Puiuti de Randunici 2008! (139)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Ah,,si capuri in gura, nas, frunte iau zilnic de la Vladut, o fi fiind o nevoie Vladuteaca asta???

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Rectific, in Sacele e piscina.

Mimo, Cristina, ce alta sansa - decat sa rezistam - avem??

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta


Mimo, Cristina, ce alta sansa - decat sa rezistam - avem??

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)



Nici una!!!

Azi in incercarile mele diperate s-o adorm pe Daria cantam: "Foaie verde flori de tei, cin'm-o pus sa fac bebei!"

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cristina, sa ma vezi si pe mine cum il adorm pe Matei (pregatiti rosiile) in brate, aproape fara exceptie, ca apoi sa il pun la san, ca rar suge treaz... Si ii cant un cantecel pe care l-am auzit in filmul "Dumbrava minunata", dar trebuie sa il adaptez. " Nani, nani, baietele (era copilita)/Ca mama te-a legana/ Si cu drag ea ti-a canta...". Si ma pliiiiimb, ca am niste muschi la brate si picioare... si o coloana subrezinda...

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

Citat:
citat din mesajul lui luny

Bubu, e Matei MAtOnel, de la Matocano, sef de clano, cosa nostra, maffia siciliana!
nope, nu Seb, ci Mufa suge papucii lu' ta-su cu mare placere
uite-l:
http://good-times.webshots.com/photo/2086279060102928442VSbCOa


LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!


E proaspata sau mi-a scapat mie? O Doamne, eu chiar sunt paranoica pe langa voi

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

nooo,veche, dar nu v-am zis, ta-su l-a facut Matocano de cand l-am nascut!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Offf...greu tare cu 2 bebei!

Nici eu n-am scapat azi toata ziua de maraielile Antoniei, dar totul a culminat mai spre seara cand timp de 2 ore a urlat si-a tipat cu lacrimi curgand siroaie pe 3 randuri ,de nu mai stiam ce sa-i fac, cum s-o mai tin..
I-am dat si cu Dentinox, dar pana nu i-am dat o portie de Panadol nu s-a potolit, sigur era de la dinti. Si-n toata disperarea aia a mea, in care nu stiam ce sa-i mai fac, bineinteles ca am repezit-o un pic si pe Alexutza, care m-a intrebat :"Mami , da pe mine ma mai iubesti?". Si uite-asa aveam o stare de kko si-mi venea sa plang cu lacrimi..nu ca acum mi-am revenit, tot cu c..u-n sus sunt...si mai am si niste nervi pe randunoi ...da mai bine ma duc sa fac un dus sa ma calmez si revin.



Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:



se pare ca nici o fapta buna nu ramane nepedepsita...azi dupa-amiaza Seb a urlat in nestire, a adormit in cele din urma in brate, faceam schimb cu tac-so, pana la urma am reusit linistirea in pozitia pe picioare....am crezut ca-l doare burta pentru ca azi a bagat niste conopida....si cand colo s-a trezit cu febra, iar peste 38!

Nu mai pot! Nu stiu ce are, am un feeling ca o sa-i bubuie si cealalta ureche...deocamdata ma uit la el!( ma rog, i-am dat un nurofen si l-am culcat!)
E drept ca gura-i plina de dinti ce stau sa iasa....n-are muci, nu-i rosu'n gat, kk face normal, mananca bine....si ca naiba maine mi-am chemat pacientii mei la policlinica si nu pot chiuli...

daca maine are febra iar si e la fel, ma duc cu el undeva, numa' ca nu stiu unde si la cine, sa nu sprijin peretii si sa mai am si incredere!

Deci am citit, am vazut poze, ( asta inainte de inceperea urlatului!) dar zau ca nu mai pot scrie!
bubule, stai linistita, ca nici lui Seb nu-i scapa vreun papuc nelins, doar ca nu l-am mai pozat eu!

Ilinca a vorbit nonstop de cand am luat-o de la gradi si pana s-a culcat, s-a urcat pe televizor si am tras-o de par si s-a scapat pe ea....

si m-as duce in pat dar mi-e ca imi stang de gat si barbatul care cand a ajuns acasa mi-a arat ce puroi ii curge lui din nara stanga si cat de grav bolnav e...m-am dus pe ploaie cu Ilinca de gat la farmacie sa-i iau antibiotic si alte medicamente...acuma zace si mie imi vine sa impusc pe cineva!
Evident ca nu a dus nici azi masina in service, de-abia astept sa cada zapada sa vad cum o sa conduca...desi pe el nu-l deranjeaza, ca doar copii si cu mine stam in spate, la ceolofan!
Uf, ca m-am racorit! iertati-ma, dar doar voi mi-ati mai ramas!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Nico - eu nu dau cu rosii, te admir dimpotriva, pentru rabdare si putere sa faci asta. Eu n-am nervi pentru asa ceva. Mi-i prea mila de mine si stiu ca n-as rezista mult timp facand asta, de aia incerc sa evit pe cat posibil sa-i legan. Fiecare mamica face pentru puiul ei exact cat simte ea ca poate duce.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji
Azi in incercarile mele diperate s-o adorm pe Daria cantam: "Foaie verde flori de tei, cin'm-o pus sa fac bebei!"

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria


Mica adolescenta zici ?

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Stela, eu stiu ca diagnosticul de hernie il pune chirurgul cu mana! Ce-i drept chirurgie n-am mai facut din facultate!
Iar echografia intravaginala n-are ce hernie sa-ti vada!
Iar Voltaren poti sa-ti pui fara grija unul, eu mi-am pus la greu dupa cezariana ca altfel nu ma puteam ridica in pat...evident ca pe orice medicament scrie prudenta in sarcina si alaptare! Si chiar daca trece intr-o foarte mica proportie in lapte, nu-i face Teodorei rau, ii mai calmeaza durerea de dinti!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput