Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

neata burticilor!

nu reusesc sa mai tin pasul cu voi cu atatea evenimente...sper sa-mi revin
am citit intr-o seara ca vorbeati despre nastere......si m-am speriat.
mie mi-e tare frica, dar tare de tot.

eu astazi fac 10 ani de casnicie, asa ca fac cinste, dau de baut si ceva de mancare sidistractie la maxim... sunteti invitatele mele.

am si musafiri, iar draga mea fetitza, ne-a trezit azi cu noaptea-n cap

pe zi ce trece o iubesc tot mai mult si vorbesc cu ea chiar si atunci cand ea doarme.
dar cand ma gandesc ca tb sa nastem.....

mitzica20+ sau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Neatza, burtici!Azi suntem bine dispusi pt ca am schimbat si noi semnatura. Am mai crescut un pic, insa burta tot nu se vede. Miruna, la tine se cunoaste burtica? Si fetele care sunteti la prima sarcina si intr-o saptamana mai avansata ca noi, la voi se cunostea la 18 saptamani? Eu atata am asteptat sa ma mandresc cu burtica, incat mi-am pierdut si rabdarea si entuziasmul in ultima vreme.Ayla, m-am distrat teribil cu site-ul postat de tine. Pe unde le gasesti? Parca si cel cu nume de copii tot tu ni l-ai dat, nu?Edit: Mihaela, multi ani de casnicie frumosi va doresc si un puiut care sa va faca viata minunata! O zi frumoasa si distractie maxima!Ana-Maria 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Buna fetelor!

Mihaela, aniversare frumoasa! La cat mai multe aniversari si de-acum incolo! Si petrecere frumoasa!

Nu ne-am lasat deprimati de doctorul bau-bau, si am fost si noi aseara la o petrecere, am si dansat iar bebe a exersat si el pasii de dans pe vezica mea si a continuat si dupa ce am ajuns acasa vreo doua ore, incat am insumat in cinci ore ( trei de petrecere plus doua acasa ), noua drumuri la baie! Dar cred ca i-a placut ca oricum mai stia si dinainte ceva pasi de dans, ca are grija mama sa-l faca Fred Astaire!

mihaela
21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

anamariame si mamabei,
fetelor
am fost la buda si am vazut pe hartie sange, a treia oara cand m-am sters era curata hartia. ce o fi?
m-am speriat rau.
acum stau in pat




mitzica21+ sau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Mihaela, sangerarea e vaginala? Mai ai si alte simptome, gen intepaturi in burtica? Poate o fi de la vreun hemoroid "deranjat"! Mai verifica o data si eventual suna-ti si doctorul!

mihaela
21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

da mihaela, e vaginala, am bagat 2 utrogestan desi nu mai imi pun de o sapt, ca asa a zis dr.
am fost la buda, am facut un susus, m-am sters si hartia a fost curata. mai stau putin si daca mai curge il sun pe dr.
oricum i-am trimis un off-line

oare de la ce o fi?

mitzica21+ sau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Mihaela, nu stiu de la ce ar putea fi, poate ai facut ceva efort acum cu musafirii, dar mai bine suna doctorul si daca nu te poate vedea el astazi, mergi la spitalul de obstetrica care e de garda sa-ti faca un consult si o echo! E mai bine sa mergi de la primul semn! Nu te speria dar totusi cred ca e mai bine sa fii preventiva! Sper sa nu fie ceva grav! Multa sanatate si tie si bebitzului!

mihaela
21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

miha, dr. meu e la bucuresti
aici nu am la cine merge...astia te baga in sperieTi....ce istorii am eu cu dr-ii din galati.....cum de am ajuns eu la bucuresti?

decat sa ma duc la astia, vin la bucuresti.
am fost iar la buda, e f bine, nu mai curge nimic. oricum am sa-l sun pe dr. dar mai astept sa vad ce se mai intampla sa-i pot da mai multe informatii.

fetelor, la galati e o vreme.....de-ti vine sa faci copii, nu alta, dar noi cum ni i-am facut deja, nu ne ramane decat sa numaram banii, nu?

eu stau in pat si al meu a fost pe post de menajera, iar acum e pe post de bucatar.
a zis ca pana la 5 cand vin musafirii sa nu ma ridic din pat.

mitzica21+ sau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Mihaela! Si vezi ce-ti raspunde doctorul. Pana una-alta, poti sarbatori si dand indicatii din varful patului!

Weekend placut!

Monik 24+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

buna fetelor..nu am mai cris de nici eu nu mai stiu cand..si recunosc ca nici nu am apucat sa mai citesc mai nimic din urma..pierdusem randul..oricum am vazut ca ati vosbit despre sarcina, despre grautate..si altele

noi am fost ieri la eco morgo la 21s 6z..bebe este perfect sanatos..are o putica exceptionala, este un neastamparat si o loveste pe mami cu blandete acum, dar foarte des..suge degetelul..am facut poze exceptionale cu 4D si am si filmat..este exctraordinar sa-ti vezi micutul extraterestru la ecograf4D..suntem extrem de fericiti

miercuri am avut si cununia civila care a fost tare caraghioasa..si a durat extrem de putin ceremonia in sine..am avut timp suficient de sampanie fursecuri si masa restransa de 25 de prieteni apropiati si familiile...bebe a fost foarte dragut si bunicii fericiti si parintii emotionati..si noi..nu prea ne dam noi seama ce s-a intamplat..dar suntem bine

astazi schimbam si noi semnatura..si o tinem bine merci cu elevit si un mod de viata cat mai sanatos..dar..mai merge si cate o shaworma din cand in cand

pupici pe burtici,

Cristina cu bebe mic 22+

nasterea in apa

Mergi la inceput