MONTIGNAC (109) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

neata buna din zapada!
e frumos tare afara...toate gunoaiele sint acoperite...

am inceput ziua cu jumate de pomelo.
la prinz avem riptura de porc cu sos de rosii si ceapa. cu orez pt ovi. cu nimic pentru mine.

ne vedem miine...
pupicei la toate si sa fiti cuminti!!!

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

anca, ce frumos ca aveti zapada...la noi a fost doar ploaie zilele astea si azi e soare si frig. cel putin eu asta vad pe geam.

fetele mele sunt binese joaca impreuna, tipa, rad, danseaza, e galagie in toata casa...mi-a fost dor de zgomote.

pomelo si la mine in dimineata asta, iar la pranz supa de zarzavat de regim. mai tarziu mai vedem, ceva fripturi, alte fructe si mai trece o zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata la amiaza si de la noi.

Ce frumos ningea azi dimineata pe la 8, mai mare dragul

Dupa o noapte de zbantuiala in club si mancat la 12 noaptea pui de balta si ciuperci, ce credeti? Iubitul meu cantar arata azi dimineata 57.9 kg . Eu ma tot laud ca poate nu am ce raporta in 30 si atunci se pun kg raportate de acum

De dimineata ma mancat doua felii de sunca cu cascaval si rosie. La amiaza cred ca supa crema de ciuperci cu salata de ton si pe seara nimic

O zi frumoasa sa aveti


Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

salut

la noi nuuu ningeeeeee

Ma declar depresata: dupa ce m-a pus sa ii fac cartofi pai cu baghete de peste, cand sa fie gata, fiul meu s-a saturat cu lapte si biscuiti. O strachina maaaare de lapte, in care a inmuiat biscuiti...ca-i era foame, foarte foame, ma doare burta de foame mami, tu nu intelegei?

Pai e frumos?

Eu azi am mancat ompleta cu rosii dimineata, o ciorba de miel (nu foarte conforma dar am papat doar zeama) si niste mancarica de varza de ieri - asta la pranz....si acu ma uit urat la baghetele de peste....poate-mi fac altele, ca astea-s cu pesmet....hm hm

De maine merg la birou si sper sa fiu mai cuminte....

O saptamana buna sa aveti!

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

buna dimineata!
ieri nu am fost foarte cuminte...adica mincarea a fost conforma, insa am papat si o felie de diplomat cu fructe si am baut doua pahare cu vin rosu. na, asta e. nu se vede la cintar...ma declar multumita.

azi am inceput cu lapte si chifla neagra.
la prinz am friptura de porc cu rosii coapte.
cina ori o sar ori pap un iart slab.

mai bag in plus niste gustari: pomelo si cioco neagra. astea nu stiu pe la ce ore, dar sigur vor fi in program.
de miscare nici nu poate fi vorba, sint oficial o lenesa!

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

M-am cantarit si masurat. M-am apucat de citit. Asa ca sunt pregatita. Ma primiti si pe mine in clubul vostru? "Coordonatele" mele sunt urmatoarele: greutate - 78 kg, talie (masurata in jurul buricului)- 89 cm, fund - 111 cm si "pulpita superioara" 66 cm. Inaltime - 182 cm si piept - 110 cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

buna dimineata, de azi incepe numaratoarea inversa pana la incheierea concursului. acum ma uit in calendar si vad ca 30 pica duminica, ceea ce inseamna ca probabil vom face raportarile luni dimineata ...asta implica un weekend cu 0 abateri pentru rezultate pe masura!

anca, imi place pranzul tau de azi

eu cred ca voi modifica ceva la mesele mele. trebuie sa bag fructele in program la alta ora, si nu mai vreau sa mai mananc dupa 19. adica sa am aceleasi mancaruri dar impartite altfel. trebuie sa ma organizez, pentru ca daca e sa mananc fructele mai devreme trebuie sa mi le car cu mine la birou.

azi mi-a zis doamna care vine la noi la curatenie ca am slabit. ma fatzai prin birouri ca un paun, dar lucrand mai ales cu baieti prin preajma, normal ca ei nu sesizeaza nimic...iar singura colega din preajma mea e si ea intr-o vesnica dieta si mult prea preocupata de silueta ei ca sa ma zica ceva despre a mea. oricum, comentariul de dimineata mi-a inveselit ziua!

azi am inceput cu jumatate de pomelo.
gustare: 3 buc cioco neagra
pranz: nu stiu inca ce va fi
cina: copanele pui la cuptor fara ulei, gatite in suc propriu (de la regimul fetelor)

si sper sa ma multumesc cu atat. fara strugurii mei dinaintea somnului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

si putin off topic: ce de fete inalte la subectul asta...in lumea reala sunt mereu cea mai inalta din grup (chiar si decat barbatii), dar aici vad numai 1.78, 1.80, iar acum moana cu 1.82..bine-ai venit in clubul monti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ymca, acum ca zici m-am uitat pe calendar. wow, ce we sobru ne asteapta! iar mincarica e ramasa de ieri. am furat retea de la tv...doar ca aia o facusera cu carne de miel...eu n-am gasit de cumparat. a iesit yammmy si cu carne de porc. sotu a mincat ca disperatu' i-a placut mult si vrea sa mai fac. tura urmatoare fac cu vita.


Moana, spor la slabit!

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut

Eu azi:
Dimi 2 felii de sunca de pui cu o rosie mica si 2 ridichi plus o jumate de cana de nes cu zaharina
Pranz: o cutie de branzica de casa cu o rosie
Gustare: un castron de supa chioara de legume (calda ca tusesc de-mi dau duhul...)
Diseara ... poate bag niste pui cu rosii la cuptor ca mi-ati facut pofta....
La mine primul obiectiv este sa ma obisnuiesc iar cu regimul, dupa aia kilogramele....

Moana, bine ai venit.


Anca, cum faci friptura aia cu rosii coapte ca suna bine?

FETELE, INTREBARE: Dimineata se poate ceva turta/pesmeti din faina integrala cu iaurt? (cu minimu de grasime de-l gasesc, ca lapte nu poci bea...).

Da, sunt multe fete inalte aici, ceea ce ma rusineaza si mai tare pe mine...cu 162 cu sosete flausate de-i am....




Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput