Redoutistele fidele La Redoute France(146)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elamuntean

am semnat si eu petitia, pana acum suntem 306 de gaste, sa vada si nesimtitu


Fetelor, ma repet putea sa fie oricine in locul lui. Nu trebuie sa avem ceva personal impotriva lui.
Noi trebuie sa luptam acum pentru deschiderea "frontierelor" comertului electronic din cadrul UE. LR este doar un exemplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Saliu
Clau am incercat pe o gramada de jucari la pret intreg si nu merge pe niciuna Nu reduce niciun ciu ciu!
Am semnat si eu de ieri, parca, petitia. Pozitia 8


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Corect! Hai sa ne canalizam eforturile catre chestii constructive. Nu de alta, dar sa nu ne trezim cu avertismente pt limbaj de la moderatori, ca trebuie a fie gasca completa pt ceea ce vrem sa realizam.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vl-ad spune:

Buna dimineata!
daca am trimite petitia celor de la LR.FR cu mentiunea ca toti acei ce au semnat petitia nu vor comanda niciodata de pe .RO si ca vom face toate demersurile sa putem comanda pe .FR?
Totusi , vazand ca suntem asa de multi si ca risca sa piarda multi bani , nu cred ca le este tot una. este doar o parere...



------------------------

ADINA SI VLAD (17-11-2004)

VLAD
POZE CU PUIUTUL MEU
www.dropshots.com/vl-ad" target="_blank">filmulete Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

FETELOR VA ROG CITITI CU ATENTIE CE AM SCRIS EU SI GRAVIDUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Anne, Gravidutza, aveti dreptate!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anne16

FETELOR VA ROG CITITI CU ATENTIE CE AM SCRIS EU SI GRAVIDUTA


Da' de ce tipi? Am citit. Si? La ce te referi?

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Citat:
citat din mesajul lui vl-ad

Buna dimineata!
daca am trimite petitia celor de la LR.FR cu mentiunea ca toti acei ce au semnat petitia nu vor comanda niciodata de pe .RO si ca vom face toate demersurile sa putem comanda pe .FR?
Totusi , vazand ca suntem asa de multi si ca risca sa piarda multi bani , nu cred ca le este tot una. este doar o parere...




Desi e o realitate inacceptabila, LR.fr are un contract in vigoare pe care trebuie sa-l respecte. Faptul ca suntem peste 300 de persoanem care nu vor comanda de la LR.ro nu e problema Lr.fr, ci a d-lui AD care nu-si va putea indeplini targetul (daca exista asa ceva). Daca franciza e conditionata de acest target (de fapt de un anumit volum de comenzi din partea Lr.ro catre Lr.fr), Lr.fr oricum va vedea care e situatia si ca nu miroase bine. Singurul mijloc de presiune in acest moment sau, de fapt, cea mai la indemana solutie legala, este iminentul act european promovat de Kuneva, care trebuie sprijinita in demers. Daca ati citit blogul ei, unul dintre cei care au postat a pus o intrebare foarte importanta: ce se intampla cu initiativa legislativa in cazul in care Kuneva nu va mai fi comisar?

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Gasca nr.313 sa traiti.
In fine, ma simt foarte frustrata. Mi se pare lipsit de bun simt ce au facut si cel mai rau e ca nu stiu daca vom putea face ceva sa schimbam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Vom putea sa schimbam lucrurile doar daca scriem unde trebuie, asa cum am facut-o in vara cu Revolutia. Nu asteptati ca scriind la francezi sa obtinem ceva. Ei au vrut de mult sa opreasca livrarile in ro pe motiv ca se pierd prea multe colete si deci sunt fericiti ca au scapat de o piata cu probleme si au pasat-o in carca altuia.

La momentul asta singurele posibilitati reale sunt sa sesizam incepand de la madam Kuneva pana la Protectia Consumatorului din UE si alte foruri competente in domeniul drepturilor consumatorului pe motiv de discriminare...si ingradirea posibilitatilor de a alege. Si autoritatile de la noi ar trebui sa fie sesizate si sa se ocupe de treaba asta, suntem doar cetatenii pe care ii reprezinta.

Daca reusim sa fim citite de cine trebuie si cu putere de decizie, putem misca ceva in directia buna...altfel, nu cred ca cineva poate obliga o firma sa vanda cui si unde aceasta nu vrea, respectiv laredoute.fr.

Mergi la inceput