Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (129)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Criss, felicitari, refacere rapida su bebe papacios!Asteptam pozeeee...

Ramo 36+ Sara Maria

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VonHelen spune:

Fetelor s-a rotit bebe in burtica!!!
pana acum era cu spatele in partea stanga si ma lovea cu talpitele in dreapta..acum este total invers; problema este ca se intinde foarte tare, iar unde sta acum cu spatele se vede un guguloi..burta e total asimetrica si il pot vedea cum isi agita piciorusele...oare mai sta cuminte in cutiuta pana vineri?????

39+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Fetelor, ma scuzati ca dau buzna peste voi Sunt o mamica de aprilie 2008, fosta colega de Odisee mai-iunie 2008 cu Alra - am tot spionat si am tot urmarit si am vazut draga noastra Alra mai are putin pana la nasterea puiului ei. Voiam sa o incurajez, sa ii spun ca noi, fetele de la Scutecele (Mladitze si mugurashi 2008), ne gandim la ea si ii facem galerie de departe. Nu te-am uitat, iti dorim nastere usoara si un pui sanatos, frumos, cuminte, mancacios, ce sa mai... perfect Pupici si Laurei, sa isi iubesca fratiorul/surioara (scuze, nu imi este clar ce ascunzi tu in burtica ).

Scoatem in functiune pentru voi toate ! Eu una va mai citesc din cand in cand si va multumesc, pentru ca de fiecare data retraiesc momentele deosebite de care am avut parte cand mi s-a nascut baietzelul Burticilor, veti vedea ce inseamna sa deveniti mame, cum se vor schimba toate in viata voastra, cum veti invata sa redescoperiti lumea, cum veti remarca cele mai neinsemnate lucruri... Veti fi martore la evolutia unui pui de om, este asa de emotionant sa vezi cum se invatsa sa traiesti, cum se deschid ochishorii, cum se cunoaste si cum se gusta viata :) Sunt lucruri pe care pana acum eu nu le-am trait niciodata, lucruri simple si naturale, dar pe care le uitasem. Evident, mamicile stiu deja asta

Sa aveti nasteri usoare si bebelushi sanatoshi ! Iar mamicilor care au nascut deja - multe multe felicitari ! Cine are nevoie de ajutor, de sfaturi etc - noi va stam la dispozitie - stiti unde sa ne gasiti Inceputul este mai greu, primele luni de viata se traiesc la intensitate maxima, cu bune si cu rele. Apoi va veni o perioada mult mai senina si mai calma, cu bebelushi zambitori si cooperanti (dada, va asigur ) care vor comunica cu mami, cu tati si cu familia... ehe ... atunci o sa simtiti efectiv cum va topitzi de iubire !!!

Va pe toate !!! Si... sunt cu ochii pe voi



Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

heheee, uite unde era spionu
pai de ce nu ai zis mai pana acuma?

intru imediat la voi sa dau statusul, si eu am mai tras cu coada ochiului insa nu am mai scris caci nu sunt o persoana prea placuta in ultima vreme



ALRA 37+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

VonHelen, eu zic sa fii pregatita, cred c bebe vrea sa vina mai repede de vineri daca e asa agitat...
Eu ziceam ca ieri babelina a fost cuminte, ca nu s-a agitat mult, dar azi noapte...se auzea in burtica ca si cum inghitea lichid si facea bule, ca si cum am baga capul in apa si am sufla...e posibil, sau e doar mintea mea care o ia razna si se misca de mama focului...

Ramo 36+ Sara Maria

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

BERTHA SA-TI TRAIASCA COPILASII! DARIUS SI IOANA SUNT NISTE SCUMPICI!

Minunea din viata noastra!!! Criss
http://bd.lilypie.com/nI8Fp3.png
34+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterinas spune:

Am si eu o intrebare: cum stati cu celulita?
Pana sa raman gravida nu am prea avut dar acum... e jale . Ma tot gandesc ca poate sunt umflata de la apa si dupa ce nasc dispare dar... Fetele care ati nascut deja, aveti vreo sugestie?

34+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui caterinas

Am si eu o intrebare: cum stati cu celulita?
Pana sa raman gravida nu am prea avut dar acum... e jale . Ma tot gandesc ca poate sunt umflata de la apa si dupa ce nasc dispare dar... Fetele care ati nascut deja, aveti vreo sugestie?

34+ Andrei


ultra super naspa
am niste picioare groase si oribile la care imi e scarba sa ma uit si un fund extrem de mare (dar despre asta am mai discutat si in capitole anterioare )
in sarcina anterioara m-am dat pe picioare cu o crema speciala de gravide care mai drena lichidul si a fost mai bine. acuma lenea fu cucoana mare. imediat dupa nastere ma dau cu creme de celulita ca nu se mai poate !!! caut sa imi iau un aparat de masaj special (ca in ianuarie sunt reduceri, hihi), dar nu pot folosi creme sau aparat decat pe pulpe sus si nu pe gambe caci pe gambe am varice (uau, ce sexy ma descriu) si nu le place crema de celulita.

scapi de ea prin exercitii fizice si masaj cu crema zilnic. dupa capul meu nu e atat de importanta crema de o folosesti cat faptul ca masezi zilnic.

ALRA 37+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Alexaaaa - m-au trecut toate apele cu povestea ta ! Ma si vedeam acolo cu camasa aia sexi tremurand din toate incheieturile!

Acu, ca m-am sters la ochi si vad sa scriu - multumesc de toate informatille, tare utile! Sa inteleg ca intradevar n-ai nevoie de bagaj de acasa nici pentru tine, nici pentru bb cat stai in spital?

Tin pumnii sa te refaci super rapid si sa ajungeti sanatosi si voiosi acasa !

Madi 35+ Papadia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Criss si sotul, felicitari pentru minunea voastra, sa fie sanatoasa si sa va umple viata de bucurii !

Madi 35+ Papadia

Mergi la inceput