Reclamatii

Reclamatii | Autor: Azelia

Link direct la acest mesaj

Buna seara mamici si tatici,am un baietel de 4 ani la o gradinita de stat si nu sunt multumita de gradinita si de faptul ca este persecutat, marginalizat din mai multe motive, as vrea sa stiu daca as dori sa fac o reclamatie unde ar trebui sa ma adresez si cui anume la Protectia consumatorului sau la Potectia copilului? Multumiri

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

nici la una nici la alta...

la Inspectoratul scolar de sector.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

la directoare, in primul rand, apoi la inspectoratul scolar....
dar fara rezultat!
cea mai buna solutie, este mutarea, caci , asculta aci la una care a vazut multe de-astea, nu se rezolva nimik...doar


Kari

Ferice de parintii care pot invata, caci cunostinta aduce intelegere, iar intelegerea aduce dragoste!
Old Union Reminder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

da, la inspectoratul scolar...
chiar daca nu se rezolva nimic, macar educatoarea iti va sti de frica si o sa se comporte mai 'normal'...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Dar cu educatoarea ai vb? I-ai cerut socoteala? Si eventual sa-i interzici clar de a mai face aceasta diferentiere!
Ca eu asa am procedat cu cea mica si acum educat nu mai stie cum sa-mi intre in gratzii....


*********************************

Poze cu familionu'

Povestea nasterii Anei 17.03.2000
Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Eu am facut o reclamatie la inspectoratul sectorului unde se gasea gradinita respectiva, in legatura cu inscrierile - si problema s-a rezolvat (in cazul meu, probabil nu peste tot e la fel). Insa n-aveam de gand sa-l mai inscriu la gradinita respectiva, pentru ca banuiesc ca l-ar fi persecutat, am vrut doar sa-i arat acelei directoare ca gradinita nu e chiar moshia personala a lui tac-su si a ma-sii.

Parerea mea e sa faci reclamatia respectiva (daca nu stii unde, suni la inspectoratul scolar general si iti dau nr de tel de la inspectoratul sectorului respectiv) si oricum sa-l dai la alta gradi, pentru ca numai bine n-o sa-i fie copilasului tau pe urma.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelaf spune:

buna , te rog Azelia sirestul ,mamicilor ar fi bine parerea mea daca ai da si nr gradinitei cartier unde este prob cu copilul fiindca suntem multe mamici care suntem ingrijorate .
De ex eu urmeaza sa-i fac fisa medicala pt. gradinita 131 dec 2 si sunt incordata deoarece nu stiu de ce obstacole ma voi lovi si eu ,,macar sa avem habar sa stim cum vb cu educatoarele din prima,,
mersi mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau2toma spune:

Dar pentru ce este marginalizat?In ce sens?Te intreb asta pentru ca si la fi-miu in grupa sunt vreo 2 baieti care se cam bat cu toti copii pe acolo ,basaca le mai arun ca cu sticlele cu apa in cap ,la masa ii necajeste pe ceilalti copii si mi se pare just sa fie pedepsiti intr-un fel anume .Sa-i puna pe un scaun ,sa nu aiba acces la jucarii 10 minute de ex sa nu se mai joace nici un copil cu ei .Daca gresesc ,mi se pare in regula sa-si incaseze pedeapsa .Altfel cum ii integram in societate?Si pe al meu l-am gasit de multe ori pe la colt dar nu mi s-a parut ca este marginalizat .A gresit , a incasat-o .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura XXX spune:

Dar un psiholog scolar unde se poate reclama? E vorba de judetul Arges, un psiholog scolar si-a dat cu parerea in privinta unui copil de clasa intai si 'evaluarea' va fi folosita in instanta. Prietena mea divorteaza si nu a fost posibil sa duca baietelul la alt psiholog pentru ca a fost 'prelucrat' . Ma refer la copilas care pina acum sase luni a stat NUMAI cu mama si a fost ingrijit 100% de ea si acum numai tatal exista pentru el, dupa parerea d-soarei psiholog. Tatal este abuziv si fata de copil si fata de mama, dar asta nu mai apare in evaluarea ei.

Mergi la inceput