Gravidute & Mamici de IASI (71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Byu - cum ii dai eurespal, ca al meu nu vrea deloc sa ia, nu ii place gustul, ultima oara cand a tusit i-am dat rhinatiol, asta il ia ca e bun la gust.
Bine al meu nu ma lasa deloc sa ii pun in nas sterimar si cu nici o pompa nu ii pot scoate muci, decat daca ma urc pe el , dar urla fff rau, asa ca nu am mai facut de f multa vreme asta, ca nu prea am cum.

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Neatza.

Michelle, sa vezi ce shmecheria am incercat eu pt scos muci cu pompa. Nu il mai intind, il las asa, din picioare. Ii pun ser cu seringuta apoi ii scot cu pompa "productie". E haios, ca apoi ia el pompita si si-o pune in nasuc. Face asa o mutra draguta. Poate reusesc sa-l pozez intr-o astfel de clipa.


Azi e Sf Victor, dau de baut . Si am si lapte de pasare. E fff bun, reteta www.culinar.ro/retete_culinare/gateste/3/278/6925/dulciuri/creme/lapte-de-pasare-iese-sigur.htm" target="_blank">aici. Sotului insa nu-i place. Eu credeam ca manca in copilarie, ca asta e dulcele copilariei noastre, nu? Mama ne facea deseori si ne placea mult. Lui cica nu i-a facut si cum e sclifosit nu-i place sa incerce gusturi noi. Mini pizza au iesit cam tari. Nu stiu unde am gresit la aluat.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Eu vorbesc cu el si ii explic ca trebuie luat ca sa treaca raceala bla bla...si daca tot nu vrea , ca nici al meu nu suporta Eurespalul,ori ii dau fortat cu seringa de Nurofen, ori ii dau direct cu lingurita ca se duce imediat pe gat.Il tin de maini si cap si bagam fortat in gurita asta e...dupa aceea nu mai plange .

Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

N-am mai ajuns pe-aici de-o groaza de timp.
Nu stiu, anul trecut cind era Andrei mai mic si nici nu aveam bona reuseam sa vb cu voi mai mult.

lui Victor!Si ma bucur ca mami a lui a inceput sa scrie iar pe forum.

Alina, sa aduci doar vesti bune de la medic.Cind mi-aduc aminte ce fluturasi aveam in stomac cind ma duceam la intilnirile cu bebe ....

Astazi implinesc 8 ani de la nunta.Ce repede a mai trecut timpul.
De sapbatorit ma sarbatoresc la scoala ca ajung abia la 19 acasa. Sotul a plecat dimineata si nici nu si-a amintit.I-aduc eu aminte....

Am plecat ca s-a trezit minunea minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

neata
Asteptam vestile de la Alina!!

La Multi Ani Victoras!!
(nici mie nu imi place, cred, laptele de pasare!nu am gustat niciodata, dar nu imi place cum suna..nici nu mi s-a facut in copilarie...sincer, am auzit la tine prima data de el!

Deocamdata e ok cu raceala..parca a mai cedat cu Biseptol..dar am luat doar de 2 ori pana acum..sa vedem dupa 3 zile cum va fi.




www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea

Cristina si Alessia Stefana

Aniversare 1 anisor
Dupa varsta de 1 an





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Neata!

La multi ani Victor! Nici eu nu am mancat niciodata lapte de pasare.

Monica La multi ani fericiti impreuna. Eu cred ca sotul nu a uitat de aniversare, ci vrea sa-ti faca o surpriza

Nici mie nu-mi place Eurespalul dar Amaliei ii place, de fapt a luat fara mofturi orice fel de sirop i-am dat. Cu pusul in nasuc e o problema, si eu tot fortat ii pun.

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Am uitat sa va spun ca ieri a spart al treilea dintisor si e pe cale sa iasa si al patrulea deci si zilele urmatoare tot cu mofturi in o sa fie

Alynta te asteptam cu vesti bune.

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

La multi ani Victoras!

Oana - nici asa nu vrea, nici intr-un fel.. . bravo lui Victor cel cuminte.

Lapte de pasare am intalnit in bomboanele de la bucuria, altfel nu am mancat.

Byu - merci, multa sanatate lui Casian!

Monica - La multi ani fericiti impreuna!

Daniela - cand era mai mic, si al meu lua fara probleme, dar acum...

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Mai fetelor! Chiar asa, nici una nu ati mancat lapte de pasare?! Pai spuneti, ca data viitoare fac mai mult si va chem la degustare. Suna ciudat denumirea, e drept (sa va zic ca frate-miu ii zicea lapte de cuc? ), dar pe bune, chiar e gustos.
Hai ca incerc mai acusi sa pun poza.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

uitasi
La Multi ANi fericiti impreuna Monica!!
sigur isi aminteste sotul pana diseara!



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea

Cristina si Alessia Stefana

Aniversare 1 anisor
Dupa varsta de 1 an





Mergi la inceput