Redoutistele fidele Laredoute.fr (144)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Oriunde in Europa e bine de shoppinguit, numa in Romania nu... Se lucreaza, cred ca stiti la un outlet imens langa Kika din Militari (care si asta e in constructie), asemanator cu unul de langa Paris, imi scapa numele acum...si ca cel din Austria (casute in miniatura sub forma de orasel dar asta al nostru e mai mare...Sunt curioasa cu ce preturi vor veni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Chris,

eu zic sa le scriem astora de la Burda. Astea sunt site-urile pe care tre sa le cautam, cele care livreaza international, mai putin in RO. Cu ei avem sanse.

Miki,

m-am aberat pe link-ul de-l dadusi cat pt toata ziua. Din seria foaie verde stalp le-am bagat si cu piata online unica si cu Kuneva si cu redutii romani nesimtiti.


Clau,

cu siguranta vom reusi! Dupa ce depasim faza asta cu lansarea, ne concentram in directia care trebuie si facem petitii.

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujroEdit: Am si eu o curiozitate: cine e "pomicultoru" ca vad ca a postat si comentarii, clar ne citeste si totusi nu scrie...

A si scris la un moment-dat, dar avea sub 10 mesaje si era moderat... Oricum, parca ne-a si votat saptamana trecuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

Oriunde in Europa e bine de shoppinguit, numa in Romania nu... Se lucreaza, cred ca stiti la un outlet imens langa Kika din Militari (care si asta e in constructie), asemanator cu unul de langa Paris, imi scapa numele acum...si ca cel din Austria (casute in miniatura sub forma de orasel dar asta al nostru e mai mare...Sunt curioasa cu ce preturi vor veni.


Eu nu!
Hai mai Clau,cum adica "cu ce preturi vor veni"?Maaari,evident.Orice magazin se deschide in RO se deschide cu gandul clar ca va vinde aici la preturi mult mai bune decat vinde in alte parti.Pt ca asa e in RO,s-a incetatenit deja ideea ca romanii platesc oricat.

Sunt prea putini cei care comanda pe net (redoute,e-bay,amazon) sau care merg sa cumpere din Milano sau Austria.Grosul cumparatorilor habar n-au ca se poate si altfel,de-aia sunt pline Mall-urile si magazinele de fite.

Vanzarea merge,indiferent ce preturi se afiseaza,mai ales la produse de firma.In general romanii sunt si snobi si sunt dispusi sa-si ia de la gura ca sa cumpere la preturi aberante tzoale si adidasi si telefoane mobile de fitze,ca sa-si impresioneze prietenii,familia,colegii.

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

April si eu ma gandeam la Burda astia, dar nu stiu ce succes am avea. Is cam xenofobi cu romanii pe piata obline (vezi si ebay.de - 1 din 10 daca livreaza catre Ro.)

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Ma bate gandul sa mai dau azi o comanda si nu stiu ce sa fac...sa ma risc? Mi-e ca ajung pe la refuz de plata si iar ma tiganesc cu bancile romanesti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

Ma bate gandul sa mai dau azi o comanda si nu stiu ce sa fac...sa ma risc? Mi-e ca ajung pe la refuz de plata si iar ma tiganesc cu bancile romanesti...

Da si tu una nu prea mare, in caz de ceva sa te poti lipsi de banii aia vreo 3 luni.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

bag o selectie de produse 0-5 euro si vad eu....unde mai gasesc produse sub 20 roni? in en-grossul Europa poate...

edit: aveam in cos balerinii crosetati ( pe alta culoare decat cele ce le am deja in dulap) si vad ca au disparut si din cos si de pe site

edit din nou: probabil ca ii baga la primavara ca facand parte din colectia noua 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Vl-ad HLN adica Helen au magazin in Kappa si in Bega in Timisoara!

Fetele eu maine la pranz intentionez sa fac o comanda...alta teapa lr nu am mai luat...din cate stiu...asa ca risc si eu cu o ultima comanda.

mie la ultima comanda mi-au luat vreo 4 mil in plus de pe card, dar i-au pus tot ei la loc...au zis ca au avut probleme tehnice.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Cum maine la pranz? maine e deschiderea oficiala si s-ar putea sa nu mai poti.

Mergi la inceput