 zile in Buc. ... mi-a placut tare mult ... asa cum zici parcuri, poate gasesi mai usor de munca, alte posibilitati de trai si distractie ... dar tot nu stiu daca as putea sa locuiesc. Asa ca o vacanta, imi place tare mult ... drept pt. care o sa revenim la vara la Buc..



o broscuta mica, mica ...

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

petronela aici locuia sotul meu cand ne-am cunoscut.Nu as fi crezut in veci ca nu am sa ma pot acomoda aici.Daca sotul tau cashtiga 3000 de euro te cred de ce stay.Noi nu am cashtiga atat nici daca m-as angaja eu.Salariul sotului este de 1200 de euro..bani cu care in romania adik vreo 600 eu 600 el cred k am sta bine.Nu stralucit dar bine si minimum linishtiti.Ceea ce am gasit eu aici de munca se situeaza ca salariu de vreo 800 de euro...din care 420 ar fi numai cresa lui alex..deci..stau aici ca sa imi duc traiu d pe o zi pe alta?Intelegi de unde toate nemultumirile?

micio eu zic ca merge costumashul ala ...eventual si cu o bluza cu maneca lunga pe dedesupt tot alba...si eu una nu as lega nici un shnur la mijloc..eu ingerashii ii vad ca pe nishte copiluti in camashute de noapte albe inocenti ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

foarte frumoasa silvia in zapada...

si mai vroiam sa zic ca ESTE SIGUR IN CATEVA LUNI VOM FI DEFINITIV IN RO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

mami - da, atunci daca situatia ar aceeasi si in Ro (cu banii ma refer), dar aveti avantajul altor cheltuieli mai mici acolo, e mai convenabil pt. voi. Eu credeam ca ati venit de comun acord aici, nu ca el era deja in IT. Sa fie cat mai bine pt. voi va urez atunci !!! Si poate ne intalnim la Buc. la vara . Apropo, pe unde stati? Noi vom sta in Drisdor ...



o broscuta mica, mica ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:


Ce bine e de voi ca aveti zapada!Ma bucur,macar voi sa o
vedeti.ca noi avem doar ploaie,ploaie...si iar ploaie.

A fost cuminte Ambra la vaccin,a plans putin,cand a impuns-o
cu acul,si gata.Acum doarme,ca am trezit-o la 9,si pt.ea
era prea devreme.

micio si eu zic ca merge costumasul.Cand are
servarea?De Craciun?

mamii si eu gandesc ca si tine.Daca mai stam
mult pe-aici,ma dilesc de tot,acum sunt doar la inceput.Si
aseara ma gandeam cum sa facem.Pe sotior il va concedia de la
1 ian,si am putea merge in Rom.Dar nu stiu...Ma bucur ca o sa te
intorci acasa in curand.Si aici e scumpa gradinita 300-400 de
euro.Daca ai noroc(cam greu)sa prinzi loc la aia de stat,platesti
putin,in ianuarie fac si eu cerere pt.septembrie anul viitor.

mamii deci azi ati fost la plimbarica prin
zapada...Bine faceti ...plimbati-va si pt. noi,eu mor de plicti
in casa.Aici toarna cu galeata.

Aseara a mancat pt. prima data singura Ambra.Plus ca de 3
zile nu mai vrea nicicum sa stea in scaunelul ei.Asa ca am
pus-o pe scaun normal,si a inceput sa manance singurica.Pana
se perfectioneaza mai intra mancarica si prin nas,prin urechi...

cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Aici e si cresa de stat si particulara ... pe la aia particulara e in jur de 5-600 euro, iar la aia de stat vreo 400. Dar depinde de venit.

Intreb iar: vrea cineva litere magnetice de la danonino? Face cineva colectie? Ca am dubluri ...



o broscuta mica, mica ...

Mergi la inceput