Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (217)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ma bag si eu la nani. Stefan a scapat de toate belelele, adica, muci, tuse, raguseala, asa ca sper la o noapte linistita. Am uitat sa va zic (sau nu?) ca a invatat sa se rostogoleasca si acum avem program in fiecare seara, cam 15 min se tot da peste cap pe perne

Noapte buna.


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Inainte sa trec la capitolul din urma ramas necitit, vad ca am de recuperat si din acesta.

Annisia, eu cred ca te-au crescut parintii exact cum trebuia. Toti facem nebunii la adolescenta, important este sa iti stii limitele. Cam asa am fost si eu, am facut multe prostii dar in oarece limite. In alte situatii am avut insa doar noroc ca nu s-a intamplat nimic rau. La TV nu era mare of, baiatul a plecat de acasa cu dom'soara emo pentru ca parintii au dat-o afara. Nu cazul in sine era asa ingrijorator, dar am realizat ca nu stiu cum ar fi trebuit sa ma port daca eram in situatia cu pricina, ma tem ca e tare greu sa ii intelegi. Ca sunt niste copii in corp de adult, ca ei simt intr-adevar ca pot cuceri lumea si totul este clar si simplu, cand din pacate realitatea este alta. Sunt multe lucruri pe care mi le zicea mama si le consideram candva prea rigide, acum le gandesc si eu, mai mult sau mai putin in aceeasi maniera. Nu stiu cum e mai bine cu pustii nostri. Pana la urma tupeist versus finut e deja irelevant atata timp cat copilul are propriile limite si o impresit cat de cat asupra binelui si raului si mai ales asupra riscurilor la care se expune prin orice actiune a lui.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Cum nu intelegi mami? Pai eu am inceput munca pe 1 nov. Intrebarea era daca luna asta iau tot indemnizatia sau iau salariul???? La mine banii se dau pe 15...

Deci, banii pe noiembrie ii iau in noiembrie sau in decembrie? Asta era faza. Daca nu m-am exprimat nici acum bine, cer ajutor. Io ziceam de memorie, dar cred ca ma lasa bateriile cu totul... Hiihiihihihi...

Micul Yanis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Annisia, tare greu daca se streseaza asa cumnatica. Cam asa eram si eu la inceputul sarcinii cu atomica, insa pe parcurs m-am linistit asa deodata. Poate si la ea va fi la fel.

Sim, scanez eu scanez, dar cum?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Annisia

Cum nu intelegi mami? Pai eu am inceput munca pe 1 nov. Intrebarea era daca luna asta iau tot indemnizatia sau iau salariul???? La mine banii se dau pe 15...

Deci, banii pe noiembrie ii iau in noiembrie sau in decembrie? Asta era faza. Daca nu m-am exprimat nici acum bine, cer ajutor. Io ziceam de memorie, dar cred ca ma lasa bateriile cu totul... Hiihiihihihi...



Pe 15 nov cred ca vi se plateste lichidarea pentru luna oct, asa ca mai ai de asteptat pana la avansul pt nov (daca se plateste) sau pana pe 15 decembrie cand o sa iei lichidarea pt nov. Na, ca te-am lamurit bustean .


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gata, Mos Ene a venit la atomica. Eu revin sa recuperez din capitolele precedente. Va pupic si va urez totusi noapte buna de pe acum, in caz ca pic si eu lata pe langa ea.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Citat:
citat din mesajul lui Annisia

Cum nu intelegi mami? Pai eu am inceput munca pe 1 nov. Intrebarea era daca luna asta iau tot indemnizatia sau iau salariul???? La mine banii se dau pe 15...

Deci, banii pe noiembrie ii iau in noiembrie sau in decembrie? Asta era faza. Daca nu m-am exprimat nici acum bine, cer ajutor. Io ziceam de memorie, dar cred ca ma lasa bateriile cu totul... Hiihiihihihi...

Micul Yanis creste mare




Pe 15 decembrie,senorita,iei marafetzii aia multzi
Luna asta esti tot pe cele 6 bulioane si tot de luna asta iti poti depune actele si pentru stimulentul de 1 milion ,care o sa-ti vina impreuna cu alocatia lui Y!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Mihnea in actiune
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Roxano, nu ma lua fata cu d'astea ca ma buseste plansul. Ce bine le zici, ca mi s-a zbarlit pielea pe mine. Doamne cata dreptate ai si la ce ne-am inhamat. Eu acum incep sa realizez cate grozavii se pot intampla cu sufletelul meu. Mare dreptate a avut ala de'a zis ca sa faci copii e usor, sa-i cresti e mai greu. Bine, in ziua de azi nici sa-i faci nu mai e atat de simplu...

Micul Yanis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Anisia nu am fost.......daca as fi fot mai intrebam aici
zau ca si eu mai uit...si ma oftic rau pe tema asta...si de asta vreau sa ma intorc la munci..ma tampesc de tot acasa, nu ca nu-mi place sa stau cu baiatul, care oricum este supr mamos.....

Aaaaaaa voiam sa-ti mai spun ceva, nu te stresa prea tare cum sa-l educi pe Y, sunt sigura ca totul o sa vina de la sine, iar exemplul din familie este cel mai important,.......tu ca si mine esti o berbeaca(m-am recunoscut in aproape tot ce spuneai tu acolo despre tine), iar ei
(Cristi si Yanis) sunt fecioare, eu am un barbat fecioara in casa si-ti spun e ca super ok, singurul lucru de care ar mai avea nevoie ar fi mai mult tupeu....eu nu cred in zodiiiiiac

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Greyerash,,nu te supara,dar am promis deja Ceciliei lapticul cu mere.
Papanashei o sa i-l dau pe cel cu banane+vanilie si mai raman cu 3 cutii de Humana cu vanilie si o cutie de Milasan 3 cu banane si caise!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Mihnea in actiune
Povestea nasterii

Mergi la inceput