Puiuti de Randunici 2008!! (144)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simo27

SURPRIZA DE DIMINEATA


Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008







Super, Simo!!!
Vreau si euuuuuuu



Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)


pozici

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7276c5de26b00cac7f8895&skin" target="_blank">distractie cu bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

neatza...la noi ploua, e frig, sunt singura acasa si mi s-a stricat si televizorul...

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

'neata! ia uite ce cafea buna am baut de la Vio! Inseamna ca incepi sa iti revii daca ne faci cafeaua!

Sfanta cecilia, sa fii sanatoasa si bucuroasa mereu! cat e de frumos! vreau si eu la Brasov!

in casa la mine a absolut dezastru, copiii stau agatati de noi....eu imi beau cafeaua si vad incotro o apuc...

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

neatza!
va multumesc ptr sustinere, randunici! aseara eram cu gandul in 100 de locuri, obosita si nu foarte coerenta..acum o iau mai usor si m-am mai dumirit incotro s-o apuc..intai de toate, fimoza, apoi intarcatul treptat..
clau, liana spuneati de baut apa/ceai..mie mi-a spus ieri dr ca ar trebui sa-i dau deja, fie si cu lingurita!!..putina acolo..ca nici Mufa nu vrea nimic!
ursu nu mi-a spus mah, dr sa nu mai alaptez...eu am abordat-o in sensul asta, ea a spus ca e ok sa alaptezi atata timp cat e confortabil ptr amandoi si nu se transforma in stres si alte probleme..la mine, sunt probleme!!..am pove eu in capitolul trecut..cu bibele e ff greu, ca nu il vrea, nu stie ce sa faca cu el..
ariel mersi de pontul cu salvia, retin! cu siguranta iub il va biberona, ca eu nu am sanse, am incercat..
LMA SIMO-CECELIA, MULTAM DE CINSTE!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

LA MULTI ANI, CECILIA!!! Sa fii sanatoasa si fericita!



Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)


pozici

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7276c5de26b00cac7f8895&skin" target="_blank">distractie cu bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Simooo, ce frumos e la voi!!! Oauuu, cerd ca copiii sunt super happy!! Ce-a "zis" Barosanelul cand a vazut zapada?
LA MULTI ANI!!

Bubu, aici m-ai prins, randunoiul NU CALCA!

Tuchi, te inteleg cu casa vraiste, asa e si la mine, plin de masini, trenulete, roboti, roti aruncate si printre toate astea jucarele de-ale Rebeccai!
Si eu nici nu mi-am baut cafeaua! Nici n-am facut-o macar...Ne-am trezit toti la 9, m-am precipitat cu micul dejun, apoi la 10 fructele Rebeccai...Baietii au plecat sa ia scaunul de masina al mandrei si o lenjerie de pat cu Spiderman pentru Razvan. Acum culc Rebecca si poate reusesc sa-mi fac si cafeaua...

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Si eu la cafeaua lu' Vio !

A treia noapte la rand cu scartzaieli, foieli, supt, plimbat prin pat, zgaltzait, vorbit, marait, da' nici nu mai stiu ce a tot facut azi-noapte . La ora 7 fix s-a ridicat in picioare tinandu-se de mine si a inceput sa ma zgaltzaie La 10:25 era lata, dar tot se ridica in patru labe si pe urma in picioare, si statea asa in picioare si se tanguia CU OCHII INCHISI Asa cevaaaaaaaaaaaaaa.... Greu am reusit sa o adorm, pe bune...Nu am nimic de mancare, lenea e pe noi cat casa...

Luny, ma bag si eu in seama Nu vrei sa dai o fuga pana la Stanciu, sa ii arati si lui putza lu' Muffy ? Sa vezi ce zice si el?

Tuchi si tot restul fetelor, sa aveti un uichend linistit si bebei sanatosi

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Simo, Happy Birthday!!!! Sa fii sanatoasa si fericita si sa te bucuri de zapezica aia mumoasa

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

olga nu stiu cine e Stanciu.. nasol cu noptile frichinite, imagineaza-ti cum e la mine si la Clau

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Mi-am adus aminte ca nu i-am raspuns lu' Sovi: fontanela Sofiei este exact ca la nastere. Capul ei s-a marit, fontanela nu s-a marit si ea, da' a ramas la aceeasi dimensiune ( cam 3/2 cm ). M-a pus sa maresc numarul de picaturi de Vigantol si sa trec pe Cipcal cand a constatat ca ii transpira manutzele si talpile, cica sunt semn de lipsa de D3...Nu are niciun alt semn de rahitism ( deformarile scheletului - coaste "cu matanii", curbarea membrelor inferioare, picioarele in X sau in O, hipotonie musculara, hernii, mai ales ombilicale, iar de intarzierea mersului nu mai zic, ca ea se ridica in picioare si se deplaseaza singura tinandu-se....) A zis ca pe undeva e normal sa fie inca mare, pentru ca Sophie a crescut mult ( nici nu stiu ce lungime mai are acum...), si ca estimeaza ca de abia pe la 1 an si jumatate i se va inchide, daca nu mai tarziu


Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput