Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Mihaser eu as fi in stare sa o pun de o intalneala doar pt ca nu am afacut poze la prima...
Alysh la tine ma refer!!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Buna si de la noi!
Ce bine de voi mai fetelor ca va intalniti...si eu ma intalnesc aproape zilnic cu Andreap.....dar azi sunt eu singurica(se duce sa se faca mumoasa la coafor), iar maine e ea (merg eu cu fata la doctor la vaccin)........
Si Delia de vreo saptamana, chiar 2 a dat-o din da-da -da in ta-ta-ta si tac'su e fericit de nu mai poate....
Offf..imi pare rau de bebei bolnaviori, stiu cum e......Delia a avut doar nasul infundat si eram asa panicata...noroc cu Inais, Simonacip, Andreap care m-au linistit atunci....
Simonacip, ce mai fac baietii?eu pe ei si sa auzim de mai bine.
Ma duc sa termin mancarica de facut......

Deliutza Broscutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Vianne, Doloress, atunci nici eu n-am sa-i dau totusi peshte pana spre un an. Cu toate ca eu tare mult i-as mai fi dat de-acum....macar sa incerc si altceva poate, poate ii place si lui!

Si Vlad zice bababababababa.......pana te doare capu'. Ieri isi bagase piciorusele sub burtica si se tara usor , usor pe covorul din dormitor sa mai apuce o jucarie.

Eu nu cerd ca am sa-i iau tarc, nu-l vad pe Vlad stand acolo. Am un covoras in dormitor f gros, o sa pun o patura peste el si sa se joace acolo. Ieri asa am facut in timp ce mai invatam si la un moment dat l-am surprins rontaind firul de la caloriferul electric....care era bagat in priza....se taraste pana acolo!!!! Deci e riscatnt si asa, tre sa gasesc o varianta mai buna.

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Nu am citit nimic in urma!!Sper ca toata lumea e bine!!
Am intrat doar sa va salut si sa va pun poze noi ...cu noi!

http://good-times.webshots.com/album/568568483PoQIRw?start=12

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Laurita, iubita si eu mi-as dori sa viiiiiiiiiiiiiiin dar uite ca examenul din decembrie e si f greu , tre sa facem sinteze peste sinteze, e nebun profu', mai ales ca e verificare si nu examen si totusi el il face mai greu decat un examen! Si de doua zile ies cu Vlad afara, il pun in carut, adoarme si eu stau pe bancuta zgribulita si invat ca e practic singurul monet de liniste totala. In rest in casa ma intrerupe la fiecare minut....dar o sa recuperez eu dupa sesiune, promit!

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Andree27, un scump si un dulce SEFUL Eric!!!! Pupam baiatul.

Chinabulina, multumim de complimente!

Alysh, bafta cu examenul ala pacatos si cu proful cel uracios!!!!

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Am citit pe fuga, dar cu mare drag, de bebeii care zic deja mama, David zice si el de cateva saptamani "mem-mem" si se uita la mine, deci de mine e vorba

Am vazut tot pe fuga poze frumoase cu Eva si Eric, pupa mama bebeii scumpisori

Am citit de mucilagiu, multumesc din suflet, fetelor! Inca nu i-am facut, am incercat cu ceai de fenicul, moasa mi-a zis sa astept sa fie kk cu adevarat foarte moale si foarte apos pana sa-i dau zeama de orez, altfel il constip rau de tot... Asa ca mai incercam cu ceai de fenicul, care il si calmeaza, fiindca ala de menta nu-i place...

Aseara n-a mai fost nevoie de picaturi la David, a respirat mai bine, iar azi dimineata i-am curatat nasucul cu spray cu apa de mare si apoi i-am scos mucutii, a mers binisor. Sper sa-i fi trecut...

Acum apuc sa scriu fiindca i l-am dat totusi lui Mutti 30' la plimbare, sa beau si io cafeaua in liniste (la mine e 11 dimineata), dupa o noapte chinuita, in care am dormit cu vata in urechi ca sa nu ma traga de la fereastra. Ieri a pus Bogdan silicon la rama geamului din dormitor, dar tot rece este si eu am tot senzatia ca trage a frig... ah, si Bogdan a racit, vai de noi...

Adriana, tu parca ma intrebai de branzica... Eu nici cu morcovii nu am inceput, noi suntem inca pe laptic, ca si Raducu de gabitzam. Nici eu nu ma grabesc cu introducerea alimentelor, o voi face foarte lent si treptat, o saptamana ii las fiecare aliment ca sa vad cum reactioneaza la el... Cat despre branzica, iaurturi etc., eu lactate cred ca ii voi introduce cat mai tarziu, pe la vreun an.

Ce-i drept, nu am vorbit cu pediatra despre asta, aici nu se procedeaza asa, am o carte de meniuri si nutritie pt. bebelusi scrisa f.f. competent, dupa aia ma ghidez si in plus dupa ce-mi spune mie instinctul. Si probabil inconstient si dupa propriile mele preferinte, fiindca de pilda eu toata copilaria mea am urat de moarte laptele, iaurtul, cascavalul etc... si ma gandesc ca nu fara motiv...

Va pup si multa SANATATE, ca e mai buna ca toate! Ma duc sa incarc pozele de la calendare, sunt in sfarsit gata cu "capodopera" si le trimit la ALDI sa le scoata frumos gata brosurate (am facut doua de proba si au iesit superb).


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Gata, aici am pus POZE CU DAVID pentru calendare.

Va plac?


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui MissParker

Gata, aici am pus POZE CU DAVID pentru calendare.

Va plac?


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David




SUPERBE!!!!!

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MissParker

Gata, aici am pus POZE CU DAVID pentru calendare.

Va plac?


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David



Sunt superbeeee Cu asa bebe frumos si cu mami lui care a facut colajele nici nu puteau iesi altfel
Cu ce program le-ai facut?

Multa sanatate lui David si tie

Poze
Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput