Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (121)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Mar_ysa, bafta la doctor...sa catigi lupta cu cezariana!Si al meu trebuie convins, data viitoare merge al meu sot cu mine, pentru ca daca se intoarce bebelina eu vreau sa nasc normal...el o tine pe a lui ca daca placenta e calcifiata nu se poate

Ramo 34+ Sara Maria

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VonHelen spune:

mai exact pe 21 noiembrie sunt programata pentru cezariana...asta ca sa nu fie un mare semnul intrebarii in dreptul meu.

37+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

bertha, mie mi-a fost mila sa-i gauresc urechile in spital....era atat de micutaaa. Plus ca dupa cezariana si un pic de depresie post-partum, nu ma puteam gandi sa trec si prin stresul asta, sa-mi vad bebele plangand de durere.
Asa ca am vorbit la o bijuterie care aveau pistol de gaurit si fix la o luna i-am facut cadou cercelusii, primii medicinali pe care i-am tinut in urechisi o luna, apoi aur.

Ginye, si noi am avut aceeasi problema cu Rebeca cu scaunul, insa doar incepand de pe la 5-6 saptamani, cand facea o data la 3-4 zile si atunci cu supozitor sau ajutata de termometru... Si pe noi, la fel cum povestea si bertha, ne-a ajutat diversificarea. Din pacate, a trebuit sa incepem (dupa ce-am stabilit cu medicul) cu suc de fructe (morcov, portocala si mar) de la 3 luni. In scurt timp si-a revenit si nu am mai avut niciodata probleme.

Laura, mamica de Rebeca Mara(16.09.2005) si gravidutza 35+ cu Caterina Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Alexa, esti tare haioasa in relatatea pataniei tale cu Quelle
Chiar am o comanda pe rol la ei cu jucarii pentru Rebeca....ca deh....am zis sa ma pregatesc din timp pentru Mos Nicolae si Mos Craciun , ca dupa ce nasc va fi mai greu cu miscatul si timpul liber, iar cu sotul nu risc sa-l trimit la cumparaturi....Comanda e facuta din 3 octombrie, am sunat dimineata la Quelle sa-i iau la rost si ....surprise!! comanda mea cica e plecata de la ei din 16 octombrie!!!! Asa ca trebuie sa ma cert cu cei de la Curiero se pare.....asta daca-i prind la telefon, ca de dimineata incerc si nu reusesc sa dau de ei

Laura, mamica de Rebeca Mara(16.09.2005) si gravidutza 35+ cu Caterina Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Alexa, acuma am vazut ca si comanda ta a plecat de la Quelle tot pe 16.....o fi coincidenta sau s-o fi intamplat ceva in ziua aia????
Mda....deci va trebui sa ma razboiesc cu cei de la Curiero si eu, insa nu raspunde nimeni la telefon!!!!

Laura, mamica de Rebeca Mara(16.09.2005) si gravidutza 35+ cu Caterina Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

ziua buna fetelor....

mesaj de la MIKY_EA:"LA ORA 7:50 S-A NASCUT MINUNEA NOASTRA BIANCA ALEXIA DE 3 KG.SUNTEM FERICITI! E CEL MAI FRUMOS CADOU!"

FELICITARI!!!


LA MULTI ANI!!!! SA FITI SANATOASE SI FRUMOASE!!!!!

Cristina - mami de DAVID ANDREI

votati-ne si pe noi!!!! poza be2...multumim http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=3

pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Sunt bine, revin cam intr-o ora, sunt in telefoane de dimineata N-am nascut, suntem tot 2 in 1 Va povestesc cum a fost

Mihaela 38+ Miruna
Gargarita lui mami
Pozele mele

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Laura nu te chinui sa suni la numarul cu 9... Du-te la pagina trecuta ca am scris numarul celui care se ocupa la curiero de coletele Quelle...altceva nu o sa-ti dea nici aia dinn centrala....vb serios, fara gluma...suna la numarul ala daca esti din Bucuresti.....si te cauta ala in sistem...ca si coletul meu tot pe 16 plecase

...Vine unla mami...

...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...


LAURA 38+ Deniel Alexi
----------------------------------------------------------------------------------------------

AMR 9 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Miky, felicitari mamico!Sa va traiasca printesa si refacere rapida!
Mamiseli, deci bebe se lasa asteptat...te asteptam cu vesti

Ramo 34+ Sara Maria

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

Alexa, esti de coma.

Citat:
citat din mesajul lui Alexa.1983

DAR cui sa spui frate ca Gogu de la curiero nu-mi mai raspunde vreo 2 zile la mobil....eteeee...pai breeeeeee.....ne luam la misto, facem caterinca, ne scuipam intre ochi...DAR ADU-MI coletul ca acolo cedez ...


...Vine unla mami...

...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...


LAURA 38+ Deniel Alexi
----------------------------------------------------------------------------------------------

AMR 9 zile



Minunea din viata noastra!!! Criss
http://bd.lilypie.com/nI8Fp3.png
33+



Mergi la inceput