Rugaciune colectiva pentru a dobandi prunci (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

caciantoni - felicitari, felicitari din toata inima. Sa-ti traiasca finutul si sa te bucuri de el si sa-l indrumi bine pe calea spirituala !!!
Fetelor, revin cu un fragment din Valeriu Gafencu, sfant martir roman pt. care ma alatur celor ce militeaza pt. canonizarea lui si a altora asemenea:
"Acest secol a dat noian de sfinti si de martiri, numai ca nu-i cunoastem. Hristos este prezent īn lumea de azi prin sfinti, martiri, marturisitori si eroi. Dar lumea de azi nu e solidara cu sfintii ei, caci nu le poate urma exemplul. Daca sfintii de acum ar fi fost la īnceputurile crestinismului, toata suflarea crestina ar fi trait cu ei, prin ei, catre ei. Noi nu suntem crestini si de aceea nu ne cunoastem sfintii." - (crunt adevar )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Caciantoni, sa va traiasca si sa-l ajutati sa devina un adevarat crestin.

Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

O poveste frumoasa... http://viatalatara.wordpress.com/2008/11/19/un-copil-si-o-icoana/

Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras70 spune:

georgia,iti merge p.m? vad ca nu merge...imi apare ca nu e nici un utilizator cu acest nume.Te rog frumos,eu am nevoie de inca un snurulet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

jesika- - foarte frumoasa povestea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

Doamne ajuta!
Fetelor va multumesc pentru uari... Bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului sa il ocroteasca si sa ii indrume pasii numai pe Calea Adevarului!

Mai jos aveti link pt. sinaxarul de azi
http://www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie19.htm

"Doamne intoarce-i la bunatate si la rugaciune pe toti vrajmasii mei." (Parintele Gherontie Puiu - Manstirea Caraiman)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

caciatoni multa sanatate finutului!
jesika foarte frumoase articolele de pe blogul pe care ni l-ai prezentat. Cred ca am stat vreo 2 ore si am tot citit de pe acolo... foarte frumoase

"Si de as avea darul proorociei si tainele toate le-as cunoaste si orice stiinta, si de as avea atāta credinta īncāt sa mut si muntii, iar dragoste nu am, nimic nu sunt."-Corinteni I, cap. 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Caciantoni, sa-ti traiasca finutul si sa-ti dariuasca Dumnezeu si tie unul al tau!

Virginia, ma sperii! Cred ca o sa-mi botez copilul din prima zi, doar ca sa fiu sigura. Cand te gandesti ca o luna doua copilul traieste nebotezat si .... Doamne fereste!
Eu ii pomenesc in rugaciunile mele pe Lenuta si Stefan si le-am aprins lumanari. Cred ca intelege Dumnezeu ce am vrut sa fac si ii ajuta. Poate nici noi nu stim exact Caile Sale.

Jesika, multumim pentru link! Foarte tare povestea!

Anadomnica, din pacate, asa e.


Faca-se Voia Tatalui Ceresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Anaomaria, Noce activati-va PM.



Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Noce,nu stiu, pisoi, ce sa-ti spun?!Asa am citit si eu si mi s-a spus la manastire cand am vrut sa trec pe acatist copii nebotezati inca...nu se pomenesc la Sf.Liturghie,dar cred ca noi putem sa ne rugam pt ei.La urma urmei si eu am un prunc nebotezat la acea extrauterina si ma intereseaza cum sa fac,pentru ca imediat dupa ce s-a intamplat nici nu mi-au citit,asa cum se face cand pierzi o sarcina...Poate ne ajuta fetele,Anaomaria si Cami, intrebandu-i pe sotii lor.Va pupic dulce si mai vorbim,insa,intr-adevar este mare grija pana vezi copilul botezat.Eu am tinut neparat ca Maria sa fie botezata la 40 de zile.Doamne ajuta!!!

Mergi la inceput