Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

m-am socat si eu cand am vazut cat a slabit nicoleta luciu - n-o fi facut oare liposuctie?

eu nu ma gandesc ca scadem asa brusc in greutate - da in 6 luni vreau inca sa imi imaginez ca se poate.

31+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 7 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Hello burtici!!!
Tare mi-a mai fost dor de voi - da' n-am avut net pana azi!!
Dati de stire!!! Ce vesti noi mai aveti???
Noi suntem ok in principiu! Din ce in ce mai greoi si mai obositi, dar cred ca e normal!! Bineinteles in fiecare luni seara (nu stiu de ce tocmai luni...) am niste arsuri de nu mai stiu cum sa scap de ele!!!
Ieri am fost la doctor. Avem 2083 grame la 31 sapt si 5 zile - media dupa masuratori e de 33 cu 1... Si cand ma gandesc ca mai sunt 2 luni!! Baiatu meu n-a vrut nici cum sa stea locului ca sa-i asculte drita inimioara!! Era haios tare cum se ruga saraca de el... :)))
Acu spuneti repede ce noutati aveti voi!!!!
toate mamicile!! Sa vad ce apuc sa citesc din urma!!

30+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

AMR 10 saptamani!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Naty, ati fost (si sigur sunteti) niste frumoase foc amandoua.

Roxana, ce obrajori fini si bucalati avea piticul tau.Ca sa nu mai zic ce slaba esti (pardon, erai )si vei fi tu.

Naty, Anuc, multzam de sfaturi.O sa merg sa vad "live" patuturile pliabile (cele de lemn stiu cum sunt) si sa ne hotaram.

DACA MAI VORBITI DE INGRASAT, EU INTRU IN GREVA.
INTAI FAC GREVA E AVERTISMENT SI APOI GREVA GENERALA.
CA ALTFEL NU SE MAI POATE.


28+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

rox - ziceai ca am ceva anemie. trebuie sa iau fier sau ceva?

31+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 7 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza spune:

No in sfarsit am terminat de citit!

foa ce de bebei frumosi am vazut !fetelor sunteti superbe!vai da ce bebelasi!gata m-ati topit! de abia astept sa imi vad si eu puiuta!

Dark_ce burtica sexoasa ai!da cate hainute are..cred ca multe nu iti mai liosesc!si madamele ca imi venea sa le mangai!

Yashi_felicitari pt coiute!sora mea la a treia incercare a facut fata !sa ne spui ce a zis tati!

Crissp_merci de informati,abia astept si eu miercurea viitoare incep!doar ca aici am inteles ca nu se mai recomanda sa faci exercitiile Kegel in timp ce faci pipi pt ca cica s-a depistat ca poti sa faci infectie urinara!cine stie...

Cristi_bine ca nu ti-a pus ghips!usor usor se va vindeca!


Edina `de 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

raluca - in sfarsit

ce mare e baiatul tau...

of eu doar vinerea viitoare merg la mures la drul cu ecograf performant

31+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 7 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza spune:

fetelor,voi vorbiti de solduri late,dar am si eu o intrebare:fundul ramane la fel de lat?si fata?ca eu cand ma vad in oglinda am un cap...de poze nici nu mai vreau sa vorbesc

Edina `de 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza spune:

Raluca_bravo pt bb grasunel!da mare e!

Edina `de 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui edinutza

fetelor,voi vorbiti de solduri late,dar am si eu o intrebare:fundul ramane la fel de lat?si fata?ca eu cand ma vad in oglinda am un cap...de poze nici nu mai vreau sa vorbesc

Edina `de 25+


nu, alea se duc ma rog, fundul... la un moment dat, depinde . dar sa stii ca soldurile nu se vad ca-s late, raman doar oasele asa, cel putin la mine asa era.
Cristi, daca nu ti-a spus medicul sa iei supliment de fier nu lua. oricum este in materna.
RalucaAlexa bine ai revenit. e un grasunel dulce piticul tau.
Anuc, gata, nu mai pun nici o poza cu mine slaba . ca din alea cu mine grasa oricum nu-s pe net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristi_2003

andreea - degeaba zici tu asa de tare nu, ca era poza cu tine in cele de dimineata, la externare cred - si chiar aratai bine pt o foarte proaspata mamica. genul de poza care mie imi da curaj.


Esti sigura ca n-ai vazut nasa in poze? Ca eu aveam o burta de ziceai ca nici n-am nascut.

Roxana, tu meriti batuta pentru pozele alea. Cum mai sa fii mai slaba ca inainte de nastere dupa 3 saptamani? Io 9 luni cat am alaptat n-am slabit 1 gram.
Patrick a fost un bebel dulce foc.

Naty, si tu aratai foarte bine dupa nastere. Si Ioana o papusa dulce.
RalucaAlexa, felicitari pentru grasunel!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 31+ am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput