Ce parfumuri va plac !? (9)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Si mie mi-a placut mult Indian Summer dar stiu ca nu se mai produce :(

Ultimele achizitii sunt Armani Diamonds care este minunat si Feerie de Van Cleef and Arpels care este "out of this world" pt mine :).Ii multumesc din suflet prietenei mele ca m-a introdus unui asa parfum :)

Mai am si amor amor de cacharel, foarte dragut, dulce dar nu scarbos de dulce ci asa dragut :) (va plac explicatiile mele simpliste? LOL)

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Rectific, se pare ca inca exista Indian Summer
http://www.amazon.com/Indian-Summer-Priscilla-Presley-Toilette/dp/B0002JBO0O/ref=pd_sim_bt_3

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Eu am o problema.Vreau un parfum pe care sa nu-l intalnesc la fiecare colt. Si nu va suparati pe mine, dar in jurul meu nu miros decat Givenchy-uri(in general Organza si Irrezistible&co, Lancome-uri, Alien& Angel si Gucci Rush). Nu vreti sa ne mobilizam sa gasim parfumuri mai "aparte"? Nu ca ar ramane secret pe forum, dar macar ca idee. Vara asta m-am dat cu un Hermes pe care-l iubesc, dar nu prea mai merge cu vremea. Si eu iubesc Magnetisme, dar am renuntat din acelasi motiv, e foarte intalnit, in mediul meu cel putin. Si Hypnose imi place care mi se pare in acelasi stil. M-am oprit la Bulgari, Jasmine Noire, dar parca e prea greu de fiecare zi. Si eu sunt fidela la parfumuri, nu prea le schimb nici macar saptamanal...dar imi place sa le am insirate acolo
Asadar, vreti sa dam sugestii de parfumuri mai aparte? Eu as incepe cu La Prairie-Silver Rain, varianta aia noua sclipicioasa. E dulceag,dar special dupa ceva vreme si nu l-am mirosit la nimeni...si am muuulte femei in jur. Alte idei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaaa spune:

wow, a aparut FlowerBomb pe esentedelux
citesc de fff mult timp despre el pe makeupalley si mai ales beaute-test si ar fi exact in genul meu: cald, gurmand, dulce

http://parfum.esentedelux.ro/index.php?l=product_detail&p=958

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



hi

mie imi place tare tare mult GLORIA de la cacharel .. din pacate am aflat ca nu se mai face acest parfum .. asa e??

acum m-am axat pe

Emporio classic Armani
Code - Armani
Addict - Dior
Nina
Light Blue

ptr sotul meu cumpar Hugo Boss In motion .. il ador. lui ii mai plac Code, Jean Paul Gautier classic, Kouros, Polo, Emporio classic ..

nu am comandat niciodata de pe net, le iau de la un nene. am intrat acum pe strawberry si vad ca-s mai scumpe decat la sursa mea ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Am incercat sa pun un link lung de 2 km intr-un cuvant ca sa nu apara aici urat si nu imi iese. Mai mare rusinea cu iubit programator...
Da, ala clasic imi place si mie, desi cand eram mica a spart mama o sticla pe gresie si l-am mirosit foarte multa vreme fara sa vreau.
Iuliya, imi place mult Wish, persista foarte bine, mie imi seamana cu Angel. Tot de la Chopard am si Infinment, imi place si ala dar nu se compara cu Wish. Intre Brit si London, prefer Brit.
Lolita, eu iti dau dreptate, si eu ma mai supar cand simt miros de Mademoiselle si nu e de la mine dar mie imi plac toate! Sunt atat de multe, eu cand intru intr-un Sephora ma uit la ele si le-as vrea pe toate la mine acasa
Apropo de Cacharel, n-o sa uit niciodata parfumul asta:
http://www.beautyencounter.com/women-s-l-lou-lou-blue-by-cacharel-for-women.html
L-am avut cand eram pe la liceu si imi placea la nebunie, nu stiu daca o sa il mai am vreodata. Il stiti?
Si am un parfum din care nu ma dau decat de ziua mea, il am de cand am implinit 18 ani, se cheama Oui-Non si este Kookai. Na, ca am si raritati! Din pacate, nu se mai produce...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Lou Lou Blue mi l-am luat in vara.
era parfumul meu preferat in tinerete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

De unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mteleleu spune:

Citat:
citat din mesajul lui clyo

Lou Lou Blue mi l-am luat in vara.
era parfumul meu preferat in tinerete


e si preferatul meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carrye

De unde?


din istanbul; acum vad ca e doar lou lou
http://www.atu.com.tr/ENG/preorder/urun_listesi.aspx?mbno=125&unikod=30008205#

Mergi la inceput