Gravidute si mamici de Timisoara 22

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxyn spune:

Fetele, de saptamana trecuta ma dor noaptea oasele de la bazin, in lateral.
Acum ma dor si in jurul osului pubian.
La ultimul control aveam placenta gradul 3.
Burtica tot tare imi este...

Sa fie toate astea semne ale nasterii?

In seara asta m-am epilat, de frica sa nu ma gaseasca bebe neepilata Imi propusesem sa ma si vopsesc saptamana asta... Nu cred ca mai apuc...

Abia astept sa-mi tin in brate puiu mic.

37+ viitoare mamica de Vlad Andrei

Asa_crestem_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Roxy cred ca incepe sa isi faca loc bebele, e si normal daca ma uit la varsta sarcinii.

Si pe mine ma dor oasele de la bazin de simt ca mor, ma doare spatele infernal, azi dupa baitza abia m-am tarat cu bebele in brate. Nu stiu ce sa ma fac, bebe creste si eu incep sa intepenesc.

fericita de - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ank83

Am o problema urata.De ieri a inceput sa ma manance rau fofo ...candidoza.Gynozol nu se gaseste.... cica e retras temporar de pe piata .La help net apare in lista ..dar zic ca nu au ..dobitoacele... si alte ovule nu stiu care sa fie ok in sarcina .ma tot dau cu crema de galbenele ca mai putin si torn inauntru tot tubul ...

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito
AMR ..maxim 5 saptamani pana vine Cecilia




Eu am folosit colposeptine in sarcina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

Eu vin la Noni, dar nu mai iau kinderii ca iar nu apuc sa vad niciun bebe si sa stau la taclale!
Mama denaurata!...A si ca sa va conving de asta sunt super decisa sa ma intorc in campul muncii...dupa o cearta supe cu husband pe tema banilor...of course.
Nu stiu ce o sa fac cu Eli ...ori i-a incredintez mamei ori ii gaseste husbund o bona buna....sa faca ce o sti!

Multumesc ptr mesajele de ziua mea!

Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toshador spune:

Neata fetelor,

Miha felicitari si o din partea noastra. Imi cer scuze ca asa de tarziu dar sotiorul meu tot weekendul a mesterit la calc si nu am avut acces la net.

fetele, daca tot va intalniti, nu faceti si niste poze,, pentru noi astea de nu reusim sa ajungem la intalniri .

O zi buna in continuare.

tare fericita. Vom avea un !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeMaitra spune:

Ceau fetele!!! O cu lapte pentru cele care beau cafea. Noi am trecut pe lapte de soia, ca avem intoleranta la lactoza.

Ank eu am folosit Canesten. Trece de tot in 2 zile maxim.

irina tu ii faci baitza singura la bebe? sau nu de aia te doare spatele?

Va pupez, ma mai uit deseara sa vad ce faceti, ce mai ziceti!


Meli

de Maitra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Fetelor va multumesc mult pentru raspunsurile date in legatura cu candidoza... dar surpriza azi am mers la o farmacie ...No NAME si a reaparut gynozol de 200 .. Ce bineee ..yuhuu.Acum stau linistita ..fara mancarimi prin zone rusinoase

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito
AMR ..maxim 5 saptamani pana vine Cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Miha eu te sustin in intoarcerea la job... Asta asa ca mai merita si ei cate o lectie despre ce inseamna sa stai acasa sa cresti copilul ...ca de multe ori au impresia ca e floare la ureche ... Eu acum sunt mai linistita de cand cu scoala mea , chiar daca timp liber.. ioc... dar eu sa ma simt bine

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito
AMR ..maxim 5 saptamani pana vine Cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeMaitra spune:

Anka, ce scoala faci? tot am vrut sa intreb ca am vazut ca ai mai zis odata ceva de scoala.

de Maitra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebeMaitra

Anka, ce scoala faci? tot am vrut sa intreb ca am vazut ca ai mai zis odata ceva de scoala.

de Maitra

Asistente medicale generaliste ... imi place la nebunie ce fac acum.Mi se par atat de interesante toate povestile ce le aud la scoli.Chiar azi ni se povestea despre bebeii care se nasc fara enzima care digera lactoza ....
Mi-am schimbat meseria cu 180 grade

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito
AMR ..maxim 5 saptamani pana vine Cecilia

Mergi la inceput