Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 - 4

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

felicitari blanca pt punctulet

ca sa iti apara burtica scrii la semnatura gravi intre paranteze patrate si langa nr de sapt in care esti

4+

zmeurica mea

www.flickr.com/photos/thea_g/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

M-am cam agitat azi, curatenie, cumparaturi, alergat dupa un cadou.....ar trebui sa invat sa o iau mai usor. Parca burtik incepuse sa ma doara un pic. Trebuie sa invat sa ma port cu mine.

Mersic mult buburuza..cred ca am reusit .

4+

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hera01 spune:

Buna dimineata, ma primiti si pe mine?
Al 2lea fiv a rezultat intr-o sarcina de app 8 spt, in afara de sani care sunt cand inca eram fata mare(frumusei foc si plini) si ceva dureri de burta si de spate(care cica sunt de la ligamentele uterului care se intind) nu prea am ''reclamatii''.
Spt trecuta am fost la echo si i-am vazut si auzit inimoara , un moment sublim.
Un wk placut .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Neata si de la mine.
Tot de la parinti, off-course .
Acasa am reusit sa fac sa mearga televizorul asa ca sunt happy.
Am sperante ca inca putin si vor merge toate.
Noi suntem bine acum dar aseara m-a cam durut un pic burtica si spatele pentru ca am exagerat nitel cu munca.
Aaaaa....si n-am ramas ieri acasa pt. ca ne-am trezit seara ca noi n-avem nici un fel de mancare in frigider.
Era cam tarziu pt. mers la cumparaturi asa ca ne-am intors la parinti urmand ca astazi sa umplem frigiderul si sa ne putem in sfarsit muta.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica8+
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Mamici de zmeurici...ce departe mi se pare acum momentul cand eram si eu in primele saptamani. Eu sunt o mamica de ghiocel (ghiocica de fapt ) si va urez si voua sa treceti cu bine prin toate etapele sarcinii! Deocamdata sunteti la faza de bine, cand greturile inca nu prea si-au facut aparitia...pregatiti-va moral pentru o perioada de 2-3 luni in care va veti petrece 50% din timp in baie
Bine, eu n-am intrat pe topicul vostru sa va speriu sau sa va indispun, ci sa va cer un pic de ajutor si solidaritate de gravidutze: cainele meu drag si iubit e inscris intr-un concurs si a reusit sa ajunga in top10; dar acum are nevoie de fiecare vot posibil!
Il puteti vedea si vota aici:
http://concurs.infopro.ro/ferma_animalelor/top10-6267.html
E roscovanul cu cap mare si mutra mirata, eu sunt Laura din Baia Mare. Puteti sa-l votati cu incredere, e cel mai bun, calm, echilibrat si afectuos caine si mare iubitor de copii si pisici!
Va pup pe burticutzele inca mititele!

[18+]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

in sfarsit am si eu putin timp sa mai intru pe forum.ieri m-am plimbat toata ziua si azi am avut niste scurgeri maronii, cred ca va trebui sa o las mai usor cu agitatia.si sunt foarte suparata ca am descoprit ca menajera imi fura din casa, va trebui sa o inlocuiesc urgnet, dar nici fara nu pot sa raman acum cand nu am voie sa fac efort.
ayda m, ana303maria,blanca000, irralli v-am trecut pe listuta, sper ca nu scapat pe nimeni de data asta

Dienuta si mie mi-au iesit cativa cosi durerosi, chiar am citit undeva de curand ca pot aparea in sarcina si recomnada sa ne spalam mai des pe fata.eu una ma spal doar seara si dimineata, cu demachiat, cremuit tot tacamul.ma gandesc ca pe frigul asta mi se usuca tenul daca stau toata ziua sa ma spal pe fata.
Blanca000 tu esti fix cu o zi mai mica decat mine si esti nascuta in aceeasi zi , dar alt an cu camiluci.am vazut ca sunt multe fete berbecute pe aici.eu ma am foarte bine cu berbecii, asa ca sper ca vom avea o odisee minunata.
Her01 felicitari pentru reusita ta!bine ai venit la noi la odisee si daca vrei sa apari pe listuta te rog sa ne dai datele tale.




Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 8+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

buna
eu am stat tot we in pat, n-am facut nimic pt ca mi-a fost tare rau....in afara de fructe nu pot papa nimic nu stiu cat o sa mai rezist asa...la Cezar nu a fost asa de rau...uffff, nici apa nu-mi mai place ...

hera01 bine ai venit sarcina usoara si zmeurel sanatos

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 7+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Buna,burtici!!!Am aparut si eu prin zona,ca de obicei mi-e somn non-stop si mi-e lene,n-am facut azi nimic.....Ieri am cam exagerat cu smotrul si seara ma durea un pic burtica,interesant,pana acum nu simteam nimic,nici la prima sarcina,chiar si daca depuneam efort mai mare.Bun venit,burticilor noi,sarcina fara probleme!Adriana,imi pare rau ca te simti chiar atat de rau.Si eu simt mai nou cate o stare de greata,dar fff. vag ;cred ca e groazni sa-ti fie rau tot timpul si sa nu poti papa nimic.Am pus pe mine 2 kg dejaPooh,mami de Timea(15.06.05) si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibuga spune:

buna gravidutelor!
ma alatur si eu voua si va felicit in aceeasi timp, masurile mele 60-90-60 aaa :)) vreau sa zic DN.1976.07.10 UM.23oct.2008 DPN 28iul.2009 + tomi 06.03.2004
desi inca nu am vizitat un ginecolog si mi-e si teama un pic,cunoasteti fraza -sarcina vie-tot am s-o fac in curind,daca bine am inteles bataile inimii pot fi sesizate dupa 7-8 sapt pe eco,dar poate voi stiti mai bine.. greturi nu,pofte nu,sini durerosi da,dureri abdominale in surdina da si inca n-am terminat cura de tinctura de propolis,ma pindeste raceala.va fi primul lucru sa ma asigur daca e bine sa continui....
va doresc numai bine

ildi http://papirildi.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Multumesc frumos mcrissa ca m-ai trecut si pe mine pe listuta, am vazut si eu ca suntem muklte "berbecoase" pe aici si ma bucur tare tare...

Bine ati venit Hera si Bibuga .

M-am cam agitat we asta e drapt ca nu stiu inca unde trebuie sa ma opresc, acum pe seara am simtit si eu ceva intapaturi si dureri in surdina dupa ce dimineata m-am trezit super..si dupa un somn bun..Nu ma plang inca de nimic, pot manca orice, mirosurile nu ma deranjeaza, greturi nu...dar cred ca e prea devreme pentru asta. Sper totusi sa nu fie cazul la mine.

Abia peste trei saptamani ma duc la control sa vad cum e bebe, pana acum nu am vazut decat acel puncticel...parca sunt nerbdatoare desi vreau sa savurez sarcina asta si sa ma bucur de ea.Voi ati inceput sa va dati cu creme de burtica si sani?

Pup si noapte buna burtici



4+

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput