histeroscopie

histeroscopie | Autor: og.anna

Link direct la acest mesaj

am fost la medic si m-a spus ca trebuie sa fac o histeroscopie .
are cineva idee cam cat costa?
si daca a facut cineva la spitalul titan , va rog sa imi spuneti
multe multumiri !!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Eu am facut-o la Giulesti si dr. nu a vrut sa ia plicul.
Asa ca m-a costat una suta veche lei pe care am dat-o asistentei cand mi-a facut fisa de internare.

La privat am sunat si costa 5 mil, asa ca eram pregatita cu plic cu 3 mil + sute prin buzunarele halatului sa dau la asistente.

Dar halatul l-am lasat in cuier si am intrat doar in camasuta de la spital, asa ca nici n-am mai avut cum sa dau ceva!

PS: a fost neasteptat de uoara analiza, a durat cu totul 10 min, asa ca nu m-as mai pregati sa dau asa mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Cristiama, ai avut adevarinta de salariat de n-ai platit sau nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Anita, fara adeverinta de sariat nici nuti face internarea. Trebuie sa faci dovada ca platesti darile catre stat.

Cristiama, strici "piata".

Eu am dat, sub efectul anesteziei generale, toti banii femeii (cred ca era ingrijitoarea) care m-a dus pana in salon. Nu stiam de ce nu se mai misca de langa mine.



"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Anca Wish,

De ce ti-a facut anestezie generala? Nu doare aprope deloc, nu inteleg. Eu dupa 10 min am plecat acasa, si 5 din ele m-am dezbracat-imbracat.

Stric piata ca n-am dat plicul sau ca vroiam sa dau prea mult?

Si evident aveam adeverinta de salariat, trimitere de la medicul de familie si MULT mai important pila pusa de alta doctorita, care mi-a si facut programarea.

PS: desi e mult mai sump la privat imi pare rau ca nu m-am dus, am luat o infectie la Giulesti, si n-aveam de unde in alta parte, am luat 10 zile antibiotice, o sa refac analize: bani, drumuri.... nu-s ce economie fac. Ca sa nu zic ca nu stiu daca am scapat de infectie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

AncaWish, m-ai distrat cu ingrijitoarea
Og.anna, eu am facut histeroscopie diagnostica la Medlife in decembrie 2007 si m-a costat 320RON. Acum cred ca e vreo 380RON, poti sa intri pe site-ul lor sa te uiti. Eu am fost f multumita, curat, civilizat, nu umbli cu plicul dupa ei.
BAfta multa!
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Cristiama, pentru ca am avut polipi si, daca prima data mi i-a scos pe viu, a 2-a oara nu m-am urcat pe masa pana nu a venit anestezista.
Erau prea multi banuti, sau, cel putin, asa mi se pare mie. Pana la urma, asa cum ai spus si tu, dureaza 5-10 minute.

Arina21, si pe mine m-a distrat faza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Si eu sunt interesata de subiect, ma pregatesc de FIV si sigur va trebui sa fac histero. Puteti sa-mi spuneti unde se poate la privat? Banuiesc ca la ei se face cu anestezie generala!
Eu imi doream sa fac histero cu dr. Dracea ( fac FIV la Gynera )care probabil nu ar putea sa-mi faca decat la Giulesti, asa ca as prefera sa merg in alta parte. Imi puteti recomanda un dr bun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

mai fetelor care a-ti trecut prin fiv,la aceasta metoda se face si hsg sau numai histereoscopie,la dr. Dracea se asteapta mult pt. o programare? cu cit timp inainte ar trebui facuta? e cumsecade? te asculta? e buna in ale fivului?ce analize mai trebuie facute cu cine mai lucreaza? multumesc tare mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Anita unii zic ca;i buna..astii zic ca nu mie mi'a tras tzeapama programase sa'mi faca histeroscopie si nu a mai venit..




"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu
...Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Liana 30, recomandati-mi si mie un embriolog si un dr. bun as vrea sa fac si eu procedura asta dar ma mai documentez intii am vrea sa mergem la dr. Damian sa vedem ce ne-o zice am fost si la Matei a zis ca facem MESA si ICSI a mai zis de niste analize pt. mine hormonalele si histereoscopia a ramas ca ma suna dinsa pt. programare asta acum o luna dar nu m-a sunat nici in ziua de azi

Mergi la inceput