Despre barbatii care inseala si despre femeile (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns batool67 spune:

Eu nu sunt de acord sa iti inseli partenerul, indiferent de motivatie. Daca vrei altceva e mai moral sa iesi din relatie si sa cauti altceva, in niciun caz sa inseli. Ptr infidelitate nu exista circumnstante atenuante. Cine are un gram de constiinta nu inseala. Ne suparam daca vanzatorul sau shoferul de taxi ne inseala, cum ne simtim atunci cand noi am dat totul si primim infidelitate sau si mai rau suntem inlocuiti ptr ca intre timp partenerul si/a schimbat standardul? Cel mai bine e sa pui pct inainte de a incepe o noua relatie decat sa ranesti inseland. Sper sa nu fiti niciodata in postura de incornorat/a sau inselator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna2009 spune:

Eu fac parte din cei inselati.... Am fost casatorita 11 ani jumate cu un barbat care ma insela si nu am aflat niciodata ca o face cit timp am fost impreuna. In 2005 am divortat si deabea atunci am aflat ca eram inselata cu diferite femei. Fostul a stiut sa se ascunda foarte bine si de fapt se zice ca sotia/sotul afla ultima/ultimul, asa ca eu nu as insela doar pentru faptul ca stiu ce inseamna sa fi inselat. Cel mai bine si cel mai corect cred ca este sa termini o relatie care nu merge si doar dupa aceia sa incepi o alta relatie cu altcineva.

Anna

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Pai ce, la baieti e altfel? Nu vezi ca scrie la fel, ca viseaza la sotia prietenului?

Eu cred ca sondajul e gresit, cele mai mari sanse le are prietenul sotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Lalilu, care mai e viata ta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bluel spune:

Lalilu, nu mai dai nici un semn de viata? ce mai faci?

Mami de Bubu (19.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nefarius spune:

Mda misto forumul si moderatorii.
Sa inteleg ca barbatii nu au ce cauta aici ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelle6 spune:

Ba ai inteles gresit , sunt bineveniti ! Insa sunt tare minoritari, poate de unde e un forum "despre copii" !

Parerile lor sunt de apreciat (daca sunt sincere )tocmai de aceea ! Pt ca sunt doar cativa !Si e mereu interesant sa stii cum ar reactiona sau ce gandeste un barbat intr-o situatie data !

Oricum bine ai venit pe forum !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalilu spune:

Buna tuturor...dupa mult timp.


Viata mea a luat o alta intorsatura. In acest moment, sunt in (poate), cotitura vietii mele. Si in pragul divortului.Unele dintre voi, stiti de ce. Am gasit, cu adevarat iubirea vietii mele...Nu pot, nu am inca putere si rabdarea de a da detalii prea multe. Astept sa mai limpezeasca un pic apele. E greu, insa si urat...Decizia imi apartine si sunt pregatita pentru orice ar putea urma...

Lalilu-mama Mariei si a lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:



(gravida) 20 saptamani

Mergi la inceput