Sezatoarea canadiana (114)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ica 1975


Miikon, te-am vazut azi cand mergeai la scoala, eu eram cea care ai cursuri asa dimineata?


Ce spui sa si infaptuiesti !

Unde eram? Da in programul meu sunt cursuri doar dimineata(8.30-11.30) in anul 1, iar in anul 2( in care sunt eu acum) mai sunt si cateva dupa-amiaza, dar cele obligatorii sunt in majoritate la prima ora, adica 8.30.Deci inseamna pentru mine trezit la 6.30, plecat la 7 oricum acum e bine. Anul trecut mai si alaptam in primul semestru. De 2-3 ori pe noapte.
E un program facut asa, pentru cei care nu lucreaza si sunt la timp plin( nu prea e multa lume la timp partial, pana acum 2 ani era chiar o raritate sa fii la timp partial.Intre timp au mai lasat-o mai moale).

[www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 2 Ani

[www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze 2006-2008
www.dropshots.com/mikiion2008" target="_blank">filme si poze mai 2008-

Virsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Mai intru doar sa spun ca totusi Pediasure nu se poate lua asa dupa ureche. E ceva care se recomanda de medic. Lui nelia pediatru ia spus sa ia. Si eu mai am un caz pe lista mea de bebelusi , in America, unde tot asa, la cererea medicului i-a fost dat copilului acest substitut.
By ca am teme

[www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 2 Ani

[www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze 2006-2008
www.dropshots.com/mikiion2008" target="_blank">filme si poze mai 2008-

Virsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikiion

Citat:
citat din mesajul lui Ica 1975


Miikon, te-am vazut azi cand mergeai la scoala, eu eram cea care ai cursuri asa dimineata?


Ce spui sa si infaptuiesti !

Unde eram? Da in programul meu sunt cursuri doar dimineata(8.30-11.30) in anul 1, iar in anul 2( in care sunt eu acum) mai sunt si cateva dupa-amiaza, dar cele obligatorii sunt in majoritate la prima ora, adica 8.30.Deci inseamna pentru mine trezit la 6.30, plecat la 7 oricum acum e bine. Anul trecut mai si alaptam in primul semestru. De 2-3 ori pe noapte.
E un program facut asa, pentru cei care nu lucreaza si sunt la timp plin( nu prea e multa lume la timp partial, pana acum 2 ani era chiar o raritate sa fii la timp partial.Intre timp au mai lasat-o mai moale).

[www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 2 Ani

[www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze 2006-2008
www.dropshots.com/mikiion2008" target="_blank">filme si poze mai 2008-

Virsta Marc





erai la stop, pe Gatineau, te-ai uitat vag spre da' nu cred ca m-ai recunocut

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Mi-am adus aminte de scena. Ma uitam de ce nu inaintezi....Si de ce te uiti la mine. Insa eu chiar cu ochelarii si la ora ai nu vad prea bine la distanta....
Ala e traseul tau dimineata? Saraca de tine, prin ce aglomeratie treci.

[www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 2 Ani

[www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze 2006-2008
www.dropshots.com/mikiion2008" target="_blank">filme si poze mai 2008-

Virsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Ica nasol la examene nu mai fac fata si scoala si munca, cred ca am sa-mi iau doar 1 curs pentru urmatorul semestru.
Acum ca mi-am adus aminte.... de ce ati fost rele si nu mi-ati spus unde sa merg si eu pentru masaj anticelulitic




http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

http://tt.lilypie.com/87KXm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Donia, da-ne si noua reteta de slabit.

Si pe ultima suta de metri, zic si eu 'La Multi Ani' ptr toti Victorii si Victoriile, inclusiv ai mei.
Azi cik e Sf. Victor, desi nu e sarbatoare mare cu cruce rosie.

Diana, 'La Multi Ani' ptr comoara si Maru ptr 'sos'.

[b]Dragaica
, eu nu stiu niciun centru de masaj anticelulitic, dar mar interesa dar in Laval.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Tot cautand un produs "miracol" pentru pielea mea care-mi da batai de cap am dat peste asta http://www.lilysapothecary.com/mall/MarioBadescu.asp
A folosit cineva, sau ati auzit de produsele astea?
Din cate am citit eu produsele romanului sunt foarte bune.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

http://tt.lilypie.com/87KXm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Servus fetelor dragi
Am trecut doar sa va spun ca va citesc cu ssarg si perseverentza... da' la viteza cu, care scrietzi... nu mai pot tzine pasul
Doina - da-da-da - ma alatur fetelor care doresc "cura de slabire" - te rog frumos afiseaz-o aici! Multzam fain
Dana (Podeanu) - promit sa fac cozonaci anul acesta... ca-i mamica la mine si musai tre' sa ma "joc" de-a "gospodina" si "sotzioara harnica"... asa cam vreo 3 luni ... Sa speram insa ca sotzul meu nu va avea pretentzia sa continui tot asa si dupa ce pleaca mama
Nici macar "informarea politica" nu mai am timp sa mi-o fac... Ma scol dis-de-dimineatza si ma apuc de invatzat... ca la ora 12:30 la amiaz sa o pot lua pe Gabisor de la gradi si toata dupa masa sa ma pot ocupa de ea... Deja incep sa am un puternic sentiment de vinovatzie ca o sa plec la scoala si va trebui sa faca si ea "ore lungi" la gradi... da' nu-i f grav... ca minteni dara vine buni si "salveaza" prunca!
BTW: sa nu uit - pt cine-i interesat - setul de DVD-uri LeapFrog http://www.amazon.ca/Leapfrog-Learning-DVDs-5-Pack/dp/B000EHQU1W/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=dvd&qid=1226479631&sr=8-1 e super - isi merita banii pe deplin... adica, dupa 2 vizionari LeapFrog: Letter Factory - Gabisor si-a dat "drumul" si de sap trecut (mai precis din 7 nov) a inceput sa citeasca (recunosc ca am mai facut eu ceva exercitii - dupa cartzile/caietele JollyPhonics - dar fara - aparent - prea mult succes) si sa scrie (cu litere de tipar). Bineintzeles ca nu citeste "cursiv" - ci silabiseste usurel-usurel si nu scrie "toate cuvintele"... ci pe alese asa CAT, DOG, ZEBRA, etc...
Si - the last - but not the least - am gasit "sportul" la care as dori sa se antreneze Gabisor - si bineintzeles sa ia si ea acolo un titlu... chiar si de "vice-campioana"... ca si locul II e bun : http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1084784/Pictured-The-6MILLION-haul-won-22-year-old-making-youngest-world-poker-champion.html Tre' sa recunosc ca sotzul nu-i absolut de loc incantat de "viitorul stralucit" pe care doresc sa-l pregatesc copilei
No, va tzuck , va urez multa-multa sanatate, o sapt cat mai insoleiata si mai calda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Salutare fetele. Eu nu am cum sa tin ritmul cu voi clar. Ajung abia pe la 6 acasa si doamne ce ma asteapta de fiecare data: copil mamos, facut mancare, dereticat. La 9 sunt ca batuta in cap cu leuca.

Am fost la morfofetala. Nu am amanunte, ca cica trebuie sa le aflu de la doctorul meu (asa e regula). Bb e mai mare cu o saptamana. Mi-au schimbat DNP pe 5 aprilie. 85 % e fetita si o va chema Sophia. Oricum sper sa ma mai trimita la eco nu de alta dar sunt in categoria de sarcina cu risc si atunci trebuie sa aiba mai multa grija si sper sa aflu for sure atunci ce va fi. Deocamdata luna asta avem fetita.

Kg...Ma ingras ca o purcica in continuare, 9 kg sa traiasca la multi ani! Cine da mai mult?

De cate ori suflu nasul e sange, gingiile mi-au fost praf pana am inceput cu pasta Sensodine, parul cade valuri, valuri. Desi l-am crescut cu atat greu cred ca iar ajung tunsa periutza. Ce mai, sunt frumusetea intruchipata. Cand ii aud pe colegi ce frumoasa sunt si ca stralucesc mor. Cred ca grasimea da bine la fatza. Desi nasc pana in 5 aprilie sefii spera sa fiu pe baricade pana in 30 martie. Asa ca tineti-mi pumnii sa rezist.

va pup pe toate si mai vin prin week end candva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

'neata.
la multi ani Victorasilor!
cge.habar nu am avut pana nu ai spus tu ca,Victor e sfant

pun astazi reteta.e simpla si cozonacul o nebunie.se framanta cu masina de paine.

podeanu,unde faceti cheful de Craciun ca poate ne vedemEste organizat de jobul colegului sau faci tu ceva acasa?nu pricep...

donia, si vorba Danei,pune si tu reteta de slabit aici

ma tot tin sa va intreb(pe fetele din Mtl.) ;este careva pe aici care-si duce copilul,duminica la biserica de pe Christophe Columb la soala de religie? Noi mergem in fiecare duminica de la 11-12.Este foarte frumos.Acum pregatesc un spectacol pt Sf.Neculai si Craciun.Daca sunteti interesate va dau amanunte.

o zi buna.


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

Mergi la inceput