Inimioare de iulie - august 2005 ! (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

'Neata la toata lumea si o saptamana cat mai buna va dorin!!!gata,va poftesc la cafeluta!!!
Ica brrr tare frig la voi acolo!Felicitari pt schimbarea atitudinii soricicaii!sa va incalzim macar sufletele!
Cryna pai saraca si cu curatenie si cu invatat si pe deasupra te invita baiatul si la cumparaturi...Spor la treaba ,ca de se mai adauga in curand si cumparaturi pt mosi!!!In rest inteleg ca sunteti bine,motiv pt care va dulce!
Laura pupam gemenii sa treaca usor peste raceala,fara complicatii!
Cristiana zi asa,ati intrat deja in contact cu zapada...Bravos natiune!Sa faceti un bulgare doi si pt noi.La noi doar ger,ger,ger...Ma tot intreaba Codri cand vine si zapada.Si fuga la cumparaturi,e musai sa va dotati si cu manusi!Cat despre pisici...si tatal meu este de-a dreptul in crize cand le vede pe fete ca merg la Pamela.Ba Stefi se si aseaza cu capul pe ea,cica sa o iubeasca...
In rest nu avem mari noutati,doar ca la gradi li se fac copiilor si niste foto in printese sau printi si duc negocieri cu don'soara mea in ce sa se costumeze.Cum nu cred ca vom cadea la pace,probabil vom comanda doua seturi,unul pe placul fetei si unul pe al mamei...
Acum fug la treaba,va pup pe toate si pe toti!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Hellooo!!!Iar nu e nimeni pe aici?Fetelor unde sunteti?Ia spuneti voi dragele mele cam ce cerinte aveti voi pt mosu?Voi ca voi,dar in special copilasii?Ca la mine nu se mai opresc cerintele
Prima data a aparut cerinta de tren.Vrea Codri tren cu sine,asa cum a vazut ea cand a mers la bunica la Hunedoara.Vezi in ce am intrat Cristiana cand am fost prin zona voastra?Apoi au mai aparut pe rand papusa barbi si mai nou casa pt papusa .Plus ca noi avan cam putin par si fata e disperata dupa par lung am zis ca-i luam si o perucaIn schimb la Stefi nu avem inca exprimate doleante.Dar cred ca se impune o papusa,e nedeslipita de una pe care a primit-o Codri anul trecut.
Si acum sa va spun ce am patit azi dimineata.Plec cu fata si in masina vreau sa-i pun manusile.Bag mana in buzunarul ei si gasesc o foaie.O scot mirata si cand colo....o poezie pt serbare."codruta,stiai ca doamna a pus acolo o poezie?Da!!!Si de ce nu mi-ai zis?PT CA NU AM VRUT!!!Si da-i si chinuiete pe parcursul celor 15 km sa invete fata ceva.Apai ceva s-a prins ca era adormita toata fata mea.
Acum va pup si va astept la cafeluta!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Nicoll... cerinte pt. mosi ?!? Hmmmhhh... pe primul loc e masinuta cu "te'comanda"! Pe urma... daca se mai ia si dupa ce vor ceilalti copii... vine papusa ... mde, ceilalti copii fiind, vreo fetita ...
In sfarsit, am fost si noi informati despre serbare... ni s-au dat strofele din poeziile de invatat... si, trebuie sa-i caut costumas de pitic ... Ca, asta a zis d-na ca-i face: pitici si fulguleti...
In rest... totu-i bine ...

Uram strumfilor (Laura) multa sanatate !

la toate... ...





"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Nicole, , soricelul are o singura cerinta - jucarii (la plural)

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna seara!
Iar m-a prins miezul noptii, scriu scurt si fug la somn. Copii sunt binisor. In we am reusit cu Prospan si Mucosin sa reducem tusea spre zero, au mai ramas niste muculetzi dar nu curg la modul serios, doar ca stau in nas si nu vor sa iasa singuri. Cum de suflat serios nasul nu-l sufla decat daca insist eu, la gradi se cam fornaie, dar atat: fara febra, fara apatie, lipsa de pofta de mancare sau alte complicatii. Putem spune ca am scapat si data asta.
Maine avem sedinta cu parintii sa ni se povesteasca ce serbare o sa faca de Craciun si sa stabilim detalii organizatorice. Bianca o sa fie fulg de nea (Cred ca toate fetitele o sa fie fulgi), Rares o sa fie un Mos Craciun (mai sunt si spiridusi). Am inteles ca o sa ni se dea adresa si nr de tel. de la un centru de inchirieri costume, ca sa nu ne complicam sa cumparam/confectionam costumatie specialaDeja de vreo saptamana imi canta Bianca non-stop "mos craciun cu plete 'albe'" si 'mititel infashetel/laudati si cantati ...".

