M-am hotarat.............adoptie(55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Manuelita spune:

Maribela mult succes.


Andrada77, nu fac cumparaturi, am un trivou pe care lam cumparat acum vreo 2 ani cand doar ne gandeam la adoptie. Am trecut intamplator pe langa el, era ultimul modelul ala si mi-a placut mult desi nu e cu nimic deosebit. L-am cumparat spunandu-mi ca va veni si ziua lui, si l-am pus intr-un dulap. Dupa un timp l-am gasit si l-am despaturit si am vazut ca pe el scrie mai micut..."best choice". Nu cred in semne, dar a fost un moment emotionant. Il am si acum, si cum nu ne putem hotara care sa fie limita de varsta pentru care sa facem cererea, ne gandeam sa vedem pina la ce varsta e bun tricoul si aia sa fie varsta. Stiu ca e o tampenie, dar nu asa mi-a venit....
DECI: pentru ce varsta e un tricou nr 28??? (pare in jur de 2 ani....)


Asi, cred ca esti topita si epuizata dupa atatea emotii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aysha-73 spune:

Buna seara fetelor. Imi cer scuze ca ati asteptat,dar totul este atat de nou de frumos incat eu am senzatia ca nu am timp, vreau sa recuperez tot ,vreau sa nu pierd nici un moment din viata fetitei mele, cand doarme stau si ma uit la ea, sentimentele sunt atit de puternice si trairile atat de intense incat seara ma simt epuizate.
Dragele mele fetita mea a asteptat actele oficiale pentru a spune MAMA, marti seara in drum spre casa ma mangaia si a spus MAMI, MAMA, MAMI, norocul meu a fost ca eram pe scaun in masina ca altfel nu stiu cum ma tineam pe picioare. Marti seara acasa a fost vorba sotului "seara de craciun" Paula era foarte fericita regasea jucariile se bucura ni le arata,alerga prin toata casa , il pupa pe Michy Mouse, batea din palme ce sa va povestesc era in verva mare si noi eram topiti, radeam si plangeam in acelasi timp. Imi era asa teama de momentul asta, de despartirea de maternala si a fost din fericire unul din cele mai frumoase momente din viata mea. Astazi am fost impreuna la primul curs, ceva legat de jocurile educative si am facut prima cucerire am cucerit un baietel mai mare cu cateva luni, erau asa de haiosi. Paula este foarte sociabila vorbeste foarte mult dar mami nu intelege nimic si atunci imi arata, este fantastic dar mami mai are atatea de invatat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aysha-73 spune:

ASI- felicitari, asteptam sa ne povestesti.

Anca-multumesc pentru sustinere, aseara Paula a reactionat foarte urat cand tati a venit de la servici, stiu ca si tu ai avut asemenea probleme as vrea daca imi permiti sa te pot suna.


Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Ayshaaaa IN SFARSIT!!!! Am intrat de 10 ori si ieri si azi sa citesc de tine. Mi-au dat lacrimile citind postarea ta. Desi nu te cunosc... se poate simti foarte bine fericirea ta. Ma bucur ca este totul bine. O viata minunata si lipsita de probleme!!!




"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Aysha, si la postarea ta si la cea a lui asi am plans si eu. Va multumesc ca ati impartit cu noi o felie din fericirea voastra! Cred ca au fost niste clipe senzationale! Si le-ai descris asa de frumos
Sa fiti sanatosi si fericiti impreuna!

looking for my sunshine
+10


www.adriatica.net/wallpapers/index.htm" target="_blank"> my love, Adriatica


"The work is for people who are tired of pain. It’s an offerering.
It’s the way that I found freedom! "
byron katie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maruta007 spune:

Asi si Aysha,emotionate zile traiti! Daca nu as fi la servici cu 2 barbati de fata as plange in hohote, altfel incerc sa ma abtin chiar daca simt ca "imi zboara" inima.
Aysha, au mai trecut unele fete prin aspecte de astea cu "tatii", sper sa treaca si la voi repede, ca de, nu poate fi totul foarte roz .
Manuelita, nu stiu la ce varsta se refera marinea 28 (2 sau 3 ani), numai mamicile stiu. Eu cred ca pentru atest este bine sa treci o varsta mai maricica, nu se stie niciodata ce sufletel te prinde de mana si nu te mai lasa. Imi place ideea ta notitele in carnetel. De multe ori "povestesc " cu copilasul meu (neintalnit inca) si cred ca as putea sa ii scriu si eu cate ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelita spune:

Aysha am cititi de chestia asta cu respinsul unuia din parinti.
Cea mai mare parte a copiilor adoptati dupa ce ajung acasa, resping o perioada unul dintre parinti. 25% ii resping pe tati si 75% o resping pe mama!!! Explicatiile sunt diferite, la unii e vorba de respingerea mamei pentru ca este femeia asa cum era cea care i-a abandonat, altii tatal pentru ca nu sunt obisnuiti sa fie in apropierea si ingrijirea unei persoane de sex masculin.
Mai caut si mai scriu. Treaba e ca e normal, se rezolva si nu are nimic de-a face cu sentimentele pe care le va avea pentru tati !!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelita spune:

Aysha, intra aici te rog sa citesti despre asta. Ce-i drept e focusat pe respingerea mamei, mai caut ( e un extract din cartea din care va tot povestesc :)))
http://www.adoptivefamilies.com/articles.php?aid=272


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Aysha, suna-ma cand vrei.
Abia astept sa vorbim.



"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Briantis

Misha , multumesc .M-am uitat ,am completat datele si am pus si cateva poze ,numai ca nu se intelege ale cui sunt ( io si calculatorul suntem 2 entitati paralele ).Sper sa ma mai "destept" intre timp.


Am "reparat" problema. Mama, mama ce flacau pe cinste ai! Sa-ti traiasca si sa fie sanatos!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O INIMIOARA ARE NEVOIE DE VOI!


BAZAR PENTRU SONIA


www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput