Esti discriminata. Cere-ti drepturile!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Ce dr. ciudat, era ginecolog sau medic de familie?
Pentru rubeola se fac igg si igm, unul pentru anticorpi celalalt sa vada daca ai in momentul respectiv. Deci ar fi fost foarte clar daca aveai sau nu vaccinul. Daca nu aveai anticorpi puteai sa-ti faci vaccinul.
Acum stii cum stai? E bine sa faci vaccinul daca nu ai anticorpi, te fereste de o grija in plus pe perioada sarcinii.



Infertilitatea este o boala



Implica-te in campania noastra! Avem nevoie de idei si voluntari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

M-am interesat la CNCD - mesajele adresate de voi au fost inregistrate oficial si vor fi solutionate in termenul legal.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Avem pana acum doar zece petitii.
Haideti sa mai trimitem, sa se vada ca suntem multe, discriminarea este valabila pentru fiecare dintre noi care nu putem beneficia de decontarea cheltuielilor.
Fetelor, dupa ce trimiteti petitiile, va asteptam si la subiectul cu campania, sunt din ce in ce mai multe de facut!

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui LucaLuca

M-am interesat la CNCD - mesajele adresate de voi au fost inregistrate oficial si vor fi solutionate in termenul legal.




Iata o prima confirmare, reclamatiile noastre chiar se transforma in dosare de discriminare si vor fi analizate:

Citat:
citat din mesajul lui cristinici

Am venit acum de la serviciu si am gasit la posta o scrisoare de la CNCD in care scrie:
" Va aducem la cunostinta ca petitita dvs adresata CNCD, inregistrata sub nr.14955/25.11.2008, a fost constituita in dosarul nr 791/2008 si repartizata spre solutionare Membrului Colegiului Director Dragos Tiberiu Nita.
Cu respect Daniel Dragus Coordonator Asistent Colegiu Director"

cristinici


---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui LucaLuca

Pe verificate: trimiterea acestei petitii cu adaugiri minimale (copy-paste de pe forum in document word, completarea datelor si eliminarea frazei in plus, o ultima privire in diagonala sa nu scape ceva, copy-paste in corpul mailului, titlul si copy-paste cu adresa electronica a CNCD ) dureaza doua minute si jumatate.

Cat timp ati pierdut ultima oara in fata usii unui cabinet medical unde ati platit, desi nu ar trebui?




---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Am primit si eu confirmarea prin posta dar am mai primit si inca ceva: o citatie

Iata ce scrie

"Avand in vedere prevederile art20 alin 4 OG 137/2000 privind prevenirea si sanctionarea tuturor formelor de discriminare (republicata) potrivit caruia solutionarea unei sesizari se realizeaza cu citarea obligatorie a partilor (prin orice mijloc care asigura confirmarea primirii) doamna ..... este citata la sediul Consiliului National pentru Combaterea Discriminarii, p-ta walter Maracineanu nr 1-3, etaj 2, camera 216, in calitate de reclamant, in ziua de 16.12.2008 orele 09:30, in vederea solutionarii petitiei nr. 15045/26.11.2008.
Mentionam ca in caz de neprezentare a partilor, acestea pot trimite punctul de vedere in scris (precum si alte acte sau dovezi) in dublu exemplar, pana la data inchiderii dezbaterilor, solutionarea spetei urmand a se face in lipsa."

Este semnata de Corina Comsa, vicepresedinte.

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Felix, e normal sa te convoace, asa ii obliga legea. Poti sa te duci? Ca daca poti, bine ar fi. Ma indoiesc ca de la MS se va prezenta cineva, vor trimite punct de vedere scris. Ar fi bine sa fii acolo, sa le contracarezi "argumentele" MS si sa explici live eventuale nelamuriri. Daca nu poti, nu-i foarte grav, trimitem si noi punct de vedere scris.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Luca, mi-ar place sa merg, sincer, dar nu stiu daca voi putea. Partea proasta este ca nu sunt dun capitala...

Orcum, mai este timp pana atunci dar nu prea mult... O sa imi compun o scrisorica si voi vedea daca pot sa merg sau o voi trimite prin posta ca recomandata.

Daca faceti si voi punct de vedere cred ca va avea si mai mare sustinere apelul nostru.

Nu inteleg un lucru: nu se judeca toate petitiile odata? Mai ales daca privesc aceeasi problema?

Pup,

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Am trimis si eu petitia.
sa vedem daca primesc raspuns.

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Fetele, ce intelegeti voi din "Mentionam ca in caz de neprezentare a partilor, acestea pot trimite punctul de vedere in scris (precum si alte acte sau dovezi) in dublu exemplar, pana la data inchiderii dezbaterilor, solutionarea spetei urmand a se face in lipsa."

Pana cand pot trimite punctul de vedere???? As vrea sa trimit ceva mai elaborat si as avea nevoie de un pic de timp...

O sa preiau ceva si de pe infertilitatea este o boala... Nu va suparati pe mine

Felix

Mergi la inceput