HELP!!!!!!!!!M-AM OPRIT LA 80!

HELP!!!!!!!!!M-AM OPRIT LA 80! | Autor: Bratu Monica

Link direct la acest mesaj

De catva timp (adika din august)incerc sa dau jos niscai kg care atarna greu la cantar.Am reusit sa dau jos de la 86 la 80kg,in schimb de circa o luna nu se mai misca deloc cifra cantarului.Sta teapana la 80 si basta!
mananc in acelasi stil Montignac ,nu pun gura pe paine si nu mananc seara.Ce se intampla oare?
Voi ati patit la fel?Ce trebuie sa fac sa continui slabitul ?Mi-e groaza sa raman la 80 si mai ales mi-e ciuda.daca am reusit sa ajung aici ,de ce nu merge si mai jos de 80?
Va rog mult ,cele pricepute in ale dietelor sfatuiti-ma si pe mine ce sa fac pentru ca sincer inebunesc cand ajung dimineata la cantar.
Colega mea mereu imi spune ,ca" daca ar manca ea cat mananc eu intr-o zi,era moarta de mult!"
Atunci ce se intampla?sa slabesc 6 kg si de -aici nimik mai mult?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Nu te speria. Ai intrat in perioada de stagnare.
In toate curele de slabire se intampla asa.
Dupa aceasta perioada ai sa dai brusc cateva kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Si eu am dat jos cu Montignac 3 kg dar de vreodoua-trei saptamani nu mai reusesc nimic. Eu ma gandeam sa incerc si Scarsdale vreo doua saptamani daca reusesc sa ma ambitionez suficient. Daca nu, dau inainte cu Monti si vedem ce se mai intampla.

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

ma intreb cat poate tine aceasta perioada de stagnare?
Ca asa sunt de cel putin 2 luni daca nu ma insel,poate mai bine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

monica, si eu tin monti de ceva vreme. am dat jos 18 kile...in 7 luni...am avut perioade lungi de stagnare, care au durat si mai mult de o luna. ce a functionat la mine: cite un "shoc" pt organism. de genul: renunt la fructe pt o saptamina. sau la piine. sau la orice masa glucidica. sau fac sport (din pacate nu ma tine mult, ca n-am ambitie sa faca acasa, iar la sala nu am cum sa ajung).
acum sint de doua luni in jurul a 80 de kg. pt mine e un prag important...daca reusesc sa ajung la 78 am scapat...

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Eu am facut altfel cand am stagnat: am facut sport mai mult si mai energic iar altadata am mancat mai mult decat de obicei! Nu stiu de ce a functionat! Nu-mi venea nici mie sa cred!

"sky is the limit!"

Mergi la inceput