Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap39

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Pun si eu un link care prezinta f bine o varietate de aspecte legate de endo, chiar daca multe nu sunt o noutate. dar, daca nu stiati de site si aveti si nervi sa cititi, merita!

http://www.womens-health.co.uk/endo4.asp

still counting...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Madamme La Flame
acata cica estrogenul vegetal e good si oricum in insuficienta ovariana,intalnita de altfel in chisturi fiziologice si endometrioza...sunt good-de good. Va pui ase linkul dupe care, daca vreti sa-l vedeti mai bine il salvati pe pisic http://209.85.129.132/search?q=cache:FUQnHPlyWAkJ:sanatateverde.ilive.ro/documente_word/tinerete-batrinete-hormoni.doc+hormoni+vegetali&hl=ro&ct=clnk&cd=9&gl=ro
gata.Azi fac time-out
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romanitza spune:

Buna tuturor

Nu am mai intrat de mult, vad ca ati scris o gramada... Inca nu am citit din urma.

Inca sunt socata, dar am intrat sa va spun ca in dimineata asta am vazut cele 2 liniute pe un test, primele liniute din viata mea!!!

Luni merg la doctor si imi fac analizele... Sunt inca speriata si nu imi vine sa cred ca e adevarat, de-abia dupa ce mi se comunica rezultatul la testul de sange voi putea crede. Am facut 2 teste diferite si ambele au iesit pozitive.

Va mai scriu putin mai tarziu. Va pup pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

Romanitza MULTE FELICITARI!!!!!!!BRAVO!!!!!

DD TE-A AJUTAT! SA FIE SANATOS ! AI GRIJA DE TINE!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna fetele,

Am intrat ca imi era tare dor de voi. M-am lipit tare de tot de o viroza nasoala si cum era si normal trebuia sa i-o dau si piticiimie mi-a trecut dar piticutii nu, acum a dat si in diaree si tot asa.

Lucia, te pup si te admir pt tot ce faci tu aici, sa stii ca mi-am salvat ce scrii tu sa apuc sa le citesc pe indelete cand am timp

Ioana te pup si bafta multa multa, nu am apucat sa vorbim atunci, eram si ff nervoasa si suparata. Bafta multa cu stimularea

Boo, te felicit ca ai curajul sa treci la bb2 eu nici nu ma gandesc sa mai fac unul curand, poate peste 2-3 ani daca s-o mai putea ca deja endometrioza mea da semne, mai nou am dureri si la ovulatie.

Romanitza, felicitari, sarcina usoara!
Mada, Georgic, Liliana si toate fetele dragi va pup

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Alexia de Natalia Maria 20.02.2008

prietene DC .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

FLAVON MAX asa se numeste gemul (e ca un gem insa se ia o lingurita mica -o dau ei la pachetel- dim si seara)

luca.. nu plange mica , ca strica mumusete de fata , plus ca nu face bine la hormonela ...adica afecta endo ..plansul doar de descarcare e primit bine

lucicus , mace-o mama pe fata harnicusa
mada

alexia .. offf... am auzit ca e tare urata viroza asta de circula libera ca nebuna .. ai grija de piticuta ..s-o pupi de la toate matusicile de pe forum , sa vina la noi viroza , si sa lase fata in pace

intrebare :a incercat cineva COLONIX

pt ca lucicus m-a atinsa intr-o zona sensibiloasa ... medicamente compensate ... va rog si intrati pe 2 topicuri care incearca sa aduca in discutie , intr-o tara in care sunt multttt mai importante concursurile de miss , infertilitatea --- cauze, tratamente ,medicatie compensata ..etc

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=129562
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=129680

poate reusim sa ne usuram viata macar avand acces multtttt mai "usor"(compensat) la medicatie
scuzati off topicul

si acum ...taram ..tam ..tammmm

romanitza..felicitariiii..sarcina usoara..si un bb sanatos si mancacios

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu76 spune:

Buna fetele!Eu am facut laparo in martie la Tutu , am inceput Diphe in iunie si azi venit primul CM dupa injectii.Care e procedura?Trebuie mers la un control dupa tratamentul cu Diphe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Romanitza felicitari, sarcina usoara si la termen!!!
Alexia28 multumesc iubita! Nu-i nimic, mai vorbim noi si sa-ti faci liber pe 3 decembrie, pentru ca avem intalneala mare. Finutza mea vrea sa ne vedem inainte sa nasca. Multa sanatate tie si familiei tale!
Lucialu sa fie si la tine in curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Pup fetele dragute,

Marti fac a doua injectie insa din ziua 16 de la prima imi curge continuu, nu mult dar absolut in fiecare zi. Am vazut ca scrie pe prospect ca e posibil dupa prima injectie, dar atatea zile? Stia cineva daca este ok?

Multu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinuta13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu76

Buna fetele!Eu am facut laparo in martie la Tutu , am inceput Diphe in iunie si azi venit primul CM dupa injectii.Care e procedura?Trebuie mers la un control dupa tratamentul cu Diphe?


ralu,vezi ca ti-am raspuns tot eu la celalalt subiect,cu tutu....iti spun si aici,astepti z10 a CM si incepi monitorizarile ...nu uita inainte sa-l suni pe tutu ca sa fi sigura ca nu e plecat.
Pup fata,succes la BB

yo...poop la voi :)

Mergi la inceput