Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (219)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Cecilia, si Alex mai are jucarii de la mine, tot asa un ursulet a fost favoritul ei. Aoleu ce mai vorbeste Cristi, uitasem! Tin pumnii nasei tale, nastere usoara!

Papanash, ai bulversat omul!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Melania, nu vreau sa-i dau absolut nimic pentru pofta de mancare,asta inseamna sa tratez in loc sa previn.Ghighi mananca normal ,are zile bune si zile rele, ca orice om. Nici eu nu mananc in fiecare zi la fel. Vigantolul l-am scos din proprie initiativa,si uite ca s-a dezvoltat bine slava domnului, am tot fost la control cu el si e ok.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G
As sta la gura sobei cu o sarma si o cana de vin fiert.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/


ma tot intrebam ce treaba au sarmele ( sirma am citit )cu vinul fiert si cu gura sobei,acum am inteles ca e vorba de sarmale......

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

'Neata mamici! Va multumesc ca m-ati reprimit, desi sincera sa fiu ma simt ca musca in lapte dupa juma' de an absenta. Habar n-am daca sa scriu, ce sa scriu . Mai bine poate sa raman doar la citit.

Vreau sa felicit insa fetele care sunt iarasi gravidute. Va urez o sarcina si o nastere usoara, si copii sanatosi, cuminti si frumosi!

Mirella, sa te bucuri de noua membra a familiei, sa fiti sanatosi, voiosi si cu resurse maxime sa puteti avea grija de 2 copii frumosi.

Aniast, felicitari pt. baietel. Sa treaca repede timpul de asteptare si sa ai vesti bune!

Felicitari matusilor si viitoarelor matusi!

Insanatosire grabnica puiutilor bolnaviori, rabdare nelimitata mamicilor, vacanta placuta celor care s-au intors in tara!

Sigur am uitat ceva sau pe cineva

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Papanash, la sarmale m-am referit, dar sincera sa fiu nu stiu cum era corect singularul. Acuma ma gandeam daca se zice corect sarmala sau sarma, poate ne ajuta fetele cu dex-ul.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Papanash, la sarmale m-am referit, dar sincera sa fiu nu stiu cum era corect singularul. Acuma ma gandeam daca se zice corect sarmala sau sarma, poate ne ajuta fetele cu dex-ul.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/


nu ai gresit, e corect sarma, eu am buba la cap

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Bernix, multi pupici pentru Degetica alergareata ! Intoarcerea la job o sa fie o placere in prima saptamana,mare chin urmatoarele, iar dupa vreo 3 luni o sa vrei inapoi in CIC, cel putin asa patesc 2 prietene ale mele, sunt in tratative pentru reluare concediu. Asa ca , gandeste-te bine ce decizie iei.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

chiar, cum va mai afecteaza criza asta mondiala ? ca eu din zi in zi numai vesti proaste aud.o amica si-a dat demisia din postul de director la un mare holding, alta se simte impinsa de la spate sa demisioneze, e director bancar .
eu ma gandesc ca amandoi suntem in acelasi domeniu financiar-bancar, daca pica, pica tot. ce ne-o astepta ?

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

ziua buna.
ne mai tineti minte?
cred ca m-au ajuns blestemele de la roxana, ca mi-a murit calculatorul..si abia azi s-a reparat.
pupici dulci tuturor si multa sanatate.
eliza a facut 39,1 la 3-4 zile dupa priorix...a avut 2 zile de febra si gata!
eu ii dau oscilococcinum 2 tuburi in prima saptamana, apoi un tub/sapt timp de 12 saptamani.sper sa aiba efect.


http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

am terminat acest minunat monolog, va urez o zi calda si placuta !

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput