*** Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 **(86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Ella - cumparaturi placute!

La noi ninge, a venit iarna

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Si la noi a venit iarna cu viscol de-a dreptul. Andreea e mucioasa rau de aseara si are si febra, nu mare. Dar mananca si se joaca nu are treaba, cand vine vorba de dormit e mai greu. Parca am luat si eu ca ma doare in gat, ma duc sa beau si eu ceai cu lamaie. E vreme de stat in casa degeaba, adica in pat, si asa as dormi, mai ales cum am pazit-o pe Andreea asta noapte, dar nu are de gand sa se culce.

Betty 10+, mamica fericita de Andreea (13.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetele multumesc de sugestii.Am fost mai peste tot si nu am gasit ce vroiam.MAi avem GHENCEA unde sun 3 una langa alta si apoi............nu stiu.Ne trebuie ceva 2/2 si de aceea nu gasimSper pana la urma sa gasim ca daca nu dam comanda si este mai mult de asteptat,iar noi acum vroiam.
ella spor la cumparaturi,am fost si noi si mi s-a parut mai slab ca editia trecuta.

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

Mary_lou


www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Ella, uite
Eu am incredere in tratamentele lui Valeriu Popa (desi nu am apucat sa le folosesc)

Cititorii Raspund

"Sufar ingrozitor de o sinuzita cronica maxilara"

(Raspuns pentru O. Melania - Brasov, F. As nr. 358)
In urma cu patru ani, am facut o sinuzita maxilara cu manifestari clinice foarte aproape de nevralgie de trigemen. Nu am fost de acord sa mi se faca o interventie chirurgicala si nici punctii. Am reusit sa ma vindec cu ajutorul tratamentului prescris de d-l ing. Valeriu Popa (Dumnezeu sa-l odihneasca!). Vi-l redau intocmai: 1. Regim alimentar, care a presupus o deproteinizare totala (fara lapte, carne, oua, branza, rosii), timp de 45 de zile. 2. Frunze de varza aplicate permanent pe frunte (zi si noapte). 3. Ceaiuri de sovarf si podbal - se beau alternativ, seara, inainte de culcare, cat mai fierbinti posibil. 4. Comprese cu musetel fierbinte, aplicate pe parul ud, proaspat spalat. Peste ele se pun alte prosoape, pentru a se evita racirea prea rapida. Dupa uscare, se evita orice curent de aer. 5. Instilatii nazale cu apa cu sare - alternativ, intai pe o nara, apoi pe cealalta (se dizolva o lingura de sare intr-un litru de apa). Spalaturile se fac cat mai des posibil. Varza atrage infectia in sinusurile frontale, prin spatele globului ocular, iar sarea o elimina. 6. Dupa 45 de zile, se introduc in alimentatie produsele lactate (minus iaurtul). 7. Se continua celelalte procedee. 8. Dupa alte 45 de zile, se introduce carnea de pasare de curte si peste alb (salau). O data pe saptamana se permite un ou fiert tare. Eu am urmat cu strictete acest regim timp de noua luni. In tot acest interval, am avut pe frunte o frunza de varza. Durerile au incetat la patru zile dupa ce am inceput tratamentul. Va comunic si adresa mea, in cazul in care doreste cineva lamuriri suplimentare.
Craciun Sanda - Sos. Nicolae Titulescu nr. 121, bl. 2, sc. 2, et. 4, ap. 55, sector 1, Bucuresti


"Sufar ingrozitor de sinuzita cronica maxilara"
(Raspuns pentru Melania O. - Brasov, F. As nr. 358)

In urma cu aproximativ cinci luni, mi s-a pus si mie exact diagnosticul dv. Am facut si eu punctii si durerile maxilare nu m-au lasat, dar am avut norocul sa-l intalnesc pe dl prof. dr Ionescu N., de la Clinica O.R.L. "Coltea" din Bucuresti, care mi-a recomandat urmatorul tratament: injectii cu vitaminele B1 si B6 (10 zile) si zece sedinte de ultrascurte. Ceea ce este important: inca de la a doua sedinta de U.S. am simtit ameliorarea si, cand m-am dus la control, dl dr. mi-a confirmat vindecarea. In paralel, trebuie eliminate si cauzele bolii, care pot fi diferite. Un medic le cunoaste mult mai bine. La mine, sinuzita a fost declansata de dantura. Se impune un control stomatologic riguros, mai ales la dintii de sus.
Vasile Cristina - Calea Calarasi nr. 250, bl. S 18, sector 3, Bucuresti


"Sufar ingrozitor de o sinuzita cronica maxilara"
(Raspuns pentru O. Melania - Brasov, F. As nr. 358)

Va inteleg suferinta, fiindca am trecut si eu prin ea. Exista insa un remediu simplu, in care va rog sa aveti toata increderea si taria de a persevera pana la vindecarea totala, daca e nevoie chiar luni in sir. Puneti intr-o oala cu apa (1-1,5 l) un pumn de sare grunjoasa si fierbeti apa pana ce clocoteste. Stingeti focul, acoperiti-va capul cu un prosop si stati cu fata spre abur (cand se mai raceste putin) 5-7 minute, tragand aburul fierbinte pe nari. Repetati procedeul de 3-4 ori pe zi. Aveti incredere in cineva care, dupa 40 de punctii fara reusita, s-a vindecat in trei luni cu apa cu sare.
D. Negrea - Bucuresti

Mami de Calin Gabriel (8 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ioana, eu stiu un complex pe Mihai Bravu, nu-mi vine in minte cum se numeste dar poate stiu fetele, e langa Mr. Bricolage. Am vazut acolo o multime de modele, fac si la comanda dar au si gata facute.

Betty, imi pare tare rau, sa treaca repede.

Carla, s.10 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Arcadia,
mutumesc mult; cred ca-l urmez pe ala cu sare, ca io regim 45 de zile nu tin ca n-am tinut in viata mea ca n-as fi in stare, nici punctii; si daca nu ma vindec , fac ultrasunete; orl-ista de la CMU a zis sa ma duc asap sa-mi fac ea nu stiu ce interventie la panduri; numai cat am stat in cabinet si s-a uitat cu ocheanul ala si mi-a bagat ceva pe nas de m-a umplut de bors , am zis ca nu-mi trebe alte tortura.

Doxinu,
ai avut dreptate, n-am gasit mare lucru la Baby Expo; un puzzle de lemn cu forme gen capac, niste dresuri flausate, un fes gros captusit cu polar; siindca sambata viitoare iau din mot, m-am dus la Okaidi unde am dat cu cardul de pamant, atat pentru fin cat ci pentru ; si lui i-am luat combinezon din ala de schi ;
la Neoset ai fost?

ca mi-am adus ca Gravi pleaca la schi...Gravi, ai gasit costum de schi?






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Betty, multa sanatate pentru Andreea!!

Ella, multa sanatate ! Cu soacra si eu sunt de parere ca esti o fire foarte puternica, si o sa reusesti sa gasesti solutia cea mai buna pentru Bob - pe care numai voi puteti sa o gasiti
La Okaidi au mai multe lucrusoare? Eu sunt fun Okaidi :D Dar nu ma duc in supermarket inca :)

In schimb marturisesc ca am fugit pana la mothercare (nu in mall) sa caut costum de mos/ren/mosuleata pt Manu, sa ii fac poze pentru calendarul de anul viitor
Dar nu aveau :( Poate de luni. Insa am luat sosete flausate ca nu vrea sa stea deloc cu papucei si am gasit in sfarsit body-uri ca numai 4 ii mai veneau :)) Si le murdareste ca un purcel.

Doxinu, nu stiu unde se gasesc canapele, insa marturisesc ca e visul meu o canapea... Dar nu am unde sa o pun. Degeaba il tot bat la cap pe tati sa scoatem biroul, sa isi ia laptop sa putem sa il punem intr-un colt. Nimic! Of. Am asa viziunea unei canapele, o biblioteca in fata, si televizorul scos din dormitor :D

Eu m-am hotarat ca bebe e bine, o sa fac toate investigatiile necesare, dar bebe e bine!

Din cate inteleg de la voi nici nu gaseam mare lucru la BabyExpo, sper ca la Kidex sa fie, eu vreau neaparat geaca si salopeta de fas pt Manu. Nu ii plac deloc combinezoanele.

Si ca sa vedeti mostra de copil indoctrinat de tata :D (pe care il asculta orice ii zice, spre deosebire de cum face cand ii zice mama sau buni ceva):
http://good-times.webshots.com/video/3020238190015347583DXKwFu

A, si am observat ca numai cand e doar cu noi vorbeste :( Cand e afara cu alti copii sau adulti se duce la ei, se joaca, dar nu mai zice nici pis! Insa ii place foarte mult in colectivitate

Anca 19+ & Manu 02.06.2007

www.helpsonia.com" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Poohy,
am vazut filmuletul cu "Nanu"; cat e de dulcica, de fapt e o fetita foarte frumoasa si are o expresie atat de inocenta.
Si vorbeste la fel, doar cu noi si nimic cu strainii.
Si la fel arata cu degetelul cand e intrebat cati ani are.
...imi dau seama ca fetitele la varsta asta sunt mai precoce decat baietii.
Si Manu are caciula cu urechi de la "Z"; am vrut si noi azi sa-i luam una de la babyexpo dar am renuntat fiindca deja am luat mai multe fara el modelul asta si niciuna nu-i vine cum trebe.
Vezi ca la miniblu au sosete flausate antiderapante din alea cu talpa cauciucata in intregime si nu aluneca; noi avem 3 perechi si sunt f bune.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

carla am fot acolo da' nimik

ellada, acolo nu ma gandisem,o sa incerc.Sa ne pui poze cu finutul dupa mot

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput