insuficienta placentara??????

insuficienta placentara?????? | Autor: ariana2005

Link direct la acest mesaj

in urma cu 2 luni mi-am pierdut baietelul la 38 saptamani..diagnosticul la autopsie a fost insuficienta placentara,..i s-a mai intaplat cuiva asa ceva?..desi sper din tot sufletul sa nu mai fii trecut nimeni prin asa ceva,..a fost si mai este groaznic..de neexplicat in cuvinte..dupa o sarcina perfect normala si nici macar cu vreo problema cat de minora se poate..si iata rezultatul..

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:


Ariana, desi stiu ca nu te ajuta cu nimic...imi pare tare tare rau ...uite aici scriu "mamicile de ingeri", poate vreuna a avut un asemenea diagnostic si stie mai multe.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=128748

Mami de fetita si de baietel 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariana2005

in urma cu 2 luni mi-am pierdut baietelul la 38 saptamani..diagnosticul la autopsie a fost insuficienta placentara,..i s-a mai intaplat cuiva asa ceva?..desi sper din tot sufletul sa nu mai fii trecut nimeni prin asa ceva,..a fost si mai este groaznic..de neexplicat in cuvinte..dupa o sarcina perfect normala si nici macar cu vreo problema cat de minora se poate..si iata rezultatul..


Ariana, ti-am citit povestea. Imi pare nespus de rau. Am o prietena care a fost diagnosticata cu insuficienta placentara, dar a reusit sa salveze beietelul. Intr-adevar totul s-a intamplat la Berlin. Doctorul a observat ca de la o ecografie la alta nu se mai dezvolta. Si in sapt 36 i-a facut cezariana. S-a nascut cu 1750 g, a stat la incubator, s-a externat abia dupa 3 saptamani. Dar totul a fost bine pana la urma si baiatul este f bine si in prezent.
Iti doresc din tot sufletul sa ai puterea sa incerci din nou. Nu te lasa coplesita. Si mie mi-a fost f greu.





julia
34+ + Maria(26.12.2002)

http://community.webshots.com/album/568682832VLUSjq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Eu l-am auzit pe ginecolog vorbind de insufcienta placentare in timp ce-mi facea cezariana. Eu am fost norocoasa, copilul scos la aproape 35 de sapt cu 1700g a supravietuit si acum se dezvolta normal. LA mine a descoperit dr. Iosup la eco, in sapt 34, ca bb e in retard de crestere fetala, iar ginecologul a insistat pt eczariana peste 3 zile. Nu stiu de ce s-a intamplat asta, am avut o sarcina usoara fara nici un fel de probleme.

Sunt convinsa ca trebuie sa-ti fie foarte greu. Mie mi-a fost greu si asa, cu un prematur mic in brate, darmite cu bb oprit din evolutie. Ma rog sa te ajute D-zeu sa treci peste incercarea asta si sa ai curajul sa o ieie de la capat.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput