Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (36)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

salutare fetele!

desi pare un inceput veselos, ma simt extrem de obosita. bebi si-a facut de cap rau asta noapte si sper ca nu e doar un inceput. am reusit sa adorm pe la 23.30 desi m-am pus in pat pe la 21 si dupa doar o jumatate de ora m-am trezit ca la bebi nu-i placea sa stau nici cum.

asa de rau m-a ciupit sau lovit sau cine stie ce ca m-a trezit efectiv. apoi distractie. pana pe la 1.30-2 nu i-a mai convenit nimic. nici pe stanga, nici pe dreapta, nici pe spate, nici cu perna. cand stateam cat de cat mai confortabil si ea parea cuminte, poc in vezica si mers la baie pt 3 picuri.

tati a fost ingrijorat dar nu ma durea nimic. abia am reusit sa adorm doar cand s-a linistit ea. si apoi binenteles, la 6.30 trezirea de dimi ca bebi nu mai suporta in pat si pana nu ma ridic si o plimb, nu se linisteste.

a, uitasem sa spun ca au inceput arsurile la stomac de vreo saptamana. ha, ma bucurasem ca am scapat de rau si apoi de contractii

DAR, o iubesc de ma topesc si abia astept sa o cunosc chiar daca sunt sigura ca ultimele luni de sarcina vor fi grele si dupa nastere din ce aud va si mai greu

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

pisik, eu stau acasa din octombrie dar nu ma plictisesc. am preluat sarcinile administrative ale casei, facem modificari in casa in asteptarea lui bb, citesc tot felul de lucruri interesante si utile pe net, ma joc cu telecomanda doar vreo 2 ore la pranz si seara. mai merg la plimbare prin oras, ma viziteaza prietenii sau ei pe ei.

in plus sunt somera dupa ani de studii si specializari dar importanta e bebi pt ca o asteptam de un an si a aparut ca o minune cand nici nu ne mai asteptam.

sti, m-am convins de vorba aceea din batrani ¨cand vine bb pe lume, toate lucrurile se aranjeaza si se rezolva ca sa-i fie bine¨.

bine, nici cu birocratia romaneasca nu am avut timp sa ma plictisesc. la limita am reusit sa imi bag dosarul de somaj in asa fel incat sa nu pierd indemnizatia.

gaza, bine ai venit si poti fi sigura ca iti poti regasi pe aici intrebarile si raspunsurile pentru cam toate problemele pe care le intampini.

in plus, fiecare scrie cand simte ca are ceva de spus sau cand are nevoie de prietene de suferinta

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Buna dimineta!
Bine ai venit Gaza!

Ilinca, lasa nu te mai supara,oricum este cel mai frumos chiar daca nu este pe primul loc

m_monique, nu stiu cum se zice cand te muti in casa noua ,eu va zic sa fiti sanatosi si sa aveti numai bucurii in ea. Si daca este intr-un bloc sa aveti vecini intelegatori

elilov, te inteleg perfect,eu pana la 10 luni ale lui Vlad nu am stiut ce inseamna sa dormi mai mult de 2-3 ore legate pe noapte. Daca se intampla sa dorm 4 ore vreodata ( f rar) ziceam ca a dat norocul peste mine.

georgiana, vreau si eu la Viena! Drum bun!

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

ilinca , si eu am lucrat in invatamant, a fost o perioada frumoasa. Elevii se ataseaza tare mult de diriginte in special daca este mai tanara,ii intelege mai bine.

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

am citit ceva din urma si am sa imi fac si eu paine in ou

oare fetele cu doi bebelusi cum se odihnesc?

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

cocufan, si eu la prima sarcina am avut probleme cu arsurile in stomac, mai tarziu pe la 30 sapt , le mai calmam pt putin band lapte,pastile nu am luat, nu am intrebat medicul. M-au tot chinuit pana aproape sa nasc, sper ca tu sa scapi mai repede.

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Neatza..inca o noapte nedormita...si am sa ajung somnambula...forever...
asa am raspuns si pt cocufan..referitor la cum se odihnesc burticile cu 2 bebei....eu una..sunt la pamant..nu mai pot dormi nicicum..nici sa stau in patdaca ma intind...simt ca nu mai am aer...ma gandesc cum ajung eu la 37-38 saptamani??sau ajung?

Bogdana
24+si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Neata fetelor

Gaza bine ai venit

Eu inca ma lupt cu greturileMaine intru in saptamana 22 si tot imi petrec diminetele in buda dand la rate si din cand in cand si ceva timp din programul de lucru. M-a mai si cperiat acuma o pretena care zicea sa am grija sa nu fie gemeni. Da ma indoiesc s-ar fi vazut la eco:-s Explicatia mea ar fi ca am alergie la tati la tot ce inseamna atins, pupat sau alte joculete din astea in ultimul timp si probabil ca ficiorsu e leit tatanesu si nah.... Ma intreb cat mai dureaza faza cu greturile...

20+ Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineata!Pisigri, vreau si eu patut ieftin! Suntem sub buget de austeritate , unde l-ai vazut?Gaza, welcome! Foarte frumos ai povestit! Chiar emotionant.Cocufan, si eu dorm cam prost in ultimul timp, insa bb meu e inca micut si nu da suturi chiar asa in forta Silvi, felicitari pentru fetita! O zi frumoasa va doresc!Ana-Maria 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Legat de patut: are cineva patut din ala de se intinde/strange super repede pe picioruse de aluminiu sau ceva similar si suport din panza? Chestii pe care le gasesti intre 2 si 4 mil in orice magazin de profil sau in supermarket? Daca da cum se impaca puiutii cu el? Am o prietena care are asa ceva de acum 2 ani. Fetita nascuta atunci nu-l suporta si nici baietelul nascut acuma nu-l adora. Mai mult ea spune ca ambii copilasi se poarta ca si cand patutul ar avea ace: dorm foart linishtit in pat normal sau pe canapea si cand ii muta in patut brusc incep sa se foiasca si apoi se trezesc si incep sa miorlaie...

20+ Damian

Mergi la inceput