Puiuti de Randunici 2008 (137)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Hello gagicute!
Ce frumos ca v-ati vazuuut Poate mai punem de-o intalneala sa vin si eu
Noi am venit de la socrelu acum juma de ora, lui Stef i-am dat fructele acolo pe la 12 si acum a adormit din masina, fara sa manance pilaful cu vitel si doarme nemancat...cand se trezeste i le dau si poate nu mai e loc de iaurtel...asta e...

Am experimentat si eu aseara trezitul de doua ori...saracutul avea dureri de gingii, acolo unde trebuie sa iasa dintisorul...s-a trezit o data pe la 2 si o data pe la 4 dimineata. Si plangea de durere saracutul...i-am dat cu dentinox a doua oara si apoi a dormit super, la 9 s-a trezit! Cred ca in noaptea asta ii iese dintele buclucas, se vede ca e mai mare si mai dureros...

Bitzule, am uitat sa-ti scriu ce praji am in carte, iti zic acum: paine dulce cu stafide, damper, briosa, kugelhof, prajitura cu lamaie, prajitura cu migdale, chec, marmelada de mere si rubarba, dulceata de portocale. Iar painea cu masline e paine alba la care se pot adauga, cand face bip masina, poti pune usturoi/ceapa/masline/sunculita/carnaciori. Eu am adaptat si am pus masline si seminte.
I-am dus socrelei painea facuta ieri si au lipait-o, le-a placut mult si acum am pus sa fac alta, tot rapida, ca imi place cum iese.


Astept si eu poze de la intalneala si care ce a-ti vorbit



Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

He, he, bravo Mimooo! ce flumooos! nu mai ziceti ca iar ma oftic ...pune si poze, pls!


La multe lunisoare Antonia si Andrei!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Bai ce bine fuse si se duse!

Am regrete ca am venit cu Ilinca pentru ca n-am putut eu sa vorbesc destul cu toata lumea....
Data viitoare sper sa nu fie prea departe, si sigur vin fara nici un copil, desi tare as vrea sa ma laud si eu cu Sebul meu!

ce sa povestesc...ce tinere si frumoase suntem toate, slabute si dragute....
Mimo are voce de pustoaica de 17 ani`1 cand zicea ea ca a recunoscut-o dupa voce fosta colega imi imaginam ca cin stie ca haraila are si cand colo...ea era mimoza!

Ursuleata supe sexy ofcors, cu buricul la vedere...
Luny, slaba si suparat rau pe Mufa agitatul care rade si cand doarme...
Clau, micuta si draguta foc, cu Rebe care nu e asa grasa ca in poze si care a fost foarte cuminte si s-a conversat cu Ilinca mea...

Kya, foarte draguta si aranjata, si cu ea din pacate n-am prea vorbit ca am stat cam departe...
Stela draguta dar cam obosita saracuta si cam trista asa....nici cu ea n-am vorbit mult ca crangasiul era departe de colentina...

Pe Olga o stiam, dar am cunoscut-o si pe Sofia care s-a comportat impecabil, a mai lins o masa, o mai dat o jucarie pe jos....si au venit cu randunoiul din dotare care a fost calm, cuminte si rabdator...ce i-or fi auzit urechile Olgai pe drum cine stie...

Valentina si ea dichisita foc, cu ciolapii loz bombon a venit cu Matei, grasunel, cumintel....

Sovi single si infometata dupa cursul de inot....

Ariel care nu mai seamana cu George Maical si ea infometata rau...( si-am scos si un porumbel pentru care sper sa fiu iertata- i-am zis Ilincai ca daca mai manaca mult zahar din pliculete o sa ajunga ca ea!
)

Si a mai venit Claudia, o admiratoare din umbra, care desi s-a prezentat la intalnire tot nik n-a apucat sa zica de gura noastra...

Si sper ca n-am uitat pe nimeni...

cam scurt a fost, aveam de vorbit de parca n-am sta toata ziua pe forum sa boscorodim!
Eu m-am cam stresat cu Ilinca pentru ca mi se parea ca numa' prostii face si ca nu e civilizata...data viitoare sigur vin singura!

Cica n-am fata de doctor ca arat a pustoaica...in concluzie nici naiba nu ma angajeaza daca asta e prima impresie{bang]



Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Mimonixule, nu ma mai joc, eu scriu de juma' de ora si tu vii cu poezia...

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Acu...sa va zic
Tuchi saru'mana de cafea , evident ca data viitoare esti invitata noastra Bafta si iar bafta!
Sovisaru'mana de comoara , acu' sigur tre sa ne mai intalnim o data ca sa returnez datoria
Dupa cum vedeti am ramas datoare vanduta la intalneala asta
Clodute poate nu ne scrii de acum inainte, ca la citit nu te intrece nimeni, m-ai facut paf
La multi ani bebeilor aniversati azi Multumim pentru tratatie
Pupici fetelor care n-au putut sa participe pentru varii motive (toate absentele s-au motivat)

Eu am preluat Vladutzu cu proces-verbal, avea toate cele la purtator...numai leaganul nu mai era intreg , a tras de jucarii pana a cazut consola ...intreb: "si voi ce faceati?" ...Raspuns: "noi l-am filmat..hahhaha" "si nu s-a lovit?" raspuns: "nu, a avut noroc hahahha" pot sa mai zic ceva ?
Piureul a fost preparat exact dupa reteta si servit fara probleme, bucataria arata de parca s-ar fi gatit pentru vreo petrecere
Muzica bubuia in toata casa ca la petrecere, intr-adevar
Victimele "intalnelii" , tata si fata, au plecat acum victoriosi cu simtul datoriei implinite, sa faca terapie prin shopping Iar eu, am culcat copilul si acum ma apuc sa strang dezastrul

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Bravooo Tuchi pt. impresii!
Eu stau si va pandesc cu povesti pana imi vine cheful de calcat sau ma ia somnul, una din doua

Nu ma baga si pe mine nimeni in seama ...

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Bubule, baga si tu reteta de chec din cartea ta... a mea e ca a Bitzei, cu mai putine retete!
As face ceva dulce desi n-am stafide...

Sa stii ca m-am gandit la tine cand le asteptam pe fete ca am vazut o duamna cu 2 baieti....dar nu erai tu!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui tuchita

Mimonixule, nu ma mai joc, eu scriu de juma' de ora si tu vii cu poezia...

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)


Acu' ce sa zic, la varsta mea, economisesc energia
Si acum, ca m-ai vazut cum nu mananc nimic si ma ingras cu aer, astept niste prescriptii de specialitate Sa ma asortez cu vocea Ma , tu sigur n-ai facut doi ani in unu' si n-ai sarit peste liceu?

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Bubu da' ce cauti aici, n-ai zis ca stai cu sotu'? Da sa ghicesc L-ai ghiftuit si a adormit pe canapea

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Eu as fi putut sa fac doi ani intr-unul, ca desteapta sunt( s-a vazut, nu??)( modestia o lasam pe data viitoare!) dar mi-ar fi scazut considerabil numarul de nopti petrecute in Club A...
hai, mai, ca am 30 de ani si mie nu mi se pare ca nu ii arat!
Anyway, acuma nu ca facem schimb de complimente, dar nici tu nu arati de 40...

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput