Puiutzi de Randunici 2008!! (142)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

sal'tare! intru rapid, ca merg imediat cu omu' in oras.

De talonete - se considera a fi inutile. platfusul este congenital si afecteaza cam 10% din populatie, nu poate fi corectat.

tuchi - ce patisi si tu? ce criza?

mimo - vazut copil scump cu o caciulita tare draguta.

fuuug, ca ma ia asta pe sus!

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Stela, la ora asta nu vreau sa-mi imaginez ca imaginatia mea e bogata si nitel deplasata!

De criza mea nu ma mai plng ca m-a trezit Nicoleta, iar voi sunteti oricum satule cu-ale voastre!

Gena mea de vorba multa impreuna cu gena soacra-mi de cicaleala si-au dat mana peste tara ca soarele si pionierii si s-au intalnit in Ilinca!
Nu-i tace gura o clipa si ma intreaba de 100 de ori acelasi lucru pana ii raspund, si imi repeta de cel putin 3 ori fiecare prostie!

Eu ii spun ca plec si ma duc la casa de nebuni, ea imi spune ca vine cu mine! ca " fetele cu fetele, baietii cu baietii!"
Eu ii zic sa se spele pe dinti ca o sa-i cada dintii, ea imi zice "ai nu mi-ai spus tu ca o sa-mi cada si-o sa-mi creasca altii?"

eU II ZIC SA-I DEA O PUFARINA SI LUI sEB CA SA NU MAI URLE ALA CA TURBATUL, EA IMI ZICE" PAI NU MI-AI ZIS TU CA N-ARE VOIE?"

sa mai continui? Inutil, ca toate mi le fac cu mana mea! De-aia nu vorbeste randunoiul ca sa nu fie folosit nimic din ceea ce zice impotriva lui!
Si cand Ilinca imi povestea o chestie, Seb maraia si ma tragea de nadragi si eu il zaream pe Nicolaescu la Tv si incercam sa vad ce face cu vaccinarea anti HPV, vine si randunoiul mut si incepe sa imi povesteasca cum e cu rectificarea bugetara!

ma duc sa vad daca a fost capabil sa puna singur lenjeria pe pat, ca vasele le-a spalat cuminte!


Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

din pacate ne-au doborat mucozaurii pe amandoua .. puiutza nu poate sa respire pe nas si deci nici de mancat nu prea a mancat si ii vine sa vomite din cauza de mucozauri.. Doamne ce greu e sa iti vezi puiul bolnavior..


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Tuchi,

Mortala Ilinca

mihutza11,

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mimo, merge montajul, m-am uitat eu acum la el.

Si pe Stef il apuca vorba dupa lapticul de seara, cand il papa si e aproape pe terminate are ochii inchisi si doarme...il ridic, sta culcat pe mine, ragaie repede, il pun in pat si plec. Si il aud in interfon , vreo 10 minute vorbeste, isi pune musica la pasarica (puiul ala cantator chicco, asa ii zic eu ) si apoi adoarme. Mi-aduc si eu aminte dupa alte 10 minute sa-l invelesc

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Mihutza, sanatate multa!Cristina, iti faci de cap, ai? Acu' doau seri il dadeai de vanzare si-acuma te scoate in oras!

Numa la mine n'are nici un efect nik! Cica nu-nteleg nimic de criza economica, de parca el intelege ceva din principiile insulinoterapiei!

Si consum mai mult decat produc!
mi-am pus un pahar de vin!

Clau, cum mai e Rebe la pasa?

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu05

Mimo, merge montajul, m-am uitat eu acum la el.

Si pe Stef il apuca vorba dupa lapticul de seara, cand il papa si e aproape pe terminate are ochii inchisi si doarme...il ridic, sta culcat pe mine, ragaie repede, il pun in pat si plec. Si il aud in interfon , vreo 10 minute vorbeste, isi pune musica la pasarica (puiul ala cantator chicco, asa ii zic eu ) si apoi adoarme. Mi-aduc si eu aminte dupa alte 10 minute sa-l invelesc

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare


Exact asa procedez si eu cu Vladutz...el se rdica in picioare, se plimba, vorbeste (acolo, propozitii dezvoltate, cum stie el ablcllllvmacbbaaaaaaaa)Apoi pune muzica, adoarme si eu tiptil il invelesc dupa vreo 10 min Da Doamne sa-i tina !
Iar cu montajul , m-am lamurit ...nu mai am instalat nu stiu ce player , o sa se rezolve Pana atunci asa pe nevazute!

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Bubule, drojdia chimica e praf de copt?


Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Bai Cata, esti dementiala, sa mor io



Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Tuchi, Rebe este mai bine la pasa, bubitele au trecut dar se mai mentine ceva roseata! Dimineata este chiar foarte bine iar spre seara e mai rosie.
Ce te mai intoarce Ilinca!

POZE

Mergi la inceput