Puiuti de Randunici 2008!! (135)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

noi facem baita zilnic, ca asa trebuie, omu' transpira de cata zbantuiala baga!
si noi, 2 filmulete funny de alaltaieri
http://good-times.webshots.com/video/3078829640102928442bBzbNY



LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicol_conte

Olgutz- drum bun acasa !

Intrebare: voi mai sterilizati biberoanele dupa fiecare utilizare?

Si baita tot in fiecare seara faceti?

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)




1) Da, cu toate ca nu ar mai trebui
2) da, asta daca nu adoarme inainte.



tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simo27

Ne intelegem ca fratii

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008







Ce scumpi sunt, cat timp ma uitam vladutz se uita fix si incerca si el sa faca



tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

noi facem baita zilnic, ca asa trebuie, omu' transpira de cata zbantuiala baga!
si noi, 2 filmulete funny de alaltaieri
http://good-times.webshots.com/video/3078829640102928442bBzbNY



LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!


fata, ce vorbaret ai tu acolo, al tau sta in picioare, vorbeste, canta, va ajungem noi



tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Multam de raspunsuri!

Am vazut Mufarin precoc la toate care se distreaza cu mami. Cand o ajunge asa si bulgarasul meu? Asa budulaca e , ca si daca ar vrea, n-ar putea sa faca mare lucru ...si nu mananca mult deloc, dar pune tot pe ea..

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olgutzika
Mimo, vezi ca esti din lumea a treia ca i-ai dat Vladutzului ardei umplut .


Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Si eu ma chinui sa explic de vreo saptamana (pe niste subiecte mai patriotice asa )ca traim intr-o tara din lumea a treia...si ei nu ma cred Daca stiam ca-i asa usor de demonstrat, copy/paste tzac-pac nu mai chinuiam atat
Recunosc ca nu am procedat corect cu ardeiul umplut, servit copilului cu iaurt ...Daaaa' Raluca de ce i-a dat snitel? Si Simo gogosi, Amira branza topita ca de Butucica nici nu mai vorbesc Si ca veni vorba....(Butucica, mi-am strambat gatu' in Titan tot cautandu-te , unde te ascunzi?)
Deci ma bucur ca nu sunt singura in lumea mea, le-am tras dupa mine si pe celelalte vinovate
Era sa uit de Rebeca pe care am vazut-o eu cu ochii mei cu un biscuite in mana Clau, treci!

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

http://www.youtube.com/watch?v=uDX_--a9XDI



tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

ne-am intors si noi de afara...soare dar rece (oricum, mai bine decat ieri, cred eu)....i-au inghetat teodorei manute, nasuc...offf, e asa maraita de la dintisorii astia, si nasuc......a marait toata plimbarea, iar la final a urlat de-a dreptul, asa ca am venit cu ea in brate si cu o mana impingand carutul plin cu cumparaturi ...

asaaaaa, si pentru ca sunt restanta, repede sa spun si eu LA MULTI ANI pentru IRIS de LYVY , sa fii sanatoasa frumusica mica si sa iti faci mamica fericita !

am vazut barosanel si davidut "ca fratii" , si luca papacios si "doua-doua" siiii... "elf" mic, sportiv si scump rau , dar am vazut si pe mama lui cea sexoasa in prosop

nicol si eu ii fac baita in fiecare seara, mai ales ca toata ziua se zbenguie; doar daca, asa cum spuneau si fetele, vin musafiri care uita sa plece , sau adoarme, si atunci imi e mila sa o mai trezesc; si biberoanele le mai sterilizez inca, nu ptr ca ar mai trebui la cate tampenii baga acum in gura, dar inca e la indemana si....puterea obisnuintei ....pana "ma induplec" si il bag la cutie...


Liana, mami de Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

bau! am predat copiii mamei, ca sa pot sa fac si eu piata, curat, mancare ...altfel, nicio sansa.

clau si bitza, incercati la fundulete sa dati cu reviken si cu albastru de metil, alternativ. am avut succes cu metoda asta si la alex si la teo. inloc de servetele umede, folositi o perioada, pt sters, servetele inmuiate in apa cu bicarbonat. pisu este acid, kk la fel, iar bicarbonatul este baza si neutralizeaza reactia.

luny, olga, la cum mananca teo (cantitativ) cred ca ma incadrez si eu la "lumea a 3 a"...dar la cum se zbantuie, nicio sansa sa-l "obezez"...plus de asta, eu ma bucur enorm ca nu trag cu el cu mancatul cum am tras si cu alex...

amina, nu e totusi cam exagerata afirmatia? ia cugeta putin si poate iti editezi postarea, nu de alta, dar...facem si noi ce putem, ce ne taie capul...

liana, am luat acc fiole! uraaaa! am gasit. diseara demaram operatiunea "kill the mucozaurus!"

mimo, uer ar iu? si de ce? am editat ca am vazut ca ai aparut...tu s idon quijote, cu morile de vant:)

bitza, eu nu sterilizez nimic si nici nu am facut-o. sincer, solutia aia de sterilizat nu-mi inspira incredere, de fiert nu-mi arde, iar la microunde nu mai bag nimic, niciodata! chiar voi face vant cuptorului cu microunde...
acum ca e racit teo, am mai sarit cateo zi la baita. ii fac cam la 2 zile, pe caput chiar la 3 zile. ii fac dus sau ma bag eu cu el in cada cand avem timp de zbenguiala. adora!! abia astept sa stea bine in fundulet sa il bag cu alex:)

ursa, ce a facut ursu' la examen? a luat 10? ca galerie a avut:)

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Ariel, nu stiu cat o sa ia, macar sa fi facut si el de un 5 sa scape odata de ea. Bebe a papat azi mere, pere si branzica si la 15 legume printre care si fasole verde. i-a placut tare mult.



tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput