Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Fetele va multumes din suflet in numele Elianei nepurtatoare de cizmulite

Cleo danke ptr poveste si eu am cautat-o!

Flavia sunt super botoseii...iti vine sa-i mananci...O pun pe mama sa-i examineze...ca ea are maini de aur...e f priceputa, sper deosebire de moi

Fetele mai e un magazin nemtesc cu hainute car livreaza la noi:
www.jako-o.com/produkt/en/schnaeppchen.mb1?mb_f020_id=htS10VijyK_WsHHQQ6&fag=eu&lang=en&set=2&k_id=37476&s_id=40157&mb_v301_ch=4141e" target="_blank">asta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

Buna fetelor.

Bianca ma dispera. Abiaaa mananca piure de fructe, suc, piure de legume. Bine macar ca lapte bea si lapte cu fulgi orez. Ma gandeam sa-i bag lapte cu orez la fiecare masa de lapte caci si asa fierb orez sa-i dau cu mucilagiu - asa s-a obisnuit de la 2 luni ca sa ia in greutate. Poate asa mai pune pe ea ceva carnitza.

Ai vostri bebei cam cat piure mananca? La 5 luni?

Voi firbe-ti fructele pentru piure? Citisem la ziua de ieri niste discutii si m-am mirat. Eu le dau numai crude. Legumele pt piure le fierb.


pozeBiancuta

http://b1.lilypie.com/6wARp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

mihaser Elianei si speram sa nu mai fie nevoie

Chestia la botosei e ca tre sa iasa la fel deci fara diagrama sau ceva pa si pusi

bratafel fiica-mea vreau sa zic ca nu papa pireu deloc orice ii fac tre sa fie de consistenta unui shake ca altfel nu merge....perseveram cu suculete si apoi om vedea

Mami de Stefania 11.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Andree27, eu ii dau nectarina, mandarina, mar, para, strugure, pruna.

Mi_bebelina, i-as da, dar Eva nu serveste suc de morcovi. Eu am inceput sa ii dau si fier si cred ca si asta a contribuit la constipatie.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

salutari fetelor,
abia acum am recuperat si eu cititul din urma..si am vazut ca v-ati intalnit la riviera...offf...am vazut ca s-a mai incalzit afara asa ca poate mai iesim
nicole si eu am comandat prin babystuff si tot la 50.000 lira mi-a calculta ...deja a vnit o parte din marfa si sunt foooarte multumita...e vorba de un scaun de masa frumusel foc

Piggy mama de Ilinca (15.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

buna,

Am citit in galop si acum am si uitat ce voiam sa spun:

andeeap:fetita mea cea mare nu a pus gurita pe alt lapte pana nu am terminat cu titi si nici pe altceva cu biberonul. Eu ii dadeam si suculetul cu lingurita si am inceput de la 4 luni nici nu statea in fundulet.

nicole: De la Piciul si eu cumpar mai mari cam de 9 luni. Am schimbat si eu lucruri la ei chiar si fara bon/eticheta. Ca eu am o manie sa tai toate etichetele cand le vad.

Pup puisorii dulci ai Gabiteim.

As vrea sa citesc si eu pov nasterii lui ralu_t.... sper sa si pot.

Eu is racita dar nu stiu de unde ca nimeni nu-i racit pe aici. Din lift? din aer? asa rau am ajuns? Ca eu sunt genul infofolici.

pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
http://community.webshots.com/album/568228087tqrEjX?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Andreap am uitat sa-ti zic ca nici Eric nu bea nici un fel de lapte praf!Am acasa depozit din fiecare si nu vrea nici unul.

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Ralu e foarte frumoasa povestea nasterii bebelului albastru...Doamne mi-am adus aminte ce disperata eram si eu cu varicele si cate liste cu toti infectionistii posibili mi-am facut...nu mai doresc nimanui sa treaca prin asa ceva!
Bine ca avem copilasii sanatosi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna fetelor,

Azi am incercat sa invat cate ceva cu Vlad: Imposibil!!!! S-a aruncat pe un dosar si mi-a desprins toate foile de acolo! Sa innebunesc! Apoi vroia sus, jos, culcat, sculat, in fund, pe burtacum sa invat asa???? Vroia afara de fapt si i-am ascultat ordinele!
Apoi am venit in casa si ne-am batur iar cu supa si cu piureul si totul s-a soldat cu Vlad adormit nemancat de cat s-a zbatut!

Veste buna e ca m-a sunat sotul meu si ma invita la o receptie diseara, il ducem pe Vlad la mama iar noi ne facem de cap, dupa receptie film si apoi sper o seara romantica la noi acasa! Sa vedem ce-o iesi


Mihaser, ma bucur din suflet ca a scapat de cizmulitele de ghips! Doamne ajuta sa nu mai aiba nevoie!

Laurita, ce mai face funduletu' lui Mirici?



Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

gata, poze cu botoshei . si tiparul

scriu schema.
Apoi ma apuc de descifrat pe www.flickr.com/photos/starrysworld/2512346490/in/pool-65005494@N00/" target="_blank"> astia roz . Is mai simpli. atat ca - tre 5 andrele - de lucru cilindric-sa iasa fain. Io am 2 perechi circulare, si 1 crosheta de 3 .


alysh, nici mie nu imi iese sa fac ceva alaturi de fata. Doar tricotatu. De carti se apuca, trage etc. Stii cum cetesc io? in camera alaturata cu ushile deschise.




o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput