Sezatoarea canadiana (115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Dragaica, ce pot sa zic ca si eu ma laud la fel e ceva de groaza, intr-o zi am gasit sosetele pe birou si carpa de bucatarie in baie si eu fac spume nu alta, degeaba, aceeasi poveste face atunci de gura mea dar mai tarziu gasesc la fel...dar al meu mai are si obsesia jocurilor pe calculator. Una doua hop top la joc e ceva...he drives me nuts, dar in rest...numai calitati sanatosi sa fie si sa ne traiasca.

Ica, eu nu m-am hotarat inca de unde iau bilete, ca e prea devreme ai mei nu au viza inca, mai tarziu putin, cred ca prin februarie o sa ma agit si eu.

Magdone, mami de Razvan (19 iulie 2003) si Olivia (31 mai 2008)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Dragaica, esti la Cassar? Am si eu programare in decembrie. Nu mai stiam daca ia pacienti. Eu cand eram insarcinata m-a luat foarte repede. Toamna asta am anulat 2 programari, ca mereu facea Marc cate o boala

De soti, bine ca sunt ciorapi si nu carti , Cd.... ca la mine. Plus ca sunt luate de la biblioteci... Asta mai lipseste sa le ia copilul de jucarii. Oricum pe noi ne-a disciplinat mult un copil ca Marc. Trebuie sa fii atent ce lasi prin casa. Ca ^poti avea surprize


Pentru defilare: http://www.destinationcentreville.com/yellow/defile.html
22 noiembrie. Adica saptamana viitoare, sambata....
Sper sa nu fie prea frig.


[www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 2 Ani

[www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze 2006-2008
www.dropshots.com/mikiion2008" target="_blank">filme si poze mai 2008-

Virsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

maaai, la mine e mult mai simplu. sotul e mai mult plecat, deci... nu am ciorapi pe birou
robert e inca la faza "mami te ajut sa faci curat?" . faza care nu stiu cit il tine, insa ma bucur cit pot acum.

A inceput postul Craciunului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Mikiion da, e un arab batranel, e de treaba si calm, asta mi-a placut , a avut rabdare sa-mi explice.
Magdone si al meu se joaca pe calculator....parca vorbim de niste copii,

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

http://tt.lilypie.com/87KXm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Dragaica e bun, nu-ti face probleme. Eu tot de aici de pe forum, acum 3 ani am aflat de el. Tocmai ma mutasem de la Quebec la Montreal si am ramas insarcinata. N-am nascut cu el, ca am facut cezariana de urgenta .
Mie mi-a placut cel mai mult ca avea eco in cabinet si mi-a facut mai multe eco decat normal. Si ca am avut acces la Royal victoria sa nasc. Iar un punct bun.
Ce stiam eu insa e ca nu mai ia gravide, le transfera la o colega in aceeasi cladire.Dar nu stiu asta din gura lui, mi-a zis o prietena care a nascut tot cu el. Ca e prea batran, din aia. Inainte sa nasc tocmai iesise la pensie de la royal victoria de la ecografie. Lucreaza doar la cabinet, ecografiile acum. Inainte puteai sa mergi la el si la spital.

Editez, ca logic ca intrasem sa scriu altceva
Numai stiu daca v-am spus ca au venit Renii lui Mos Craciun la Place Versailles.....

[www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 2 Ani

[www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze 2006-2008
www.dropshots.com/mikiion2008" target="_blank">filme si poze mai 2008-

Virsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo23 spune:

Buna, fetelor!
Am aflat de voi demuuult de la Ktrinel dar intru cand si cand pe forum, mai mult ca si cititor.
Vroiam sa-i raspund lui Andy legat de pediatru. Initial l-am avut pe dr. Haber in Beaconsfield, de care n-am fost prea incantata, apoi am gasit un alt pediatru, dr. Halal, in Lachine. E OK deocamdata, imi place ca nu trebuie sa asteptam mult la rendez-vous-uri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Mey, voi tot nu ati lasa ciorapii... doar ati trecut la cei lasati de sot pe birou sau prin casa? Glumesc, nu va suparati! Dar am intrat ca sa vin in apararea dezordonatilor! Nu de alta, dar eu ii inteleg intr-o anumita masura. Eu sint ordonata doar pentru ca am copii si pentru ca stiu ca asa trebuie sa fie orice om. Dar daca ar fi dupa mine... nu stiu ce as face, ca am fost de prea putine ori in situatia sa fie doar dupa mine. Dar vin si io sa spun cum fac eu cu familia mea, incepind cu mine. Creez locuri unde au voie sa fie dezordonati si cind nu se mai poate, punem mina linga mina si le ordonam toti, ca sa avem de unde sa le luam ca sa le dezordonam. Adica, locul sotului unde isi imprastie echipamentul, pe el nu-l deranjeaza nici ca sint multe si marunte, nici ca put de la sala, pe mine da, dar e dreptul lui sa si le tina cum vrea... dar intr-un loc. Locul copiilor pentru jucarii si haine care nici ei nici eu nu stim cum sint (curate sau murdare?) si nici timp sa la studiem, locul meu unde sa pun hainele pe care nu mai reusesc sa le pun in dulapuri, hirtiile de la scoali si gradinite pe care nu mai reusesc sa le citesc... etc. Atit timp cit mai avem pe unde circula fara sa ne rupem ceva, eu zic ca nu e totul chiar atit de grav, nu merita sa ne facem nervi, inutili de altfel si... sanatosi sa fim, ca le-om ordona noi. Si al meu joaca pe calculator... da' si eu stau pe DC, asa ca, na, ce sa-i spun mai mult decit da-te la o parte, mai ai, ca vreau si io... Cinc culcam maimutoii, ne batem pe calculator, cica sa invatam, dar nu stiu cum se face ca invatatul nostru trece intotdeauna ori prin DC, ori prin vreun joc...

Si fara gluma, asta e singura solutie pentru oameni care fac eforturi mari sa fie ordonati (nu stiu de ce, dar unora le vine usor, altora de-a dreptul imposibil!): loc unde sa-si legitimezeze dezordinea si unde, singur, fara sa fie obligati, cind nu-si vor gasi nici capul, le va pune in ordine... a lor, nu a celor din casa. Din proprie experienta spun ca, daca ceri unui om dezordonat sa fie ordonat, il obosesti mai mult decit orice de pe lumea asta... va spun eu, ca eu ma obosesc pe mine de nu mai pot... da' io sint modelu'-n casa, asa ca nu am incotro... pe cind barbatii, sint model in altele.

Nu va suparati pe mine ca i-am aparat pe dezordonati, nu?

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_ro spune:

Si daca inca sunteti la capitolul ciorapi va repovestesc o chestie de-a mea care am mai pus-o la Parintii spun lucruri trasnite. Dar poate unele nu au citit povestea mea.
Mi-am amintit de o faza trasnita de a mea. Vroiam sa-mi tricotez un burlan din acelea care isi pun pe cap femeile. Tin si de caciula si de fular in acelasi timp. Si pentru ca nu aveam destul material din culoarea care-mi placea m-am gandit sa fac o economie si sa lucrez acel burlan cam cum se lucreaza ciorapii cu aceea rascroiala in dreptul gatului. Si pentru ca nu stiam cum se lucreaza sosetele ma duc la mama sa ma invete. Mama(ea sarmana nu stia ce am eu in cap) imi povesteste ca atunci cand ajunge in dreptul calcaiului trage un fir nu stiu cum si lucreaza mai departe calcaiul separat. Eu nu intelegeam si o intreb la un moment dat. "Mama dar cand ajungi aici la gat(si pun degetul in dreptul amigdalei) cum faci ca eu nu inteleg!" La care mama ma intreaba" Da' de ce vrei maica sa ajungi cu soseta acolo?"De-ale mele!!!
Sper pe ploaia asta sa va mai descretiti fruntile.


http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_ro spune:

Si pentru cele care incep sa se pregateasca de acum pentru sarbatori si le trebuie jucarii pentru copii, nepoti, fini etc preturi supermici in aceste locatii Samko-Miko Toy Warehouse
http://www.samkosales.com/

http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Ce mai faceti dragi canadience ? Ma mai tineti minte? N-am mai intrat demult pe la sezatoare, dar va urmaresc din cand in cand.
Noi suntem bine, Patrick creste, a recuperat diferenta de prematuritate foarte bine, e in grafic pentru varsta lui.
Am intrat numai sa-i spun lui Andy sa arunce un ochi si pe Rate your doctor, este linkul pe prima pagina sau www.ratemds.com/social/?q=node/28882&sid=60&orderby=DSpecialty&letter=Pediatrics%20 Children " target="_blank">aici
Eu mi-am ales pediatrul in functie de ratingurile de acolo si sunt multumita. Am avut si noroc ca m-a primit. La ginecolog din pacate nu stiam de acest site si am cam dat-o-n bara, acuma caut si eu un ginecolog bun care sa ma primeasca. Nu poti zice ca te poti increde 100% in ratingurile de acolo, insa o parere, doua in plus nu strica.

Doloress si bulina Patrick (29.04.2008)



Mergi la inceput