Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (119)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Babyzapi la inceput ii faceam baita pe la 9 seara, numai ca puiutul nu voia sa soarma dupa aceea. Parca era mai vioi decat inainte. Am vb cu dr si ne-a recomandat sa-i facem baie intre 6 si 7. si asa am facut. Acum, dupa baita, pica puiutul lat. Vreo 3-4 ore nu misca-n front. Doarme duc. Pot spune ca somnul dupa baita e cel mai linistitor dintre toate.

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Am mai pus si eu cateva poze. Astept complimente, ca de nu ma supar

==========
Corina 36+ Arianna Maria
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Hello!

Am aparut si eu, obosita evident, ma termina pitica din burtica ce tumbe face, e burta mea numai colturi si mai face ceva si pe la col, sunt cu inima cat un puricel nu cumva sa iasa. Am maine diverse chestii de rezolvat: mers la medicul de familie pentru analiza Rh-, cumparat lenjerie patutu si platit carutul plus la servici de terminat ce am lalait azi.
Tare greu sa te imparti in doua, pentru Ana trebuie sa ma agit si sa merg cu ea la bazin, pentru pitica ar trebui sa stau cuminte in pat pana vine mama si pana ajung si eu la 37+.

Fac eu capitol nou, in cateva minute, nu-i bai daca se ajunge la pagina 21.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 35+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov-dec2008 spune:

Capitolul 120!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flowers spune:

Citat:
citat din mesajul lui leeloo5979
Flowers, m-ai intrebat ce pompa folosesc: pompa de la Primii Pasi. E foarte buna si ma ajuta nesperat de mult. Ma mulg seara, sa fie laptele cat mai proaspat, pun cam 100-110 ml in fiecare biberon (doua la numar) si bag bine merci la frigider. Cand Damian scanceste (ca nu apuca sa planga, evident) ma scol si ii incalzesc laptele prin clasicul bainmaire (nu am folosit microundele, mi se pare mai sanatos prin metoda clasica, si am impresia ca e cam acelasi timp de incalzire, dar pot controla f bine exact cat incalzesc asa).

Leeloo
Lacra a lui Damian

http://good-times.webshots.com/album/562902143JedOlt?start=12
http://good-times.webshots.com/album/568202642FfNDvr


Dar esti foarte productiva daca la o mulsoare scoti peste 200 ml de lapte. E ffff bine.Bafta in continuare.

Flory 38+3 zile Brianna Theodora Julia Alessandra 6 ani
AMR 1 ZI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madutz

Julia16 dar Mothercare are preturile in lire sterline! Nu prea inteleg legatura cu dolarul ?! Si mai am de platit taxe vamale inca 25% din valoarea comenzi ?? Bine oricum ca ajung in 2 saptamani - nu de alta, dar am comandat si chestii pentru bagajul de spital! Tie ti-au ajuns prin UPS?


Madutz, eu am comandat de la Mothercare USA. De la ei la Otopeni au ajuns in 3 zile. Restul pana la 2 sapt au stat la UPS, ca au asteptat vama. Oricum, chiar si cu taxele au fost mai ieftine decat hainele de la Rococo de ex. Iar calitatea nu se compara.


julia
33+ + Maria(26.12.2002)


Daca vrei sa faci un dar cuiva, incearca sa ii daruiesti timpul si atentia ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loren@
apropo, fetele care ati nascut natural, in cit timp v-a venit laptele? Eu ma mulg ca nu mai pot sa o pun la sin de rani, dar inca nu a venit..numai 20 ml de colostru scot si mor de ciuda!

Bianca Andreea si Larisa Elena




Lorena, mie dupa 4 zile. Si Maria era mare (3750) si fomista. I-am dat Humana pana mi-a venit laptele. Dar dupa ce mi s-a instalat am avut f mult lapte.

julia
33+ + Maria(26.12.2002)


Daca vrei sa faci un dar cuiva, incearca sa ii daruiesti timpul si atentia ta.

Mergi la inceput