Mamici din Germania (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

haideti la cafea :



Multam de bancuri distratelor .
Miki io nu-l pot ajuta pe operatorul disperat.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Moin, eu sunt fresh ca o zambilica ..galuska afacut concert toata noaptea si nu am putut inchide ochii decat vreo 2 ore. Si alea chinuite pt ca ambii atomici au dormit cu mine..Patul meu e destul de mare (1,8 m latime) dar ambii dorm de-a curmezisul si eu am ajuns sa dorm pe un coltulet de pat ...

DAAAARRRRRR, azi e ultima zi de lucru, si maine plec in concediu

In alta ordine de idei, pe 19 dec e ziua maimutzicii..si poi vine Craciunul. Pt ziua ei i-am luat o papusa ''vorbitoare'' ...si pt Craciun, va primi de la Weihnachtsman un cal (Pferdkopf) pt ca Henrik va primi tot un cal (Schaukelpferd)..dar nu stiu ce cadou am putea sa ii dam noi???? Ceva idei?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Neatza si de la noi,

O zi ca asta ploioasase sarbatoreste cu ceva cald si moale,hmmm ,patul meu cred .

Azi sunt in pana de idei pt. gatit,am o conopida in frigi si vreau sa scap de ea,lui Sophia ii place doar smantana pe deasupra.
Aveti vreo reteta care sa nu contina sos bechamel?

Miriluta,vacanta placuta la toata familia si drum bun.

Sophia 2ani
+17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Ionica eu gatesc numai romaneste asa ca nu stiu cam ce ai vrea sa faci cu conopida adica ce manca si sotul tau,eu o fierb si in apa aia mai las cateva buchetele, rad morcov,pun cub de supa,ulei si fac galuste de griss,deci supa e gata, iar cu restul fac sufleu la cuptor cu ou branza smantana sau fa-o pane ca salata cu maioneza nu cred ca vrei sa faci,altceva nu stiu,incearca sa faci cu paste fainoase de pe site-ul pus de Mariana aici goumardine sau ceva in genul asta,acolo era ceva reteta de conpida cu macaroane.
Miri pai ce fac copilasii cu tine mai,eu stiu ce inseamna sa te calareasca unul dar-mai 2 nici nu vreau sa ma gandesc si unde mergeti in urlaub?

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Mergem pe ici pe colo in S Frantei (Florin e in Toulouse pana la jumatatea lui decembrie...asa ca macar profit )
Da' sunt cu inima stransa ca las galushka acasa..el o sa fie ok, dar ce ma fac eu fara galushka mea iubita care imi da seara pupi cu dintii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Cafea numai dau ca mai e de ieri,nu ati fost multe la cafea ieri , la noi e vijelie,toarna cu galeata si bate un vant...nasol tare toata noaptea suiera pe la rulouri...

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Claudia, si la noi au anuntat pentru week-end ninsoare, ghetus si temperaturi sub 0 grade. Eu tot mai sper ca nu va fi asa, am chef sa ma plimb...
De aseara am o ameteala groaznica si o durere in gat iar pe sot il doare in gat si ii curge nasul. Am racit amandoi odata. Sper numai sa nu ia si Maria ca tocmai ce a scapat de un nas "curgator"
Va doresc week-end placut. Aici luni se deschide Weihnachtsmarkt, abia astept sa casc gura.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Pozele noastre din concurs sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">ana1 si ana2 Va plac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Buna dimineata fetele,

Claudia multumesc de cafea,fie ea si rece!

Angela_Lexi,sper sa nu fie oribila de gripa pe care am avuto si noi toti trei,bea ceai mult si lamaie plus citrice.

La noi e vijelie mare,nici cainele nu vrea sa iasa in gradina sa-si faca nevoile.
Si aici s-a anuntat zapada,noi maine mergem in Belgia la cumparaturi pt.gravidute si bebici,avem un magazin mare la 1 ora de casa,hainele de bebei sunt mai frumoase decat cele de pe aici,nu mai vorbesc de moda femeilor insarcinte,zici ca sunt saci de cartofi.

Doamna care a venit la noi pt. menaj este super perla rara, in 4 ore face toata casa plus calcat, acum am mai mult timp de mine,poate ajung luni la coafor ,vreau sa ma tund si am sa atasez si eu niste poze.

Pupici la toate si aveti grija de voi cu vremea asta.

Sophia 2ani
+17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Buna seara. Multam, da' cafea nu mai servesc la ora asta, ca sper sa dorm bine la noapte. Pitica tot baga mainile in gurita pana la cot, cred ca o deranjeaza vreo masea, ceva.
Am fost si noi la plimbare in oras si-am vazut ca s-au instalat cabanutele pt Weihnachtsmarkt. Cand ne-am intors (eram cu caruciorul) ne-a prins o vijelie, de-abia am reusit sa ne urcam repede in tramvai.
Masina a cedat fizic si psihic , maine schimba sotul rotile cu alea de iarna, dar tot trebuie dusa la inspectie, ca se aude un gajait suspect la o roata pe partea dreapta. Sper sa obtinem un Termin rapid, ca e greu de tot cu caruciorul si tramvaiul pe vremea asta nasoala .
Week-end placut va doresc

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Hello!
La noi a nins azi noapte. Priviti aici: http://good-times.webshots.com/album/568835495VSvWhX
Pacat ca se topeste! Vrem mai multa!

LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump - 10 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput