Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (5)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluca83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Boo

Raluca ce fel de pachet ai ? Ca stiu ca sunt unii care nu sunt buni. Pachetul e cumva bleumarin cu rosu ? Astia pe care ii am eu sunt cu Winnie the pooh si pachetul e verde deschis cu galben si cu albastru parca. poate au scos un model mai nou

Mami de Alexandru



"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach



Da, sunt albastru cu rosu, Huggies clasic. Sunt groaznici!!Am mai vazut unii care spunea ca sunt ca bunbacul inauntru ! alti nu am mai vazut

Bianca Florentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

Eva tu scrii in grup
Nu stiam eu de ce mi se par inspirate mereu comentariile tale... ai ajutor atarnator.

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Raluca, pai da, alea nu sunt bune, sa le incerci pe celelalte ca sunt mult mai ok.

Simo, eu nu stiu sa te trec, imi pare rau !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Boo

http://www.elgeka-ferfelis.ro/poze/huggies_classic.jpg astia cred ca sunt aia vechi
http://www.elgeka-ferfelis.ro/poze/huggies_flex.jpg ceva de genul asta arata aia pe care ii am eu

Mami de Alexandru



"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach



Arata pe ei o floare de bumbac?

Bianca Florentina

Tu de unde ii iei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Simo te trec eu maine cand intru pe calculatorul meu. Acum sunt pe laptop-ul sotului si pentru ca are o alta tastatura decat cea originala, sunt semnele aiurea ....nu imi iese daca incerc acum. Promit sa te trec maine dimineata la cafea

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

Multumesc babytza

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Ratonelu ce mai faceti ? Cum mai este puiutul mic ? Ai mai aflat ceva ? Ati facut RMN ? Multi pupici si sper ca sunteti bine

Nerantula si David a avut o perioada tare nasoala pana sa ii faca bine siropelul de colici. Plangea saracutzul de mi se rupea inima. Si nimik ni il calma. Nici ca era in brate , nici pupicii mei, nici vocea lui tati ....nimik A fost groaznic, ma simteam atat de incapabila in fata durerii lui, imi venea sa mor.. Acum suntem mult mai bine si nu a mai avut crize de colici.

Raluca si pe mine ma tine uneori operatia cand stranut. Nu mereu si nu rau . DAr inca ma tine, la aproape 7 saptamani.

Cosmy tare dulce e strambarica ta

Noi folosim Pampers si momentan sunt multumita de ei. Ce ma enerveaza acum este ca nr 1 ii sunt putin mici dar 2 , ca l-am incercat aseara ii este inca mare. Ce naiba sa fac ? Are deja 4200g, trebuia sa ii vina bine nr 2, nu inteleg...se udase soricelul pana la gat....

Simo foarte misto ce ai scris cu bebelusii.... Eu sunt la al 2 lea copil si m-am amuzat teribil

Boo si eu ma prapadesc de ras cand il trezesc pe David si are mitraliera in pampers Daca ii fac si putin masaj pe spate e criminal se intinde si rupe pampersul . E mortal, uneori face ca un calut, zici ca necheaza

Va pooop pe toate si fug la nani VA urez o noapte cat mai linistita





Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Simo si eu am citit tot pe un forum chestia aia cu bebeii

Eva am primit paracetamol de la pediatru - 125mg de 3 ori pe zi.

Fratilor sunt rupta de oboseala. Nu avem voie sa scoatem piti 2 zile din casa, asa ne-a zis dupa vaccin. Azi s-a trezit la 10 si de atunci sta numai in brate, treaza, incerc sa o obosesc, sa dansam, sa cantam... nimic. Sta atarnata de tzitzi. Adoarme pentru 5 minute, se trezeste, iar cauta titzi.
Ma simt si eu ca maimutzica.

Nu stiu ce a primit fi'mea in vaccin dar cred ca a energizat-o bine. Am apucat sa bag hainele in masina de spalat, dar nu am apucat sa le scot...
Am inteles ca bebeii sunt mai agitati dupa vaccin, dar chiar asa?
sper sa doarma la noapte.

A propos de scutece noi folosim babylove. Parca nu sunt asa scortoase ca pampers-ul.

fericita de - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutica spune:

Si Maria a fost super agitata in ziua cu vaccinul pana pe la 6 pm. In schimb, noaptea a dormit foarte bine. Singuara restrictie impusa de medic a fost sa nu-i facem masaj la picioare....altfel, program normal, inclusiv baita seara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Nah, ce-am vrut am avut:
- ora 21 - baita, 21:20 - papat, adormit la 22:10;
- ora 23:10 - trezit, papat, adormit la 23:35;
- ora 1:30 - trezit, papat, adormit la 2:15;
- ora 3:05 - trezit, papat
... and the night is young


www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput