Puiuti de Randunici 2008! (139)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Ola!
din pacate scriu asa,mai scurt pe doi, ca e bb racit tre sa ma joc cu el sa nu caraie-maraie-paraie. Nu e grav, doar un guturai cu latraturi, dar a fost suficient sa nu ma lase sa dorm ca lumea de 2 nopti.
deci:

mai intai datoriile ce ma arde:

1. Mihuta! Sa fii fericita si sa te simti ca acasa oriunde ai fi!
2. Simo 27!! sa te asculte baietii (de sot nu mai zic! ), si sa nu mai aveti a face in veci nimic cu gips-atele si alte cele rele
3 Elara!, deci "scorpie" esti si tu, acum imi explic parerile tale "verde si la obiect", cum ne place unora



si in alta ordine de idei:
4. Pt cine vroia sa vada cum e la inot:www.onetruemedia.com/shared?p=75cef2bf3a1d6d4e8a4ad2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">aici
5.daca intere pe cineva, nasterea in apa la Bucuresti (cmu) ce va fi disponibila incepand din ianuarie or so, va costa umila suma de 1900 euro. Mi-a soptit ginecoloaga la care am fost azi la CMU. Astept sa vad daca chiar va fi asa, ince sper ca e o eroare undeva.
6. pt cine cauta solutii antiderapante in casa si inca n-a gasit, noi am facut asa: am luat de la Ieka niste plasute de cauciuc si presuri de bbc ieften si bun. Plasutele se pun pe sub presuri si nu aluneca deloc. costa 7 lei plasa de 65/125 cm. Am vrut musai presuri ca sa le pot spala usor in masina de spalat.

7. Clodute bine ai venit si spor la ciripit!
8. Ursa, wrapul tau este elastic? si de unde provine? oare cele de la http://www.nandu.ro/category.php?p=133&o=0&s=116_133_ or fi bune?

8. multumim de urari de LMA pt azi! va dorim asemenea!

9. Am vazut pozele de la intalneala. sexiiii! mi-a placut, si mai vreau!
Cand am venit acasa am aflat ca Omu l-a lasat pe sash sa planga JUMA DE ORA! ca nu mai stia ce sa ii faca sa il adoarma. Imi venea sa il trezesc si sa ii cer iertare... Totusi un lucru bun tot a iesit din asta. De atunci seara il arunc in pat, il pup si fug, el adoarme singur fara nici o obiectie. La somnul de zi nu functioneaza.

Hai ca fug. Sanatate tuturor!


(\/) pozici
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE
Eu nu strivesc corola de minuni a lumii /căci eu iubesc
si flori, si ochi, si buze, si morminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Am uitat sa urez La multi ani tuturor sarbatoritilor!

Fetelor,

Cele cu copii de peste 2 ani; am auzit ca a dat norocul peste voi si v-ati imbogatit! Au crescut alocatia la copii cu 2 lei!
Pffuuuu ce de banet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

am fazut Sasha la apa!! ii place tare, e clar!! o sa il si scufunde la un moment dat, banuiesc, asa-i?..atunci sa filemzi, tare as vrea sa-l vad!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

:) l-a scufundat din prima lectie, ca profa a decis ca sash e f pregatit pt asta. il vom filma, un prieten ne va imprumuta camera subacvatica.
Am uitat sa specific ca la sfarsitul lectiei toti bebeii dardaie :))

Nico multumesc, astept cuminte.

(\/) pozici
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE
Eu nu strivesc corola de minuni a lumii /căci eu iubesc
si flori, si ochi, si buze, si morminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui ursuleata

POZE NOI CU NOI



tiker
Mami de ursulet

ce masina are , dementa Bebelache care doarme la cumparaturi , asa ceva nu exista Copil in cutie de pampers Ursulet Spiderman F frumos!

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:


Tuchi/Olgusi eu mai vin la intalnire, chiar daca e sambata Aranjati voi, ca eu sigur cumpar bilet
Stelaeu zic sa te abtii cu supozitoarele alea si daca esti suspecta de hernie cred ca abdominala tre sa fie echografia ...cred
Lunydar Mufa v-a vazut cand ati plecat?
Camieu cred ca ai facut deja galustile dar simtul datoriei nu ma lasa (desi nu-s mare gospodina, dar m-a invatat Bubu ) Un ou, 4 linguri de gris, un praf de sare si unt cat o nuca ...toate la gramada, batute cu telul de la mixerul verical...compozitia tre sa fie destul de groasa, sa nu curga din lingura...le pui cand fierbe apa/supa si dupa ce se ridica la suprfata pui o cana de apa rece peste ele si capacul Nu da gres!
Nicoletanu te ustura , nu cred ca e infectie...oi fi tu mai picioasa! Doamna filoloaga, scuzati expresia!
Sovitrebuie premiat tati de Sasha daca l-a invatat sa doarma singur Detaliaza un pic cu plasa aia de cauciuc ca nu stiu cum arata si unde se gaseste(la ce raion, e la metru, cum e?)
UNDE E LIANA? Stie cineva ceva de ea? Ca e ceva necurat la mijloc
Bubu ai masurat masura? Ca eu astept

Acum despre noi ...am un bot cat casa , la propriu nu la figurat Schimbam copilul de pampersi si m-am aplecat sa-i pup pulpitele grasane...el s-a gadilat si a tras piciorul iute si mi-a dat un genunchi in gura de mi-a spart buza...PE LOC, FARA NICIO PREPARATIE Am dus mana la gura instinctiv si am luat-o plina de sange Oare nu voi mai putea manca?

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floriio spune:

Buna fetele!
Pup Simo-Mimo care s-a gandit la mine.
Nu ne-am mai vazut in parc deloc pentru ca nu ne potrivim la orele de iesire. Noi iesim afara numai pe la ora 14,30-15,00 si stam pana la 17. Mergem in Brancusi sau in IOR. Nu am mai fost demult in Titanii.
Bitza, nu-i problema. Vroiam doar sa stiu daca e ok, daca te descurci, daca iti foloseste.
Si acum sunt verde ca v-ati vazut din nou si eu iar am lipsit. Sambata seara ii spuneam sotului ca s-au intalnit randunicile si m-a certat ca de ce nu m-am dus si eu ca statea el cu copilul. Pai si acuma spui?
Data viitoare sigur nu mai ratez. Pleeeeeeeeeaaaaseeeeeeeeeee mai intalniti-va.
A, si daca vreti sa vedeti poze cu noi avem la semnatura.
Va pup si poate mai revin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floriio spune:

Mda, vad ca la semnatura nu merg. Pun aici: http://good-times.webshots.com/photo/2173800950102922050qHURsU


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

nu , mimo am stat cu el ceva timp, am plecat tiptil asa..era marait, dar am crezut ca nu va plange in halul ala cand va vedea ca nu suntem p-acolo..
am vazut andrei de Floriio

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Bunaaaaa!
Pfiu...abia am reusit sa intru...
LMA bebeilor de 17 : Petru, Mara, Sasha, Vladut, Honey si Alexandra!
Azi e si ziua tatalui meu si am uitat sa-l sun Am vorbit cu mama dupa-amiaza si m-a intrebat daca l-am sunat ...uitasem
Eniuei...am fost la mine la servici cu Vlad...am ajuns la 4 dupa-amiaza acasa, apoi am fost la piata, apoi am facut niste snitele si un piure pt. Vlad...i-am dat lui Stef iaurtelul...si acum stau dupa el ca patruleaza exact unde nu are voie

Ursuleata, nici Stef nu vrea iaurt gol, ii vine sa vomite...nici cu cereale nu-l vrea...la fel...doar daca ii pun juma de banana il papa tot, tot. Super pozicile!

Bitzulina, am vazut si tortuletul vostru

Mimo n-am masurat masura............cum ma lasa Stef sa ma duc la bucatarie o masor
Aoleo...sigur ti-a dat Vladut una???

Sovi, pai la piscineta aia mergem si noi de fapt mergeam, ca am platit abonamentul degeaba si n-am mai fost...decat randunoiul cu Vlad, f. rar...voi aveti instructor? si e o anumita zi de mers cu bebeii??ca pot sa-l iau oricand si io pe Stef!!! poate ne vedem acolo!!!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput