Puiuti de Randunici 2008! (139)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

l-am vazut si eu pe Sash inotand



tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Parca de Seb mi-aduc aminte ca-i lingea...oricum, va dati seama ca e
Am inceput si eu sa spal zilnic pe jos asta imi mai lipsea...cand se culca ei, seara, eu ma apuc si dau un mop...mai pun si un gat de domestos in apa cu shmac de spalat
Voi cu ce spalati pe jos??

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Bubu, e Matei MAtOnel, de la Matocano, sef de clano, cosa nostra, maffia siciliana!
nope, nu Seb, ci Mufa suge papucii lu' ta-su cu mare placere
uite-l:
http://good-times.webshots.com/photo/2086279060102928442VSbCOa


LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Am vazut Sasha inotatorul ...buey, asta da metoda de adormit copilul si de slabit parintii Si vad ca nu sunteti singurii , sunt mai muuuulti Dar, ia zi, piscina e adanca, nu? Ca-ti vine tie apa pan' la brau e alta poveste
Am vazut Andrei de Floriio f dragutz mamma ce-a mai crescut...si strabunica e Stelista ?
Bubumerci pentru masurarea masurii Ii mai vin sosetele lui Stef sau i-au ramas mici? Deci in jacuzzi ala stateai tu si te lafaiai si mie mi-a facut cu ochiul...ca asa la munca in bazin, nu bun
Bravo Matone Alcapone pentru iaurtel
Camimerci pentru vesti, bine ca e totul ok Iar supa e buna si cu fidea
Sa va zic...am mancat de-am spart...nimic nu sta in calea mancarii spre burta mea de balena...cu buza sparta si tot am ingurgitat

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

Bubu, e Matei MAtOnel, de la Matocano, sef de clano, cosa nostra, maffia siciliana!
nope, nu Seb, ci Mufa suge papucii lu' ta-su cu mare placere
uite-l:
http://good-times.webshots.com/photo/2086279060102928442VSbCOa


LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!


E proaspata sau mi-a scapat mie? O Doamne, eu chiar sunt paranoica pe langa voi

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Am supravietuit in mod miraculos zilei de azi! Vladut n-a mers la cresa ca n-a vrut, Daria a marait mult de tot azi de m-a capiat, am adormit-o de vreo 10 ori cred ca cel putin, de fiecare data insotit de un plans urat de tot . Vladut nervos ca am stat tot cu Daria agatata de mine non-stop si nu m-am putut juca ca lumea cu el. La Daria, din cate vad eu, incepe perioada "maimuticii", asa-i zic eu la perioada aia cand vrea numai in brate si numai la mami. A avut si Vladut o astfel de perioada, doar ca atunci el era singurul caruia ii trebuia mami, acum insa... Atata-mi doresc, sa supravietuiesc in anul ce urmeaza, ca dupa aia ma descurc eu.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Cristinavom supravietuii , ne incapatanam impreuna
Eu azi i-am intins teodorei plarul cu placa, i-am pus la cos prosopul ud pe care si-l aruncase in pat peste asternut..lucru pentru care am fost aspru certata, caci impreuna cu prosopul am pus la murdare si esarfa verde pe care o pregatise si o pusese frumos tot in asternut I-am facut un sandwich cu paine neagra ca sa nu se ingrase iar ea l-a adus inapoi caci a mancat o merdenea
Am fost cu Vladutz la Auchan (i-am luat caciula de la HB CLAU) i-am dat un biscuite sa rontaie ca se agita...s-a mociolit tot, abia i-am putut proba caciula ca avea biscuite si-n par Apoi s-a inecat si a vomat putin Am ajuns acasa plina de nervi, in mijlocul aleii era o fadroma Dau sa intorc si ma izbesc cu spatele intr-o bordura falnica Si ca o incununare a acestei zile minunate, am primit un genunchi in gura si mi-a spart buza Ce zici, te bagi?

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Aa, Luny, deci Mufa era cu papucii Stef era la papucii mei de iesit afara si erau pe talpa...ca de-afara ...eu am magazin la parter si mau o fuga pana acolo din cand in cand, cand raman in pana de ceva...si iau paucii aia...deci cu de toate erau pe talpa
Am inteles cum e cu Matone, am citit aiurea

Mimo, daaa, ala era jacuzziul Si nu i-au ramas mici sosetele
Ai facut painica? eu azi am pus in ea seminte de dovleac si floarea soarelui!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Sovi, ce fain! Si cati bebeluci erau! Am vazut o emisiune la tv cu clubul ... (nu mai stiu numele), mandria lor era un baietel care inota de la cateva zile (parca 3 saptamani?), se scufunda (in momentul filmarii avea 5 ani parca) cu o asa usurinta!!

Si in Brasov exista o piscina in care cica se fac si cursuri de inot pentru bebei (dupa 6 luni), insa miroase a clor (nici nu vreau sa ma gandesc la cum ii scufunda, ca daca e cu ochelari...)... acolo a luat Stefan cursuri de inot in vara si putin in toamna.

Mi-a plecat soacra, credeam ca nu se mai incheie seara, Stefan are nasul infundat, tuseste... Oooooooof.... Matei e marait, azi nu a vrut niciun fel de mancare solida... dar maine vine sotul! Macar are cine merge la Stefan daca striga noaptea ca diverse!

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Mimo - greu, ce sa zic, nu ti-i usor nici tie, chiar daca Teo e mare si nu mai maraie ca vrea si ea plimbata in brate , e si ea la o varsta critica acum, cu multe transformari, cu nevoie de a-ti/ a-si demonstra anumite lucruri, si tu trebuie sa fii mereu cu ochii/urechile in 4 pentru a receptiona la timp unele mesaje pe care ti le transmite involuntar. Amandoua avem copii in prag de adolescenta (ca varsta 2-3 ani se numeste "mica adolescenta" sau "terrible twos")

P.S. eu am doua rani mari in frunte pe care zau daca mai tin minte de unde le am

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput