Pepenasi de iulie - august 2008 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

"Neatza si de la noi!

Violeta...imi pare rau ca ati avut zile grele...ufff...colicii astia, si cu durerea de masea, nasoool, tre sa mergi la medic sa vezi ce e de facut cu ea, ca e tare pacatoasa durerea de masea!

Anna...si Antonia mai maraie in somn....o mangai nitel si se linisteste.


Anka, ma bucur ca esti multumita de H2O-u ala.....ma batea si pe mine gandul sa iau, dar am citit pe net ceva nemultumiri...asa ca am amanat...pana la urma la tine cat a durat pana l-au livrat? Sa ne mai spui impresii.....gen....pe covoare cum face, ca pe gresie si mocheta am inteles ca-i ok! E super ca mai scapi de chimicalele de curatat din casa cu "pinguinu":D....de-ala chiar mi-as lua!

Boticelinne...ma bucur ca sunteti mai bine...pupam vaccinata!'

MAda....super misto noul tau look....si cumnata-mea (si nasa Antoniei) e cu diverse nuante de rosu in cap si o prinde tare bine....ca si pe tine dealtfel.....eu nu cred ca as avea curajul sa ma fac asa....desi e super interesant!

Sun......ce mai face Thea?

a.ciel.....multumim de noul capitol! Doamne ajuta sa iasa cum vreti voi cu procesul ala urat!


Diana, felicitari iepursului Andrei pentru cei 2 dintisori!


Ma duc sa-mi fac o cafea.....ca al meu are filamre azi si a facut el cafeaua mai devreme...in cel mai mic ibric din casa.....de-a iesit doar 1 cafea, din care mi-a donat si mie 2 guri...insuficiente clar pentru mine!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Buna dimineata si bun gasit la un nou capitol!

Baut si eu cu frisca si m-am delectat cu mesajele voastre!

Mi-e lene sa ma apuc de treaba..mancare nu am facuta, decat ciorbitza pentru Alex...

Si eu am primit invitatie pe H5 de la iulie.august...eu cred ca e misculatie, ca am primit si de la alti membrii din lista mea de mess care nu au dat-o ei

Anka sa folosesti sanatoasa noua achizitie! Mi-ar placea si mie unul dar am in plan sa cumpar prima data (pe langa multe altele) aspirator fara sac, mi-ar placea desigur unul cu spalare dar sunt scumpe, mari si ocupa spatiu...vreau ceva mic, bun si fara sac...aveti idee careva?

Kimmy imi pare rau ca sunt probleme, va , Sa treaca cat mai repede!

a.cicel si multam de capitol!




"Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta"

Emanuel Swdenborg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Apropo, Irda de mult vroiam sa intreb...cine-i matusica blonda si foarte frumoasa din pozele de la botez?





"Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta"

Emanuel Swdenborg



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Flo.....multumim pentru apreciere...e sora mea mai mica, Madi.
Hi hi....io ce mi-s mai "negrutza" in familie....ca mama si sor'mea sunt blonde cu ochii verzi, iar tata saten cu ochii verzi...io cred ca seman cu vreun vecin (glumeam seman cu mamaia brunetica si miniona)


Kimmy.....pupicei fetelor! Sper sa se limpezeaca situatia si sa revii printre noi!


Kamelya...bine ca nu-i mai curge ochisorul buburuzei. Cu tusea.....offff.....uite asa o luam una de la alta....la noi e si mai mare cercul ...asa ca acum suntem virusae toate 3:((!

Cristina....pai ca de obicei la noi...nu stie dreapta ce face stanga.....legi.....ce-s alea si cu ce se mananca....
Eu a trebuit sa-i duc doctoritei de familie printata la imprimanta legea prin care zicea ca se pot da zilele de pre si post natal cumulate.....dar sa nu-ti ramana mai p[utin de 42 de zile dupa nastere....ca nu ma credea.....o tinea una si buna cu 63 /63 parca!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Nu pot sa cred , s-a trezit fata, a papat putin si s-a culcat la locAsa ca revin.Voi cu cafeluta si eu cu ceaiul, deh ce sa-i faci.eu doar salivez la cafeluta voastra
KIMMY, imi pare rau sa aud ca esti trista, sper sa se rezolve toate problemele.Intr-adevar copii simt tensiunile din jurul lor.
OOKA, sa va traiasca micuta crestina
IRDA, am fost la doctor si din pacate atata timp cat alaptez nu-mi poate face nimic .
ANKALAURA, sa stapanesti sanatoasa noua achizitie, sa-ti fie de folos.E bun numa pentru covoare sau merge si la parchet si gresie?
KAMELYA, un pupic ca sa treaca tusea
CRISTINA, tot asa am inteles si eu ca aia 85% sunt din net.Si eu o sa trebuiasca sa depun, astept doar sa primesc hartiile de la serviciu si sa opereze astia cartea de munca la zi.Oare la cat timp dupa ce depun dosarul o sa primesc banii?


Speranta moare intotdeauna ultima!

Violeta de Alexandra Valentina - 2.09.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna dimineata
Darius doarme asa ca pot sa mesajele voastre la o data tot de la voi
ieri am plans impreuna cu struful .... nu mai stiam ce sa ii fac... e tare greu sa vezi ca plange si nu stii care e cauza
AnnaBaby---oricum noaptea trecuta iar m-a fatait de vreo cateva ori, nu stiu ce are, plange asa prin somn, mai mult miauna...tre sa ma ridic la ea, s-o mangai, sa-i dau suzeta...si uite asa ma chinui iar sa adorm si imi segmentez somnul de nu se mai intelege nimic din el... asa patesc si eu ... iar sotul crede ca noi -adica eu si feciorasul dormim cel mai mult ... dar e; nu se trezeste cand Darius plange
ieri a venit postasul sa imi aduca alocatia la baiat, dar cat a fost de mofturos nu am iesit deci azi trebuie sa ma duc la posta o plimbare pe frigul asta si cu Darius dupa mine... pt indemnizatie mai astept cred ca prin decembrie sau ianuarie primesc si eu.
Ma duc la gangureala ca mi sa trezit printul ... o zi buna va doresc

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

kimmy, imi pare rau ca ai probleme, eu sper totusi sa se rezolve cit mai curind si sa nu fie nimic serios
anaxena, mersi de sfaturi. Cum vine bretonul asta de care zici pe-o parte si nu pe frunte? Si de stralucire poti sa-mi recomanzi ceva?
dia, si Mara isi schimba intruna programul, cind era micuta dormea 3 ore legat la amiaza, acuma doarme juma de ora si dup-aia e fresh.
anaco, sa va traiasca si voua micuta crestina, amindoua avem o mara
vicky, mina, biri, mersi de sfaturile cu pompatul noaptea. N-am mai pompat si s-a mai reglat situatiunea. Fie-mea s-a trezit la 6 si am rezistat cu sinii plini pin' la ora aia.
biri, apropo de trezit noaptea, Mara s-a fitiit pe la 4 dimineata, dar io, deja obisnuita cu trezit mai incolo, n-am reactionat imediat si ea a adormit inapoi. Poate si tony se culca daca nu il iei imediat ce se trezeste noaptea. Evident ca daca plingea as fi luat-o la sin, insa ea doar s-a trezit, s-a tot fitiit in patutul ei si gata.
mina, si io mi-s din clubul care nu vrea sa dea nimic in afara de lapte pina la 6 luni



Mami de Mara (19.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Kimmy te inteleg perfect. Stiu ce simti, desi nu stiu exact ce s-a intamplat. si cand iti revi te asteptam cu drag la povesti.

Eu o iau razna. Atata nesumtire si atata minciuna cat poate exista la un om n-am vazut in viata mea. Am niste documente la care ma uit ca...la calendar si nu-mi vine sa cred cacineva poate sa dea declaratie in instanta, pe propria raspundere, una si din documente sa rezulte contrariul. Sper sa ma pot folosi de ele la proces. Inca sunt socata. Si mai astept cateva acte. Sunt curioasa ce surprize ma mai asteapta.

Andreea Denisa Ioana 29.06.08 si Bianca Maria 30.07.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

A.cicel ai un PM de la mine!





"Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta"

Emanuel Swdenborg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Irda, da..habar nu au unii pe ce lume traiesc , dar au pretentii ca stiu tot si se supara chiar rau cand ii contrazici!!! [citit] placuta

Vio, nu am idee in cat timp ptimesti banii de la depunerea dosarului...

Iza, Vei reusi sa treci peste toate !!! Cand esti pregatita te asteptam cu mare drag inapoi... Timeea...

Anna, pt prima oara , azi noapte si Mihaita a facut la fel ca Ioana !!! LA fiecare 3 ore ne-e trezit fiindca scancea usurel...l-am pus la san , dar nu sugea decat cateva min dupa care adormea si apoi o laum de la capat dupa alte 2 -3 pre de somn...Acum vad ca doarme linistit...

A.cicel...multa rabdare si bafta sa reusesti sa castigi porceseul!!! Ahhh..cat urasc eu sistemul asta juridic din tara noastra..

Mina, si eu tot pana la 5- 6 luni il hranesc pe Mihaita cu lapte, bine 50%san-50%formula...sau cel; putin sper sa mai ams a ii dau pana atunci,,, Deea cea scumpa!!!

Eu ma duc sa calc....


Cristina
de Mihai Daniel (30.07.2008)


Mergi la inceput