Puiuti de Randunici 2008! (139)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RalucasS spune:

V-ati distrat pe cinste aseara!

Am si o in schimb o intrebare, ce mai stiti de Naty, nu am mai vazut postari de ale ei in ultimele capitole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

noi ne refacem..Mufa a reactionat nasol, initial s-a marait..dar a plans la ea de la inceput..am stat cu el sa se acomodeze, a marait, am stat 10 min in sufragerie si ea cu bebe in dormitor si era relativ ok..am plecat si am sunt dupa vreo ora, reusise sa-l adoarma pe bebe,dupa ce a plans ff rau, cu sughituri ..dupa noi, normal!..e clar ca nu-i cunoaste si a inceput sa ne simta lipsa si sa reactioneze in brate la straini si mai ales cand ramane cu cineva necunoscut ptr el..eu sunt de vina, trebuia sa-mi imaginez ca ei il vad o datas pe luna si mai ales ca tocmai citisem ieri despre asta!..s-a trezit, si iar maraiala cu plans, ma cauta cu privirea..alea 2 ore jumate, aproape nu am respirat de stres, credeam ca nu mai ajung o data inapoi..
in rest, e bine acum, avem musafiri, cu care rade si socializeaza ca de obicei, ptr ca suntem si noi! a papat ff bine ficatelul,prima data azi, cu orez si ardei, dovlecel, morcov si rosi, plus praz!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Ursu, cat de tare e Mihnea la cutie Si cum ii aranja ei pe bebici , ca deh, el e mare ! Iar Ursuletzul ochios, ca de obicei .

Raluca, bine ai revenit!!!! Si mult mult succes pe taramuri noi, sa vie cum va doriti ! Sa nu mai zbori de pe crenguta, da? Iar Naty scrie pe alt forum de cateva luni bune. Sunt bine amandoua, si ea si Iulia .

Tuchi, pai o sarbatorim si pe Ilinca, avem un motiv in plus Acum vad ca io cu tine batem apa-n piua cu o noua intalneala, pesemne ca suntem cele mai nevorbite Si daca ne suparam, daaaa, ne vedem noi doua cand vrem noooooi, daaaa?!? Si va vine voua roaga dupa aiai

Luny, tocmai d-aia zicea si Ariel la intalneala ca obisnuirea copilului cu cat mai multe fetze e unul dintre motivele pentru care ea invita constant multa lume la ei acasa. Deci ai solutia te duci in vizita sau ne chemi pe la tine !

Pe mine ma doare tzeasta RAU...

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Fetelor,in special dnele doctorese,help me cu un sfat!!
Mooor de durere in zona ovarului stang (va spuneam eu ca ma durea pe acolo din timpul sarcinii) si cand i-am spus ecografistlui,a zis ca i se pare ca am pe acolo peretele abdominal subtiat si risc o hernie...so...de care eco ar fi mai bine sa fac,sa se vada mai clar?abdominala,intravaginala sau de care?
Si pana atunci,stiti ceva de voltaren supoz sa ajute si sa fie si safe in alaptare??Ca parca asa mi-aduc aminte ca mi-a zis dr la controlul de 6 sapt..Plssss...

tuchi,vad ca ti-a priit seara/noaptea ca ai revenit fresh si cu scrisoare lunga..sau se trage de la cioco?
bitza,eu am vazut o bitzulina loza superba cu tort yummy de cioca,dar am uitat sa-ti spun!Ce geaca vernil dragutza!
liana,unde esti mami?

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=641612f5d169402f415057&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Minunea noastra,Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

clodute am inteles cu fitnessul sora-mi cu bebe!
pucca am vazut poze frumoase,vad ca si fata ta e numai ochi dupa pisica!! data viitoare sa va prezentati la intalneala da???
bitza exact asa reactioneaza si Muyfa cand vede copii!! sa stii ca venim curand, ca tot ziceam ca de cand avem bebe ni s-au taiat vizitele cred ca flickr nu ia filme dfaor poze, incearca webshot!aas, vreau si eu tort cu cioco!
l-am vazut si pe dlagutul ursulet
kya offf, ce naiba au pus aia in lapte??Sanzi!
Da,mah, Olga, a fost aiurea rau ptr ca bebe nu are faze d-asstea cu ai mei si cu sor-mea, dar ei vin la noi macar o data pe saptamana, spre deosebire de socrii, comozi tare si invatati sa duc eu la ei copilul, ceea ce nu ma incanta din multe motive, am mai pove eu p-aici..ea e cu lugulugu prin telefon, nu sa ajute concret..drept dovada ca Mufa nu o cunoaste si a iesit ce-a iesit

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Teodora iar nu a mancat de pranz decat cu chiu cu vai vreo 5 lte...ma oftic mai ales pt legumele si carnea si munca risipite..
luny,pai invata-l pe Mufarin cu bunicii..asa mai scapi si tu si mai poti respira.
Bre Olgutza,observ ca nu citesti ce scriu..pai eu nu am tot zis de o noua intalneala,am propus si un bairam,un dans ceva,dar nimeni nu reactioneaza.

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=641612f5d169402f415057&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Minunea noastra,Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Stela, nu cred ca e ok voltarenul..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

copilul meu nu vrea iaurt decat daca ii pun fructe, in rest face bleahhh!!! am incercat campina si tnuva, o sa incerc sa fac si de casa.



tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Kya ma bucur ca Sanzi e mai bine. Bietul pui prin ce a trecut!

Luny pana nu face soacra eforturi in sensul apropierii de Muffy, stresezi copilul daca-l mai lasi singur cu ea.

Tuchi cum a fost astazi la serviciu ... hac ...? Am vazut unde am pus parafa... hac... ?

Uite de la mine si sa-ti treaca supararea si too.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

gudinde exact, asta spun si eu, intai sa o vad interesata, si apoi mai fac si eu eforturi!tu ai vazut ff bine despre ce e vorba!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput