Horoscop 2009

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea23 spune:

Eu nu prea cred in horoscop,da' asta-mi place!!!! Cica imi cumpar casa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Am certificat de astrolog, ceea ce voi spune nu sunt doar simple speculatii sau o parerea dea mea.

Horoscopul din media, din carti este o chestiune comerciala, care aduce venituri bune. Astrologia insa este o stiinta adevarata si foarte complaxa, ea a pus bazele altor stiinte importante precum astronomia, fizica...etc. Astrologia previzioanala (horoscop de care se tot vorbeste in media) functioneaza la nivel individual si in general astrologia este individuala, pentru fiecare persoana de pe aceasta planeta. Nu poti pune in 12 categorii (zodii) absolut toti omenii de pe aceasta planeta, si sa le prezici ceva pentru o anumitga zi. Poti face asta pentru o persoana care iti da datele exace ale nasterii 1) ziua 2) anul 3) ora si nu in ultimul rand localitatea astefel se poate intocmi harta natala a persoanei date si se poate face si o harta previzionala pentru o anumita perioada (o luna, o zi sau un an)

Anastasia, mamica de Mario-Fabian (25.09.2006)

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Pai asta e clar ca nu toate persoanene din zodia respectiva isi vor lua casa, se vor casatori sau mai stie ce mai fac.
Numai individualizarea ar putea sa-ti spuna oportunitatile unor intimplari/actiuni, insa nu si siguranta realizarii lor.

tasia o consultatie gratuita? stau la rind sau ma bag in fata? (mi-s capricorn, deci infipta )


***********************************************************************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi / Cu terapie MIHAITA POATE FI UN COPIL NORMAL-AJUTATI-L!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

misha din pacate nu sunt destul de avizata in domeniu incat sa fac consultatii sau sa fac o descriere buna a unei harti astrale. Pot sa zic asa in mare cate ceva, faptul ca am certificat nu inseamna ca pot sa zic ce orice perla. Astrologia inseamna nu doar absolvirea unui curs si obtinerea unei note mari la examen, presupune multa lectura apropae zilnic si muulta pasiune. Eu nu am timp sa-mi cultiv interesul fata de astrologie.

Important este de mentionat ca o harta astrala iti poate spune in ce domeniu te asteapta lucruri pozitive si in ce zona (casa astrala)
te pot pandi "primejdii". Insa trebuie sa se stie ca fiecare persoana are liber arbitru si poate schimba intr-o mare masura mersul lucrurilor.

Anastasia, mamica de Mario-Fabian (25.09.2006)

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

auzi, balantele le vor demonstra sefilor adevaroatul potential?... Ha! Nu le doresc! (sefilor)

Glumeam...

Un 2009 plin de impliniri pe toate planurile va doresc, indiferent de zodie!..

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_edi spune:

numai d bine.speram sa fie asa anul asta.am atatea de facut...dak mi s'ar implini...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari.danciu spune:

Imi place cum suna la sagetator. Voi avea noroc tot anul. Inseamna ca ma intorc in tara si imi iau casa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Astre darnice ? Pana acum n-am simtit nimic

Sant Sagetator...

Ingrid si Cristi 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Cam scurt horoscopul, sau nu am vazut eu tot ce trebuia...oricum zice numai de bine

Mergi la inceput