Pepenasi de iulie - august 2008 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Mina, si Mihaita e mereu cu manuta in gurita...Felicitari pt intoarcea de pe burtica pe spate...!!! Acum nu stiu ce sa iti zic cum e cu kg bebeilor..Mihaita e pe alimentatie mixta..humana si lapte de la mine, cam 50%-50% si ia cam 150 de grame pe sapt!!! Dar stii, fiecare copil are rimtul sau unic !! Deei... Plimbare placuta , iesim si noi sa ne plimbam intr-o ora...

Mada, uffff!!!!Aveti grija de voi si insanatosire grabnica...



Cristina
de Mihai Daniel (30.07.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

revin dupa 2 saptamani de invatat intens,dar ,din pacate,fara rezultat.am avut 12 examene,dar la 5 dintre ele am avut grilele schimbate ,asa ca am invatat eu ca nebuna cate 200 de intrebari la franceza,ca sa constat ca la examen am cu totul altceva...daca la 3 dintre examenele la franceza am nimerit o si am reusit sa iau nota de trecere,la istoria literaturii franceze am picat.pai erau tot felul de citate,cica din ce opera fac parte...si asta in conditiile in care nu erau citate celebre.asa ca,adio licenta in februarie,o dau in iunie.oricum,cred ca asta cu schimbatul grilelor a fost facuta special,ca sa nu dam licenta in februarie.

codrin a avut o stomatita f urata,acum are o alergie ,sau ceva de genul asta .revin ca plange.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

si Daria se trezeste noapte in jurul orei 2 ii bag suzeta merg si prepar lapticul si cand ma intorc uneori doarme,dar se trezeste dupa 1 ora.de ex aseara sa trezit la 3 a mancat si s-a mai trezit dimineata la 7.

pe mine ma sacaie o tuse de ma streseaza ,am luat Stodal si ACC mai imi recomandati ceva? e o tuse care este si seaca si expectoranta



buburuza mea

de Daria 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Ile asa este, cand vad cum progreseaza, cum face cate ceva nou, cand zambeste sau cand rade de-a binelea cu toata puterea ei, uit momentele alea nasoale si ii multumesc lui DD pt minunea pe care mi-a dat-o...

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
printesa noastra povestea nasterii
jos kg!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

La multe lunite Karina

Nici la noi nu functioneaza faza cu pacalitul noaptea.Sincer nici nu vreau ca asa de bine manca,baga cate 150 ml.Deci Timi adoarme pe la 9,maraie putin pe la 12-1,ii dau suzeta,adoarme,se trezeste pe la 2,nu tace pana nu ii dau papa,molfaie repede 150 ml,si doarme neintoarsa pana la 6,6.30,papa putin,si dupa poate mai doarme 2 ore,cand cum are chef...

Izabella mami de Timea Cristina (28.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

....Mihaita se culca la 8.00 - 9.00 seara si se mai trezeste pe la 5.00- 6.00 dimineata. Cred ca de aproximativ o luna a eliminat masa de la 2.00 noaptea,,,Nu am incercat niciodata sa ii dau suzeta noaptea in loc de laptic...

Cristina
de Mihai Daniel (30.07.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Buna,
N-am apucat sa citesc din urma, dar vreau sa va arat asta: www.youtube.com/watch?v=FmWp-rI6vSw" target="_blank">Stay At Home Dad , m-am tavalit pe jos de ras; si cica e inspirat din realitate, tipul chiar e casnic si isi filmeaza singur videoclipurile

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Jos kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

sunt suparata pt ca azi am facut curatenie,am spalat pe jos,iar sotul meu a spalat covoarele cu carpetin.a pus carpetin intr un lighean si apoi a pus apa..cris s a jucat in apa aia,si a bagat un leu din plastic acolo,iar sotul i l a scos si l a lasat pe covor.cat eu eram la bucatarie sa i fac branzica lui bebe si sotul manca,cris a luat leul si i l a dat lui codrin,care l a bagat in guranu stiu cat l a lins codrin pana l a vazut sotul meu si i l a luat.leul era plin de solutie din aia ,ca l am gustat si eu....credeti ca poate sa pateasca bebe ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

mamici si pepenasi ne cerem scuze si uitati un buchet de si multi de la noi:

LA MULTE LUNITE SA CRESTETI MARI SI SANATOSI



buburuza mea

de Daria 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Tiberica, la multe lunite Karinei!

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Jos kg

Mergi la inceput