Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 86

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Rocsy, pe Ana inca nu am trecut-o la gravidutze pentru ca asteptam intai ecografia de confirmare de luni.
Ana, daca vrei sa te trec de acum, sa imi spui ca te trec .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Simona , pei sunt super valorile ! Pana maine , si cei de 19 mm vor ajunge la vreo 22 , deci e super ok ! Ai toate sansele sa faci cu 3 foliculi IA ! Bafta !!

Sarra , eu te-am tot cautam seara pe mess , cand erai on , dar probabil ca nu aveai dispozitie sa vorbesti cu mine..

http://bd.lilypie.com/nnM2p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Magda , nu . Eventual o sa te anunt eu . Merci de intentie oricum

http://bd.lilypie.com/nnM2p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

magdi ziceam si eu. atunci sa asteptam confirmarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

magda, multumim de noul capitol care sper sa fie umplut de cat mai multe vesti bune.

felixic, eu azi am ales lapticul deorece de 5 zile sunt la cura disociata si azi e ziua de lactate. Imi pregatesc silueta pentru sarbatori si pentru viitorul bebeic ca si asa ieri la serv aveam o bluzagen rochita care era mai larguta sub sani si s-au trezit vreo 2 colege sa ma intrebe daca sunt pregny. Le-am raspuns ca nu sunt dar ma pregatesc, mai dau 1-2 kg jos, mai imi cumpar o bluzita mai larguta ...om vedea peste 2 saptamani daca au dat roade toate pregatirile mele...

lilishor, nu m-am dat la fund, dar zilele astea n-am avut timp sa intru pe forum si de dimineata cand am intrat si am vazut cat s-a scris mi-a luat ceva pana am citit din urma

ellyyyyyy, felicitari. Pana la urma ai vazut ca se poate? Ai reusit sa ai si o menstruatie ca la carte. Suna-l pe Tutu si mergi la monitorizare neaparat.

simona, bafta la inseminare!

sa avem parte de un week-end calduros si iubaret!!!

lali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona2 spune:

Multumesc pentru incurajari lalitica si Ana
Promit sa fac tot posibilul sa ma infund

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Mai fetele eu cred ca imi vine cm. Nu de alta dar sunt cam stresata si am o mie si una de ganduri. Acuma ca tot a venit postul am mai citit si eu una alta si am aflat ca nu e bine sa concepi copii in Post si de Sarbatori. De fapt stiam asta, insa gandindu-ma bine eu chiar am prestat sambata seara de Mihail si Gavriil si va dati seama cate mustrari de constiinta am.

Daca am fortat prea mult mana lui Dumnezeu, daca voi fi pedepsita pentru acest pacat...

Offf cred ca imi fac prea multe ganduri....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ubirica spune:

Pupici tuturor tutunicilor,
In primul rand felicitari Ana, bafta luni sa vezi samburelul!!
Felix, Mada, Magdita, Roxi, Lali, ..va citesc aproape zilnic si va tin pumnii stansi lunar.
Salutari noilor tutunici, multa incredere!! pentru ca tot intreba cineva in capitolul precedent, daca au fost reusite numai in urma monitorizarilor lui Tutu, raspund pe aceasta cale ca eu sunt unul din cazuri. Dupa 9 luni de incercari nereusite, la prima monitorizare a lui Tutu, am reusit.
Vinerea viitoare in jur de ora 16 ajungem la o noua eco. M-as bucura sa va intalnesc.
Pupici!!!
http://good-times.webshots.com/photo/2032139190103760865YrwGXP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Ubirica, draga mea tu ai fost cumva la cabient joia trecuta? Ca mi se pare ca te-am vazut. Bine, nu sunt sigura dar...

Iti multumesc pentru raspuns ! Chiar mi-ai dat sperante !

Sarcina usoara si bebe sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

ubiricaaa...ma bucur tare mult ca ai mai trecut pe la noi. Sarcina usoara in continuare. Cu siguranta nu peste mult timp te vom urma si noi pe tine si vom deveni bortoase. asa e fetelor? trebuie sa ne tinem de promisiunea de a ne intalni, la usa lui Tutu si a lui iosup, cu burta la gura...

Mergi la inceput