Mamici si gravidute curajoase de Nov-Dec2008 (132)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brie spune:

diana, iulia_cospi, lauramiron Multumesc tare mult fetelor pt raspunsuri. Cam imbecila pediatra asta a mea. Si atunci ce ceai sa-i dau? Ce ar fi mai indicat? Am in casa Baby Drink, sa-i dau din asta indulcit cu fiole de glucoza?
Vaca mi-a si zis sa-i pun miere ca e naturala sau daca ii pun zahar in ceai sa-l fierb odata cu apa....

http://good-times.webshots.com/album/568609067qLFmHR

Mama a doua minuni Androniki si Brianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

catalina suntem alaturi de tine si speram ca si tine sa fie cu succes!

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Brie, Baby Drink e ok, nu trebuie sa mai pui glucoza pt. ca are deja. De cel la pliculete zici, nu?

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel si a bebelushului Tudorel
[b]Dialoguri strumfesti






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

carmendu vazut poze. ce bebe frumos!!!
lauramion, bine daca tu asa ti-ai propus ramane pentru luna decembrie. dar am facut prima galerie.
vrabiuta, tine picioarele stranse sa nu vina bebe pana nu se intoarce doctorul tau.
Ramo si eu zic sa mergi la spital sa te tina sub supraveghere. pana la urma ramane cezariana, nu?
Cata a nostra? FELICITARI!!!! sarcina usoara si dusa cu bine la termen!
Brie, imi pare rau ca ai probleme cu coloana. te inteleg perfect pentru ca si mama mea sufera de ani buni de discopatie si are niste dureri....
alra, bafta azi la doctor. "dilatatie mare si col turtit!". super tare visul cu pinguini. vreau si eu unul dar trebuie sa disput "lupta" cu Diana pentru ca pe primul am vazut ca-l vrea Mirtha.

Minunea din viata noastra!!! Criss
http://bd.lilypie.com/nI8Fp3.png
35+ Matei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

Da, diana, ala de la pliculete. Sa-i fac atunci din ala, ii tine si de sete si e bun si pt colici.Acum daca nu-i mai dau san cat iau tratamentul o sa i se faca sete numai de la laptele asta praf.

http://good-times.webshots.com/album/568609067qLFmHR

Mama a doua minuni Androniki si Brianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui brie

diana, iulia_cospi, lauramiron Multumesc tare mult fetelor pt raspunsuri. Cam imbecila pediatra asta a mea. Si atunci ce ceai sa-i dau? Ce ar fi mai indicat? Am in casa Baby Drink, sa-i dau din asta indulcit cu fiole de glucoza?
Vaca mi-a si zis sa-i pun miere ca e naturala sau daca ii pun zahar in ceai sa-l fierb odata cu apa....

http://good-times.webshots.com/album/568609067qLFmHR

Mama a doua minuni Androniki si Brianna


da de ce sa indulcesti ceaiul ca nu am inteles? astia micii nu stiu de dulce si nu simt necesitatea

nu se da miere la copii mici din cauze de bacterii si botulism.

ba, nu mai radeti de pinguinii mei ca eu eram cam crispata cand i-am vazut! oricum vad ca problema adoptiei a fost rezolvata chiar cu varf si indesat caci cererea pare mai mare ca oferta
fug acu la dr si intru cand vin (adica in multe ore ca e cu asteptat) sa va zic ce am facut.


ALRA 38+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Alra, macar tu visezi pinguini, aia sunt dulci in stilul lor leganat, dar eu am visat o mangusta, neagra, lucioasa.....
Fetelor azi am fost la med de fam si mi-a facut antitetanos, a mai facut cineva? A zis ca sunt la prima sarcina si ca trebuie, insa am dat un google si citesc tot felul despre vaccinul asta.
Flowers, o scumpica gogosica ta! Pe rand ma uit la toate pozele cu bebei, avem cei mai dulci bebei la odisee, m-am indragostit iremediabil

36+Sara

pozici
_

There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in. (L. Cohen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterinas spune:

Ramo eu am trecut saptamana trecuta prin ce treci tu acum. Aveam 34 saptamani si am fost la medicul de familie pentru control. M-a pus si la ecograf si mi-a zis ca are capul de 96.6 mm, deci pentru sptamana 39-40. Iti dai seama ca m-am speriat de n-am mai stiut de mine. A doua zi am fost la ginecolog chiar daca nu aveam programare, l-a masurat si totul este ok. A gresit medicul de familie. Mai am o prietena careia medicul i-a spus ca va naste uin copil de 3500 kg si cand colo copilul a avut 2650 kg. Concluzia este ca masuratorile sunt relative. Daca vrei sa te linistesti mai cere o opinie, de la un alt medic.

35+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

alra "dilatatie mare si col turtit!"
Eu zic sa repeti visul si in noaptea asta poate mai nasti macar unul...vreau si eu pt pitika mea...poate o mai distreaza si nu mai plange ce zici?

Diana21 ce sa zic...nu ma supar deloc pt ce mi-ai zis, dar poate nu ai citit toate postarile mele...chiar am citit multe carti dar poate prea multe pt ca atat se contrazic una pe alta ca nu mai stiu ce sa fac...deaia va si scriu si va cer si voua parerea...in unele studii scrie asa cum spui si tu sa nu lasi bebe sa planga in altele spune ceva de genul : ´´Tocmai de aceea Osho (2002, p. 51) recomanda parintilor sa lase copilul sa planga. #132; Plansul este pentru copil o necesitate profunda. Daca i s-ar permite sa planga, el s-ar purifica. in caz contrar, daca plansul lui se opreste prematur, frustrarile lui sunt blocate. Si ele incep sa se acumuleze. Iar mai tarziu psihologii vor spune ca omul are nevoie de un #132;tipat primar". in Occident a aparut o terapie care nu face altceva decat sa-i permita omului sa tipe cat mai deplin, pentru ca fiecre celula a
corpului sa fie implicata in acest tipat. Se spune ca daca omul tipa atat de nebuneste incat intregul lui corp tipa odata cu el, el se poate elibera de multa durere, de multa suferinta acumulata."

Acum nu mai stiu ce e mai bine...sa planga oricum nu am last-o mai mult de 5 min....ma doare sufletul si plang si eu cu ea...

Proaspata mamica cu fetita dulce Leyre Alexandra

Fotografii noi cu printesa noastra http://www.flickr.com/photos/32020823@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

alra, eu din cate am citit si am experimantat, sugarii chiar stiu si chiar refuza ceaiurile neindulcite si orice care nu se aseamana la gust cu laptele matern (fiind dulce). Vad ca Baby Drink-ul asta are in el glucoza , este tare dulce (l-am gustat inainte) si probabil ca nu l-au indulcit aiurea nici ei.
Sunt niste smecherasi de mici. Asa cum stiu sa lase tzitzi pt un biberon care e mult mai simplu si mai usor pt ei, asa disting si dulcele de acru si amar.

Doctorii din Grecia au "decretat", oficial catalina ESTE INSARCINATA! Sa dea D-zeu sa fie bine pana la capat si dupa 9 luni sa-si tina pruncii/pruncul in brate.

http://good-times.webshots.com/album/568609067qLFmHR

Mama a doua minuni Androniki si Brianna

Mergi la inceput