PRIETENE FARA TITLU ( 18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Anda, ce mistoo e situl. M-am imbolnavit de cate figurine au. Si de plastic, si de plus. O gramadaaaaaaaa... si mistoooo de numa. Dar tot nu am gasit-o pe Bambi Ce ma fac ? Ca asta are Mosul comanda ...

Pe langa alte jocuri care mai de care, ia uitati ce am gasit. Mi se pare suuuuuper: http://www.toyz.ro/jucarii-stiintifice/national-geographic/kit-experimental-de-crestere-a-cristalelor/ Inca nu am terminat de minunat ca sunt atat de multe. Ma duc sa mai sap



blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hai ca m-am intors si eu cum am promis,desi era sa adorm langa Diana.
ANDA nu am apucat inca sa mai rascolesc prin site-uri,dar am motivare serioasa,vazusi ... Vreau neaparat sa il studiez in amanunt pe ala romanesc ce ni l-ai pus,ca pe fuga am vazut chestii interesante.Dar filmele si pozele promise unde-s?
IRINEL in privinta filmelor fix asa e si Diana mea ca Ilinca,rar de tot s-a uitat la aproape un intreg film si asta doar cu noi alaturi.
DEEA deci ati fost in vacanta.Zici ca iar dadusi de data asta peste un minor care sa te lasa masca Imi amintesc de tipa aia care voia sa te angajeze sa desenezi scene de sado-maso Nu-i de ras,dar nu ma pot abtine ! Cum naiba de te nimeresc tot pe tine d-astia?
JANI sa porti sanatoasa cizmele! Eu la ce preturi am vazut la incaltaminte de iarna (de piele evident),ma multumesc sa le port pe cele avute in stoc de anii trecuti,noroc ca-s in stare buna!

Revin imediat si cu povesti de la intalnire.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Doamne, prefer Infernul, daca este legat la Internet."(Valeriu Butulescu)

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DEEA apropo de calutul ala,noi ne-am intersesctat la ZOO din Timisoara cu un ponei care evadase din tzarc si era calare pe fete sa le fure mancarea.N-am avut ce face si i-am dat si lui din portia dianei deci a mancat baiatu' busheu cu nuca Tare as fi pus-o pe Diana pe el,dar n-am indraznit.
A si cu gradinita,asta am constatat si eu ca mai mult de 10 minute odata de activitate nu prea fac,cam atat cred ca tine coloratul ala.Doar ce le mai canta si mai danseaza,iar de cateva ori a vazut Ghita ca le citea povesti cand s-a dus dupa ea.Dar eu cum am mai spus,nu neaparat ca sa invete cine stie ce am dus-o, ci ca sa se joace cu copiii si sa se obisnuaisca cu un program.Daca nu o duceam ,ar fi stat acasa cu mami.O scotea prin imprejurimi pe la hinte si tobogane,sau in fata blocului,in compania a foarte putini copii,de obicei cei crescuti de bunici ... sau a altora sub doi ani ce-s cu mamele acasa,ca restul sunt la gradinita sau la scoala.Apoi fiind iarna si frig,ar fi stat mai mult in casa,se plictisea etc. Pentru noi e cea mai buna alegere,mai ales ca Dianei chiar ii place la gradinita.Nu am cum sa ii selectez copiii in compania carora va fi,dar am incredere ca va stii ea e cine sa se apropie si de cine nu,sa desparta binele de rau.Si eu imi mai amintesc si acum niste chestii "interesante" auzite odata la tzara de la niste copii ,asta cand aveam cca 6-7 ani si imi cam bateam capul ca ce inseamna,dar nu ma prindeam neam Si nu m-am prins multa vreme ( alta generatie ...) ,dar totusi nu m-au afectat cu absolut nimic.
Sau alt exemplu: am copilarit la tzara,adica toate vacantele de vara incepand de la 6 ani am stat acolo,iar mai tarziu si alte vacante.Foarte multi dintre copiii din sat plus cei ce-si petreceau vacanta acolo (erau din Timisoara,Oradea,Arad,Hunedoara,chiar si Bucuresti ... chit ca satul avea doar cca 100 de case) ,in adolescenta sau chiar mai devreme, s-au apucat de fumat.Pe mine nu reuseau sa ma convinga neam.Cu fratele meu la fel s-a intamplat dar la oras,ii oferisera baietii din bloc 100 lei numai sa traga un fum,dar nu a cedat.Cred si sper ca si Diana va avea o personalitate suficient de puternica sa nu se lase influentata de exemple negative.Dupa mine conteaza foarte mult sa aiba in familie exemplele pozitive.
Na ca am zis ca va povestesc de Timisoara si am luat-o pe ulei.Merg sa imi pun o cana de ceai si revin.


MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Doamne, prefer Infernul, daca este legat la Internet."(Valeriu Butulescu)

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Gata am revenit sa va povestesc de intalnire.In primul rand tin sa va anunt ca doua zile efectiv numai am mancat si am puturoshit Si de mancat am mancat bine ,chiar atat de bine incat speram sa se puna odata la punct clonarea aia,numai asa pot sa fac rost si io de un bucatar precum Genu, sotul lui Ingrid.
Ieri n-am iesit decat pana in parcul din apropiere,dar azi am fost pana la mall sa dam fetele in masinute si pe urma la gradina zoologica,cum v-am zis.Pentru Diana mea mai ales, a fost super ,ca ea doar in Oradea a mai fost la ZOO dar era anul trecut si nu stiu ce mai tine ea minte de-atunci ...
De cum am ajuns am inceput deja sa pariem cat va dura si cum va decurge primul conflict intre fete Am discutat mai ales o chestie ce i-a zis-o psiholoaga lui Ingrid cu privire la copii si anume SA NU INTERVENIM IN CONFLICTELE DINTRE EI.Deci ne intrebam daca am respecta chestia asta si ne-am propus sa incercam odata sa vedem ce va iesi.Nu a trebuit deloc sa asteptam foarte mult.
Fetele se inteleg si se distreaza bine,dar intotdeauna au avut si niscaiva diferende sau chiar si mici cafteli intre ele.Pe cum cresc e si mai disttractiv sa le auzi cum se critica una pe cealalta
Am avut ocazia sa le prindem in direct si regret ca nu am filmat toata faza aia cand trageau in nestire de papusa aia sa o obtina,ca erau ca la lupte.Am filmat doar finalul cand s-au apucat de zbierat/plans de nervi,evident.Pana la urma le-am confiscat papusa ca erau in stare sa o rupa in doua,nu se lasau defel.Dar inainte denaturatele de noi stateam si le priveam,radeam si filmam Sa le vedeti ce s-au mai distrat dupa aia de cate ori le-am aratat filmuletul cu ce facusera!

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Doamne, prefer Infernul, daca este legat la Internet."(Valeriu Butulescu)

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Diana mea a fost complet subjugata de tobogan:urcat si coborat in si din toate pozitiile.Au mai desenat,s-au mai distrat la maxim cu baloanele ,cu papusa bebe,calutul si elefantul,plus un pic de tot cu margelele de insirat,sau cu trenuletele.Deci n-au facut nici puzzle si nici matematica,nici chiar alfabetul nu l-au repetat /invatat Ba ca mint,a mea azi dimineata pana nu iesise din dormitor cealallta Diana,a depistat literele magnetice si dupa ce pret de 2-3 minute i-am format eu niste cuvinte ,s-a apucat de una singura sa le ... aranjeze si sorteze pe culori.Si azi a descoperit un puzzle de plastic mai ciudat si s-a pus si ea sa il faca,dar nu i l-a dat nimeni cu de-a sila.
Apropo de puzzle, INGRID pe ala de 24 l-a facut de doua ori acum seara,prima oara ajutata mai mult de mine,a doua oara doar ajutata verbal de mine.E chiar foarte fain cu bucati atat de mari,mersi Noi ce avem de 24 bucati sunt pitice rau. Si n-a mai facut puzzle de vreo doua saptamani,ca daca eu nu i le scot,ea nu le-a cerut.Acum ca stia ca il are pe asta nou,logic ca repede a vrut sa il faca ...

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Doamne, prefer Infernul, daca este legat la Internet."(Valeriu Butulescu)

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Acum ca le-am vazut iar doua zile impreuna am avut ocazia sa vad si mai tare diferenta dintre ele.Diana de Ingrid e mai linistita si meditativa,a mea mai zburdalnica si dornica de actiune.Diana de Ingrid voia desene animate si nu-si dezlipea privirea de TV, a mea voia muzica sa tzopaie si tot striga dupa cealalta sa danseze ... Sau Diana de Ingrid statea linistita si voia sa insire margele,a mea se apucase sa o tot gadile ca sa o provoace la joaca ... A mea nu se satura in veci de alergat,sarit,dansat,fugarit si ras impreuna cu copiii.Cert ca au si o pasiune sportiva comuna: saritul in pat ,asta am uitat sa mentionez la activitati,mai ales ca au sarit din plin.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Doamne, prefer Infernul, daca este legat la Internet."(Valeriu Butulescu)

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Mai.. ce timp fain ati petrecut voi doua ! Bravo !

Noi ne-am jucat ieri cu piesele de la remi. Le-am sortat pe culori si le-am numarat. Azi cand am ajuns acasa, mi-a cerut direct sa coloram. Ce sa coloram ? Litere. Noh ... ca nu credeam sa o aud si pe asta. A vrut sa coloram un 6, mi l-a aratat ea pe o cutie.

Ca sa va zic o inventie destul de faina, i-am cumparat creta colorata, rotunda. Si scrie cu ea pe hartie. Acopera mai mult decat un creion colorat, si mi se pare ca ii place mai mult sa deseneze cu ea. Urmaresc sa ii iau niste culori pastel de ulei, dar trebuie sa ajung la magazinul cu materiale plastice. Acelea seamana cu culorile cerate,dar sunt cu totul altceva, si mult mai faine. Au culoarea intensa, sunt moi si scriu gros. Cred ca sunt numai bun de colorat, nici nu stiu cum de nu m-am gandit la ele pana acum.

Moni, nu stiu cum ma gasesc tocmai pe mine cu subiecte din astea, dar ma lovesc din plin Lectii de toleranta tot mai grele .. offff

Daria se tot apuca de puzzle noastre, dar nu reuseste sa le faca. Si le tot insira, le tot invarte, gaseste cate 2, 3 piese.. si gata.. se lasa pagubasa. Dar sunt de 100 de piese Astea lea are mostenire de la nepotu' cu pricina, care a facut la puzzle pana la 5 ani mai mult decat tot neamul meu la un loc :) Acum face cu 1000 de piese. Cu toate ca e inteligent foc, tot nu e destul de istet sa isi dea seama ce e rau si ce e bine (exemplul de mai sus)

Moni, dar un pic de matematica tot trebuia sa le puneti sa faca. Si sa faca pe profesoarele una la alta, la tabla, cred ca iesea un show de pomina

blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Ingrid, cum mai esti cu ochiul ? Dar Diana, e mai bine ?

blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Hahaha. Ce-am mai gasit pe toyz. Kit de prelevare a amprentelor

blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Iupiiiii... ca am gasit si pe Bambi !!!!!! Si am gasit si multe jucarii la preturi rezonabile. Daca va intereseaza, dinoland. ro Dar au o taxa de transport ... cat inca o jucarie :( 21 lei.

Eu trebuia sa ma pregatesc pentru maine.. si .. cand colo am balaurit pe net dupa bambi. Ufff.

Mai scriu un meil si merg la culcare, ca nu am chef de treaba acu :(

Pusi-pa

blog

Mergi la inceput