Cadouri, Bianca cerea mica sirena, de cateva zile vrea "multe, multe printzese si un castel cu un printz (saracul printz)". Rares in mod constant vrea trompeta, din cand in cand un dinozaur mare 'cu gura care se deschide asa', de cateva zile mai vrea wall-E si Eva .... plus tot ce vad la reclame pe MiniMax. O sa vedem noi ce o sa poata aduce mosul ....Pana atunci avem de sarbatorit o Andree cand si Rares o sa primeasca ceva (si Bianca a primit de ziua lui Mihaitza), apoi Sf. Nicolae, serbarea la gradi ... greu cu bugetul la sfarsit de an
Va pup pe toate. Sper sa-mi fac timp in we sa intru sa mai pun un filmuletz si sa mai povestim.

Anca sanatate multa Oanei si la toata familia



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna dimineata si poftiti la cafeluta!Hideti,va incalziti putin dupa ce ati dat cu nasul pe afara!
Ica bine ca are mosul posibilitatea sa aleaga ce vrea,important sa fie jucarii!C
Laura ma bucur ca sunteti mult mai bine!Asa,asa sa ne pui filmulet si sa ai grija si la serbare sa faceti multe poze,sa le vedem si noi!Super ideea cu inchiriatul costumelor!Cat despre cerintele pt mos...e musai sa se descurce saracul de el si sa faca fata cerintelor celor mici!Cu buget de "criza mondiala",cu aglomeratia cheltuielior pt tot ce inseamna sarbatori,dar...mie imi zice mereu Codruta ca ea e cuminte si mosul trebuie sa-i aduca ce isi doreste.
Si fata mea cea mare canta si spune poeziile pe care le pregatesc pt serbare si are grija sa-mi precizeze,asta e poezia lui x,asta a lui y.Iar cea mica de cate ori o aude pe sora-sa cantand se dantuieste de mai mare dragul!
Va pup fetele,fug sa ma apuc de treaba si mai trag un ochi mai tarziu!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Nicoll, tare mi-a placut poza asta http://good-times.webshots.com/photo/2297037970101929495qyankl toti 3 sunt asa de fericiti

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Saluatare!

Am pus cateva filmulete noi Am avut sedinta cu parintii legata de serbarea de Craciun, care o sa fie pe 19. Bianca o sa fie fulg de zapada, Rares are rol de craciunel. Astept cu nerabdare.

Pupi, fug la shmotru!



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Salutare!

Laura...vad ca si voi ati fost raciti....uffff.virozele astea! Pupicim gemenusii!


Noi de vreo luna o tinem tot itr-o raceala.....de m-am saturat...am ajuns sa fac tot felul de boacane din cauza oboselii ca sunt de rond si la una si la alta!

Vin serbarile...sunt pregatiti puiutii? Cred ca sunt asa de dulcei! Pupe mama pe ei de "gradinari"!


Noi n-am mai cautat gradi ca a fost bolnavioara Dari .....uffff....acuma stau si ma gandesc daca nu ne-ar scoate mai ieftin o bona care sa stea cu amandoua decat gradi....plus cineva pentru bebe...macar cateva ore pe saptamana........sa pot sa fac si eu ceva....uffff...nu mai stiu!

Pupicei tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'NEATA la toata lumea!!! Unde ati fugit fetelor????? Busy-busy si voi, nu-i asa? Hai, poftiti la -uta, macar!!!


Hmmhhh... mai vizionai si eu ceva pozute, ceva filmulete, pe aici... ce copii frumosi avem!!!


Offf, Irda. Sanatate multa lui Dari ! Sa scapati repede de raceli ! Si bafta multa, sa rezolvati "situatia", ca sa te poti odihni si descurca si tu !


Voi ce ati facut ieri? V-ati recreeat ? Da' la vot, ce facurati ? Nu mai ziceti nimic?
Noi, abia maine avem sedinta pentru serbare... cam tarzior, dar... asta e...
Mai, nu reusesc sa-i gasesc costumas de pitic ! Cica-s numai de la 4 ani in sus . Asa ca, mai am de cautat. Offffff..... sper sa gasesc... daca nu, sper sa reusesc sa improvizez, macar atat... ntzzz, ntzzz...
In rest, toate-s bune, zic eu ... "ocupatie" multa ...


Hai ca va ... si apareti si voi !!!





"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput