Mamici si Gravidute de ITALIA (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micio spune:

KAtia, eu am facut tot in ambasada declaratia. Scrie un mail la ambasada poate te lamureasc ei unde trebuie tradusa in cazul in care o faci la notar.

Eduard-19.01.'06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Micio-cred ca te distreaza de minune Eduard
wow cit astept si eu
aseara am fost la prieteni si ei au o fetita de 10 ani asa mult s-a distrat Giulia si ridea si ce mai facea pe acolo cu baloanele de am ris un sacco
Berarpiri-succes
cind vrei sa o dai la gradi?
a mea deja s-a obisnuit f bine nu mai face nazuri deloc
vad ca inca ii place si cind ajungem la cresa suna ea la citofon si e vesela
la primul am avut noroc sa vina din prima fara dezamagiri si cind am ales noi al al doilea mi-ar plaea sa fie la fel sa se nasca vara daca e sa aleg eu



ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

OF ACUM AM UN ALT STRES PE CAPAM FOST AZI CU O PRIETENA LA SPITAL 5SECTIA GINECOLOGIE] SI M-A OPRIT O ASISTENTA INTRBANDU-MA DACA TREBUIE SA NASC CA CICA BURTA MEA E COBORATA.(LA FEL MI-A ZIS SI O CUNOSTIINTA IERI) VOI CUM ATI AVUT BURTICA?STITI CEVA LEGAT DE CHESTIA ASTA?
LEGAT DE GREUTATE A AVUT LA 31 DE SAPTAMANI PARCA 1.750 IAR SEXUL NU L-A VAZUT PT CA SE ASCUNDEAATAT IMI TRBUIE SA NASC PREMATUR

Polia

bebele meu

http://s403.photobucket.com/albums/pp115/bionda_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Apuc si eu sa scriu acum ... ciaoooooo !!!!!

Am mai scris mai devreme un mesaj da0 mi s-a blocat comp. si se trezise si mandra ... Deci:

raluca - LA MULTI ANI FERICITI !!!!!!! Sa imbatraniti frumos impreuna!!!!

roxali - merci . Pe langa Milano stau, pe langa orezariile lu' nea' Scotti ... Am un samsung, nu-i cine stie ce performant, da' eu ma gasesc bine cu el ... la cat de experta sunt eu intr-ale fotografiei. Sunt pasionata ce-i drept, da' nu ma pricep ... Care-i poza cu mucisori???

katia - eu ca sa ies din Italia cu fata nu am avut procura ... ci numai titlul ala de calatorie, ca nu avea pasaport. Iar ca sa vin din RO am facut-o la notar, fara sa o traduc nicaieri. Am calatorit cu avionul.
Munca ... nu o incep ca deocamdata nu am. Tre' sa ma pun pe cautat, da' de la anu', sa mai creasca un pic Silvia ... si dupa aia o dau la nido/asilo. Vedem noi ...

mami - merci . Pozele de la festa sunt aici

oana - e mai bine azi Silviuta. Bine, tot mai are mucisori si un pic de tuse, da' dr. a zis ca nu are nimic la plamani. I-am luat de la erboristerie un siropel de plante si propolis pt. tuse .... Ma bucur ca si-a revenit cu mancatul, mananca ca la carte acum . Tare Edutu cu bancile si banii .

Bun venit noilor gravidute!!! De fapt is vechi, eu sunt noua pe-aici .





o broscuta mica, mica ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

bionda - eu n-am avut burta coborata si a doua zi am nascut . Eu in chestiile astea cu burta coborata, tuguiata ca sa afli sexul etc. nu cred. Cate sapt. ai? La mine la 35-36 sapt. bb avea 3,200 kg si ziceau ca e prea mare ... si am nascut la 39 sapt. si bb avea 3,500 kg. Nu te mai stresa cu kg. .. sanatos sa fie!

Sunt si eu pe lista aspirantelor pt. bb2 . Numai ca mie nu-mi reuseste din prima ... daca tre' sa astept 2 ani ca la Silvia, mai am cale lunga ...



o broscuta mica, mica ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

bionda in primul rand nu te preocupa cu cat cantareshte bebe.Ecografiile fac erori nu sunt exacte.Plus ca oricum esti aproape de termen ce mai iti trebe?Stay linishtita linishtita linishtita

abramburik foarte frumoasa si cocheta Silviuta.Mult spor la ca sa ii aduca barza un fratior sau o surioara mai repede Silviei.felicitari


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

micio intradevar foarte foarte tare Eduard cu sodi lui....daca ii reusheshte vin sa ma invete si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

STITI VOI...PARANOIA DE GRAVIDA

Polia

bebele meu

http://s403.photobucket.com/albums/pp115/bionda_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

katiapam vreau s-o duc la camin de la
anul,din septembrie.Ce bine ca ii place la Giulia!Asa
stai linistita...

abramburika succes sa vina mai repede
bb.Incercati deja,sau e in plan pt. viitor?

bionda te cred ca ai atatea nelamuriri,mai ales ca esti si influentata...

mamii ai incercat sa nu ii mai dai lapte
noaptea?

cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

Neatza



Cele care inca nu ati nascut, DORMITI!DORMITI!DORMITI! acum cat mai aveti timp,ca dupa aia nu se stie ,eu am ajuns sa nu mai aud baiatul de oboseala,ma trezeste sotul



Irina,mamy de Fabian
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12
nou
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all

Mergi la inceput